• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Krajské sdružení Karlovarský kraj

Komunální volby v Karlovarském kraji

V komunálních volbách 5. a 6. října jsme v Karlovarském kraji kandidovali samostatně v Karlových Varech, Lokti, Mariánských Lázních, Chebu, Rotavě a ve Valči, v Sokolově jsme měli společnou kandidátku hnutím STAN, a v Aši se Stranou zelených. Také jsme podporovali v Jáchymově hnutí Náš Jáchymov a nezávislé kandidáty v Šindelové.

A jak volby dopadly?

Mariánské Lázně - získali jsme 22,49% a 6 mandátů a jdeme do koalice, také máme opět pirátského starostu, je jím Ing. Martin Kalina. Do zastupitelstva se také dostali Ing. Petr Třešňák, Josef Pavlovic, Bc. et Bc. Karolina Vejmělková, Lukáš Jadlovský a Martin Sasko.

Loket - získali jsme 15,70% a 3 mandáty a jdeme do koalice. Nově bude pirátský starosta i Lokti, bude jím Ing. Mgr. Petr Adamec. Do zastupitelstva se také dostali Mgr. Vítězslav Adamec, DiS. a Roman Kvak.

Cheb - získali jsme 6,53% a 2 mandáty a půjdeme do koalice. Do zastupitelstva se dostali Ladislav Tkaczyszyn a Mgr. Ondřej Špendlíček.

Karlovy Vary - získali jsme 9,97% a 5 mandátů a jdeme do opozice. Do zastupitelstva se dostali Mgr. Jindřich Čermák, Ing. Josef Janů, , Ing. Pavel Sušanin, JUDr. Renata Kozáková a Barbora Hradečná.

Sokolov - získali jsme 14,38% a 4 mandáty a půjdeme do opozice. Do zastupitelstva se dostala za Piráty Tereza Zykánová a za nezávislé s podporou STANu Ing. Miroslav Balatka, Martin Grech a Petr Krása.

Valeč - získali jsme 9,46% a 1 mandát a půjdeme do opozice. Do zastupitelstva se dostal Jiří Metod Kassl.

- získali jsme 11,81% a 3 mandáty a půjdeme do koalice. Do zastupitelstva se dostali Mgr. Jaroslav Staněk, Mgr. Pavel Matala a Mgr. Martin Flaška, všichni jsou členové Stany zelených.

Rotava - získali jsme bohužel jen 4,05%, ale i přesto máme člena v kontrolním výboru, je jím Jiří Prýmek, a také člena ve finančním výboru, jímž je Radek Náměstek.

Co dělají Vaši politici? Voliči Pirátů to ví přesně

Členové Pirátské strany tvrdě vyžadují transparentnost v oblasti hospodaření a rozhodování. Důslední jsou ale i k sobě. Všichni kandidáti Pirátské strany v Karlovarském kraji, kteří byli zvoleni do veřejných funkcí, už mají veřejně přístupné kalendáře. Voličům tak stačí jen pár kliknutí na to, aby se dozvěděli, co jejich politici právě dělají a co mají v plánu na další dny.

Koho v souvislosti s politiky nenapadla otázka: Co tam vlastně za naše peníze dělají?

„Když jsme uspěli v komunálních volbách a obsadili veřejné funkce, považoval jsem zřízení veřejného kalendáře za naprostou samozřejmost. Transparentnost je základním pilířem Pirátské strany a chtít otevřenost jen od druhých, to by bylo pokrytecké,“ říká Petr Třešňák, starosta Mariánských Lázní, krajský zastupitel a předseda Pirátské strany v Karlovarském kraji.

On i jeho místostarosta a zároveň krajský zastupitel Vojtěch Franta mají veřejný kalendář už od léta 2015. Nyní se k ním přidal i krajský radní Josef Janů. „Uvítal jsem, že se rozhodl nás následovat. Díky tomu tak mají voliči v současné době přehled o všech Pirátech v Karlovarském kraji, kteří byli zvoleni do obecních nebo krajských zastupitelstev,“ vysvětluje. „Naše práce obnáší spousty schůzek a jednání a nevidím sebemenší důvod tajit, s kým se scházíme,“ uzavírá.

Kalendář Ing. Josef Janů

Kalendář Ing. Petr Třešňák

Kalendář Ing. arch. Vojtěch Franta

Výměna starosty v Mariánských Lázních

21. 02. 2018

Mariánskolázeňský starosta se stal poslancem. Piráti funkce nekumulují. Proto se „starý“ starosta - poslanec Petr Třešňák rozhodl předat funkci. Na dnešním řádném zastupitelstvu se Mariánské Lázně dočkaly změny na postu starosty. Ing. Petra Třešňáka nahradil dosavadní radní Ing. Martin Kalina (Piráti).

“Jsem rád, že mohu práci starosty vložit do kvalifikovaných rukou p. Kaliny,” uvádí nyní bývalý starosta Ing. Petr Třešňák, “vzhledem k tomu, že jako Piráti se snažíme, aby u nás neprobíhalo kumulování funkcí, tak tímto ctíme naše pravidla.”

Ing. Martin Kalina je v současné chvíli městský radní a zastupitel. “Jsem rád, že mohu převzít otěže a pokračovat v plnění programového prohlášení naší koalice a dovést všechny slíbené projekty do konce, ať jde o územní plán, levné parcely pro bydlení pro občany Mariánských Lázní, přestavbu ploché dráhy v multifunkční komplex s inlinovou dráhou a samozřejmě zahájit práce pro přestavbu radnice v moderní a funkční komplex, kam budou naši občané chodit rádi. Pokud máte zájem sledovat co všechno tvoříme, najdete mě samozřejmě na facebooku a rád bych oznámil, že budu pokračovat v otevřené politice mého předchůdce, například s Kávou online se starostou, která proběhne podle plánu, opět v první pondělí v měsíci. Připravte si své dotazy, rád vám je zodpovím.“ uvádí pan Kalina.

Uklízeli jsme Karlovarský kraj

Piráti Karlovarského kraje se připojili v sobotu 8. dubna k úklidu ve dvou městech a jedné obci, konkrétně v Mariánských Lázních, Karlových Varech a Valči. V Aši teprve úklid proběhne a to 22.4. Zapojili se tak do celostátní dobrovolnické akce „Ukliďme Česko“, které se Pirátská strana letos zúčastnila ve velkém. Během hlavního úklidového dne tuto sobotu zorganizovali Piráti vlastní úklidové akce na 40 místech po celé České republice. V kraji se dohromady zapojilo kolem šedesáti dobrovolníků, kteří přišli Pirátům a hlavním organizátorům akcí pomoci. Během soboty tak na různých místech sesbírali dobrovolníci dohromady kolem 28 metráků odpadu a pomohli zlikvidovat nepořádek např. v řece Ohři a na jejím břehu. Přestože účast nebyla hojná, hodnotíme akci kladně. Věříme, že další ročník se nás zapojí více, budeme tak moci uklidit více nepořádku a poznáme více pohodových lidí. Akce se osobně zúčastnil starosta Mariánských Lázní a leader kandidátky Karlovarského kraje do PS Petr Třešňák a krajský radní Josef Janů, který uklízel řeku na kanoi. Všem dobrovolníkům, kteří se do úklidu zapojili, patří velký dík! Doufáme, že se z této akce stane příjemná tradice.

Piráti se voličů nebojí

Karlovarský kraj je nejúspěšnějším Pirátským krajem v České republice. Uspěli v krajských volbách a v Mariánských Lázních už tři roky sedí Pirátský starosta. Ostatně, právě v krajských volbách získali Piráti takřka 30 % podporu, což z nich dělá dokonce nejúspěšnější Pirátské město na světě. Důvěra voličů zavazuje a tak se Piráti ve vrcholných funkcích rozhodli otevřít k sobě co nejvíce možných cest.

Piráti vždy sázeli na otevřenost. Nejdříve pochopitelně „u sebe doma“, ve vnitrostranických otázkách, po příchodu do odpovědných rolí pokračují v této činnosti i nadále. V Mariánských Lázních se zavedlo první pondělí v měsíci, během kterého může přijít kdokoliv za starostou a zeptat se, případně sdělit svoje nápady a problémy. Nicméně jak tuto akci rozšířit pro všechny, kdo by se chtěli zeptat, ale nemohou v daný čas na radnici dorazit?

Právě proto vznikl nápad na online vysílání v živém čase, kdy každý může položit politikovi otázku prostřednictvím Facebooku nebo You Tube. Jistě, nápad to není nový – je běžně používán politiky na západ od našich hranic (ale i na východ, v poněkud zvrácené formě odpovídá na otázky i Vladimír Putin), nicméně v Česku příliš rozšířený není. Přitom technologicky je to nesmírně jednoduché, v nejzákladnější formě stačí notebook s webkamerou, připojení na internet a open source software.

Na krajské úrovni začal Pirátský radní Josef Janů online odpovídat v lednu 2017. „Je to pro mě nejrychlejší a nejpřímější způsob, jak odpovědět občanům na vše, co je zajímá,“ odpovídá Janů na otázku, proč s vysíláním začal a doplňuje:„Nevynecháváme žádný dotaz, reagujeme i na podněty z diskusí. Kandidovali jsme s cílem otevřít a zpřístupnit krajskou politiku a je logické, že pokud jsme ve funkcích, tak chceme jít příkladem.“ V pořadu nechce vystupovat sám, cílem je pravidelné střídání všech tří Pirátských zastupitelů (v zatím posledním vysílání to byl Vojta Franta a představení členství v UNESCO) i představení členů výborů, komisí a dozorčích rad, kde mají Piráti svého zástupce.

Na první tři vysílání se živě koukalo kolem deseti lidí, zpětné přehrání na Facebooku i na You Tube pak přeleze v souhrnu dvě stovky. „Čísla to závratná nejsou, ale politika obecně moc na sociálních sítích moc netáhne – pokud tedy nechcete vraždit migranty nebo rozdávat koblihy. Hlavním posláním vysílání je, aby se lidé nebáli zeptat, co je zajímá, a od politiků trvali na odpovědích. A když u toho poroste i sledovanost, zlobit se nebudeme,“ dodává Jindřich Čermák, který funguje jako moderátor i režisér v jedné osobě.

Počínání na kraji se zalíbilo i Petrovi Třešnákovi, Pirátskému starostovi Mariánských Lázní. Tradiční setkání s občany rozšířil i o online část, ve které odpovídal na dotazy občanů, které zanechali na stránkách města. „Dosah vysílání mě velmi mile překvapil,“ vykládá Třešňák. „V tuto chvíli se na video podívalo přes 1.500 lidí, online přenos sledovala živě až padesátka diváků. Ukazuje se, že občany zajímá, co se v jejich bezprostředním okolí děje a rozhodně se nebojí zeptat,“ spokojeně dodává starosta Třešňák.

Jak Josef Janů, tak Petr Třešňák zvolili pro přímý přenos Facebook. Pokud se budete chtít na videa podívat, případně se zapojit, sledujte profil krajských Piratů Karlovarského kraje a města Mariánské Lázně. https://www.facebook.com/pirati.karlovarsko/?fref=ts

https://www.facebook.com/PiratiML/?fref=ts

Piráti Karlovarského kraje vypluli do volebního roku 2017 v Chebu

Piráti Karlovarska v pondělí 9. ledna pořádali krajskou schůzi. Setkání se konalo v příjemném prostředí Dobré čajovny v Chebu. Zhodnotili uplynulý rok a zahájili přípravy na volby do Poslanecké sněmovny letos na podzim.

Probíral se rozpočet pro rok 2017, zhodnotili úspěchy v krajských volbách, představil se nový člen krajského sdružení i nová krajská koordinátorka Daniela Bílá. Klíčovým tématem pak byly volby 2017 a příprava primárních voleb, v kterých členové krajského sdružení v online hlasování rozhodnou o obsazení kandidátních listin.

Schůze se zúčastnil milý host, místopředseda Pirátů Jakub Michálek, šéf klubu zastupitelů Hlavního města Prahy. V Chebu informoval o tom, co se děje na republikové úrovni a přednesl plány na volební rok.

Předsedové místních sdružení nebo jejich zástupci poreferovali o dění ve městech. Členové nejúspěšnějšího města Mariánských Lázní, kde mají Piráti starostu Petra Třešňáka, místostarostu a další 3 zastupitele, se dohodli na pravidelných schůzích jednou za 14 dní, aby mohli být lépe připraveni pro komunikaci s veřejností. V Aši se konstatovalo, že se příliš neschází a plánují už koalici se Stranou zelených do komunálních voleb 2018. Karlovarské místní sdružení se schází pravidelně každý čtvrtek spolu se členy a příznivci hnutí O co jim jde?, svým městským koaličním partnerem. Společně mají největší problém v připravovaném projektu stavby dopravního terminálu. Magistrátní projekt se karlovarští snaží už delší dobu připomínkovat a odborně napadat jeho autory.

Piráti se s vámi moc rádi setkají na další krajské schůzi, nebo přijďte diskutovat na některé setkání místních sdružení. Příležitostí bude dostatek. Například nový formát diskusí s veřejností a to pravidelné čtvrteční videorozhovory vysílané na facebooku, které představili naši krajští zastupitelé.


Piráti krajskými zastupiteli

22.11.2016 proběhlo ustavující zasedání zastupitelstva Karlovarského kraje, na kterém se stali naši tři Piráti zastupiteli. Ing. Josef Janů se stal uvolněným radním pro oblast regionálního rozvoje, projektového řízení a informatiky a ​Ing. arch. Vojtěch Franta uvolněným zastupitelem pro oblast lázeňství, cestovního ruchu a UNESCO. Gratulujeme a přejeme všem nově zvoleným zastupitelům úspěšné prosazení pirátského programu.:-)


Nový krajský web se společně s kampaní ke krajským volbám 2016 rozjíždí na www.piratikvk.cz

„Nejsme loupežníci ani šarlatáni, jsme Piráti!“

Tucet důvodů proč volit v Karlovarském kraji Pirátskou stranu:

* Nechceme být periferií na okraji republiky, jsme kraj uprostřed Evropy. * Dostupné zdravotnické a sociální služby v celém kraji. * Lokačně a oborově pestré školství. * Dostatečně hustá a variantní dopravní obslužnost pro každé místo a každého z nás. * Chceme zdravý a upravený kraj, kde se rozvine lázeňská a průmyslová tradice regionu. * Nesmíříme se s ostudným ekonomickým otroctvím mnoha obyvatel našeho kraje. * Zveřejníme ROPušáky a ostatní dojiče dotačních programů. * Kraji společně najdeme obsah a název, který bude spojovat. * Stranická legitimace nesmí být místenkou ke korytu, ani cejch zatracení. * Místo řepky a bolševníku vysázíme konopí. Zelená pro sady a lesy a modrá pro rybníky. * Smysluplná podpora občanských spolků napříč krajem. Kultura, sport a zájmová sdružení. * Veřejné peníze, z důvodu efektivní kontroly jejich použití, poskytovat pouze subjektům vedoucích transparentní účetnictví.

Toužíme po demokracii nové úrovně, chceme uživatelsky přívětivý Karlovarský kraj s dostatkem slušně placené práce, místo kde ve všech sférách života bude dána šance aktivním a zároveň bude nablízku pomoc potřebným. Uvědomujeme si, že je to práce na mnoho let, ale když nevykročíme, tak se nikdy nic nezmění.

Možnost volit není samozřejmost a zbytečnost, je to prvotní vklad do dnů příštích a Pirátská strana je dobrá volba, kterou Vám nejen v roce 2016 přeje lídr karlovarských Pirátů

Ing. Josef Janů

Krajské sdružení Karlovarský kraj

Aktuální dění u Pirátů v KV kraji můžete sledovat na FB stránkách: https://www.facebook.com/pirati.karlovarsko aktivity Mariánskolázeňských Pirátů zde: https://www.facebook.com/PiratiML aktivity v Karlových Varech: https://www.facebook.com/PiratiKV/

Pro krajské volby 2016 se vytváří nový, uživatelsky přívětivější web o němž budeme v nejbližší době informovat :) Prozatím základní info: V Karlovarském kraji jdeme do voleb samozřejmě samostatně. Jak jinak upozornit na fakt, že Piráti hledají dobrá východiska bez omezujících pravo-levých a obarvených limitů. Lídrem kandidátky byl zvolen Pepík Janů z Varů z druhého místa podporován starostou Mariánek Petrem Trešňákem „Nějak nám to tu postsoudruzi rozvrtali a tak je nejdříve třeba inženýrů, aby to trochu poskládali do kupy“

Rozhovor s Josefem Janů, pirátským krajským radním Karlovarského kraje

Ing. Josef Janů je krajským radním České pirátské strany v Karlovarském kraji.

Víte, jak pracuje váš radní? Co vlastně dělá na krajském úřadě?
Ahoj, můžeš nám trochu rozvést svou práci v radě Karlovarského kraje?

Zastupitelstvo jako takové je schvalovací orgán k tomu, co se během času dohodne v jednotlivých komisích, výborech a na radě .

Já mám to štěstí, že si můžu vyzkoušet práci uvolněného krajského radního, a dokonce v gescích, kterým si myslím, že se věnuji celý život, takže nejen že využiji to, co jsem celý život dělal, ale ještě si sám doplňuji své portfolio znalostí. Regionální rozvoj je věc, která se bytostně týká celého fungování kraje. Bavíme se o překryvu přes všechny ostatní odbory, které na kraji jsou. Je od toho, jak plánovat investice, udržovat svůj majetek a plánovaný rozvoj; a to nejenom co se týká využití objektů, směřování, ale i co se týká vědy výzkumů. Také komunikace s obcemi.

Máme možnost čerpat stálé evropské dotace plus program RE:START, který tři kraje v naší republice zvýhodňuje oproti ostatním při čerpání dotací – to je také věc, kterou jsem nepřímo dostal na starosti.

Můžeš nám trochu přiblížit, jak je to s těmi dotacemi?

Dotace můžeme rozdělit na státní peníze, ty jsou celkem normální, pak máme přeshraniční peníze, to jsou projekty malého a středního rozsahu, kdy jednáme společně s kraji kolem německé hranice. Máme tedy přeshraniční spolupráci se Saskem, z naší strany k tomu máme Ústecký a Liberecký kraj, kde se nám dařilo mít spíše střední projekty. Stávající programové období už dobíhá.

Dále projekty s Bavorskem, kde jsme společně s Plzeňským a Jihočeským krajem. Tam si myslím, že máme z hlediska finančního přínosu větší úspěchy, kdy jsou to opravdu desítky milionů na různé projekty, které se provádějí.

Zároveň, protože jedno programové období končí, tak připravujeme projekty na přibližně dalších sedm let, které budou potom následovat.

Pak, protože jsme strukturálně postižený kraj, který se v rámci Evropy váže na problematiku uhelných regionů, které byly ve 20. století docela plundrovány, tak je nyní potřeba všechny škody, které se napáchaly jak na přírodě, tak na lidech (na sociálních vztazích a tak dále), napravit a investovat do jejich rozvoje. Například prostřednictvím příspěvkové organizace KARP (Karlovarská agentura rozvoje podnikání – pozn. redakce), která se zaměřuje na podporu rozvoje, vědy, výzkumu, podnikání. V tomto bodě spolupracujeme s gescí Vojty Franty, také pirátského zastupitele.

V současné době se připravujeme, aby na začátku roku byl v rámci kraje zřízen veřejný výzkumný balneologický institut, a na nějž máme předpřipravené peníze v rámci RE:STARTu, a to je od roku 2021 do roku 2031 asi jedna miliarda, jak na věci investiční, tak neinvestiční anebo výzkumné. Zdá se, že v tomto nám republika docela fandí a tento druh výzkumu nám tady i přeje.

Jaké výbory, odbory a komise máš na starosti?

Odbor regionálního rozvoje, odbor informatiky a pak jsou projektová řízení. U projektových řízení dochází na kraji trochu k vývoji, kdy se odděluje příprava projektů a jejich realizace. Z výborů je to výbor pro regionální rozvoj. Dále komise pro rozvoj venkova, komise IT a SMART. A jelikož je mým celoživotním koníčkem sport, tak jsem členem sportovní komise kraje. Tam ale není příliš velký posun co se týká přerozdělování dotací, pořád je to příliš komplikované a chtělo by to větší politickou sílu, abychom mohli prosadit nějakou dramatičtější změnu.

Co jste projednávali v poslední době?

Výzkumný balneologický ústav, nemocnici a její ekonomický stav, letiště a jeho využití, dopravní obslužnost, která se měla již dávno řešit, ale stále se prodlužuje její spuštění. Dále velmi důležitá věc, která bohužel trochu usíná, a to je pokračování reformy školství. Témat je opravdu mnoho.

V radě Karlovarského kraje jsi již dva roky. Co se během té doby podle tebe povedlo?

Povedlo se v rámci regionů provést aktualizaci zásad územního rozvoje, to je důležitý základní dokument celého kraje, co se týká plošných požadavků na území. K němu je navazující plán rozvoje Karlovarského kraje, kde jsme také provedli aktualizaci. Při níž jsme došli k tomu, že stávající program potřebuje nejen aktualizaci, ale potřebuje předělat. Narazili jsme na témata, která se dlouhodobě neřešila, jako je podpora tradičních řemesel, lázeňství a další. Takže bude snaha tento dokument vytvořit nově.

V IT se nám podařilo rozjet systém elektronického podávání žádostí. První rok bylo pouze podání vstupní žádosti, nyní by měly následovat další kroky. To si myslím, že bude veliký krok, ačkoliv se to zdá jako samozřejmost, že od od února příštího roku by se měl spustit elektronický oběh všech dokumentů v rámci kraje, a už se nebude muset běhat s papíry po jednotlivých patrech.

Důležitá věc, která se povedla, je prosazení projektu digitální technické mapy Karlovarského kraji na republikové úrovni, kdy dojde k pasportizaci faktické podoby kraje. Povedlo se nám najít společnou řeč i s katastrálními úřady, takže je zde opravdu shoda. Podpořilo to všech třináct krajů i Praha, plus mnoho měst i zeměměřičský ústav. Povedlo se nám na to sehnat i peníze. Mapa krajů je tedy jedno z věcí, která se vede a pokračuje velice dobře.

Povedlo se nám najít pevné místo v rámci čerpání dotací, jak stávajících, tak v rámci probíhajícího RE:STARTu. Povedlo se nám také zklidnit situaci co se týká ROPu Severozápad (Regionální operační program – pozn. red.) a jeho fungování. Myslím, že práce, které tam nyní probíhají, jsou zcela veřejné, takže to nebude ostuda.

A co se naopak nepovedlo?

Neúspěch je, že většina věcí jde pomalu. Na spadnutí je například to, že podávání elektronických žádostí nebude tak rychlé, jak jsem si představoval.

Také se nám nepovedlo najít shodu na změně financování sportu.

Dále to, že přestože některá města mají volný přístup na rady, tak v Karlovarském kraji v radě není shoda na tomto a rada je uzavřená. Pouze hosté, kteří se přihlásí, mají přístup. Ale vzhledem k tomu, jaké je sestavení rady, tak si myslím, že se řeší věci otevřeně.

Máš vůbec příležitost odpočívat?

Samozřejmě. Odpočinek musí být aktivní, sám jsem se přesvědčil, že když je pouze neaktivní, tak z nějakých pohodových sto patnácti až sto dvaceti kil máte sto třicet tři a pak se musíte začít hýbat, abyste měli alespoň těch sto dvacet. Takže jsem se vrátil trošku k basketu. To bych doporučoval všem – co nejvíce zájmů, které jste měli před vstupem do jakékoliv funkce, si uchovat.

Sociální témata občany Sokolova zajímají

V Sokolově dne 29. 10. 2018

Diskuzní panel s občany Sokolova o bydlení, sociálních službách, vzdělávání, zaměstnanosti, náladách ve společnosti a problémech Sokolova se uskutečnil v sobotu 27. října v Městském domě kultury v Sokolově. Diskuzi moderoval předseda Pirátů Ivan Bartoš.

“Problémy, o kterých chceme mluvit, jsou společné pro všechny a řeší je všichni lidé bez ohledu na to, zda jsou či nejsou chápáni jako členové majoritní společnosti. Jiné etnikum má tuto situaci vždy horší,” uvedl v úvodu Ivan Bartoš.

Řešily se vysoké ceny bytů a především nájmů, které způsobují přeplněné ubytovny a obchod s chudobou, chybějící zákon o sociálním bydlení a neexistující šance se v takové situaci dostat z této lokality ven. Obchod s chudobou a netransparentní přidělování městských bytů bylo jedním z nejvíce rezonujících témat.

“Jak pomoci lidem, kteří spadli do začarovaného kruhu chudoby? Hlavní je předejít tomu, aby se lidé do dlouhodobých problémů vůbec dostali: práce předškolního klubu, podpora docházky do školek a následné lepší zvládnutí první třídy je z hlediska šancí na dobré vzdělání úplně klíčová,” oceňovala práci paní Ferkové Olga Richterová.

Vzdělání jde ruku v ruce se zaměstnaností – ovšem i lidé s ukončeným středoškolským vzděláním v Sokolově leckdy zažívají potíže najít uplatnění na trhu práce, a barva kůže člověku situaci velmi ztěžuje, zaznělo v diskuzi.

Další potíž je, že lidem s exekucí se “nevyplatí” pracovat kvůli velmi nízké nezabavitelné částce, která se téměř nezvyšuje, když by vydělávali víc (není motivační).

Posledními tématy byly nálady ve společnosti a problémy Sokolova. Mluvilo se o výrocích prezidenta Zemana a jejich dopadech na společnost, problémech některých lokalit, ale i pomalu se zlepšující náladě ve společnosti.

Diskuze se vedle Ivana Bartoše (Piráti) zúčastnila také 1. místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová, ombudsmanka Anna Šabatová, zakladatel občanského sdružení Konexe Jozef Miker, předsedkyně místního sdružení Pirátů a profesí sociální pracovnice Tereza Zykánová a asistentka v předškolním klubu Eva Ferková.

Dorazilo cca 170 lidí, které tato témata zajímají a kteří se aktivně zapojili do diskuze. Akce se zúčastnili také zástupci vedení sokolovské radnice, Mgr. Petr Kubis (ANO), Mgr. Ladislav Sedláček (HPMS). Po skončení diskuze následoval kulturní program a občerstvení, zahrála kapela Trio Carlos a zatančila děvčata ze sokolovské romské taneční skupiny.

Piráti budou mít starostu nejen v Mariánských Lázních, ale i v Lokti

V Karlových Varech, dne 23. 10. 2018

V Lokti podepsala Česká pirátská strana v pondělí dne 22. 10. koaliční dohodu s hnutím LOPATA, NAŠE MĚSTO@LOKET a ODS pro volební období 2018 – 2022. Zároveň ve stejný den podepsala Pirátská strana v Mariánských Lázních koaliční smlouvu s ODS, Změnou pro Mariánské Lázně a Volbou pro lidi.

V Lokti budou mít koaliční partneři v patnáctičlenném zastupitelstvu devět hlasů, Pirátská strana získala tři mandáty, LOPATA, NAŠE MĚSTO@LOKET a ODS získaly každá po dvou mandátech.

Dohoda vychází z povolebních jednání, která začala po komunálních volbách dne 5. – 6. října. Důvodem ke koaliční spolupráci byla široká programová shoda mezi jednotlivými subjekty. Strany se dohodly, že rada bude mít pět členů, z toho bude jeden starosta a jeden místostarosta. Volba do rady města se uskuteční ve čtvrtek 1. 11. 2018 v Rytířském sále na hradě Loket.

Kandidátem na starostu v Lokti je lídr pirátské kandidátky Petr Adamec a kandidátem na místostarostu je Jan Hadrava z hnutí LOPATA. Dalšími třemi kandidáty do rady jsou Roman Kvak (Piráti), Klára Rozsypalová (NML) a Jaroslav Hlavsa (ODS).

V Mariánských Lázních budou mít koaliční partneři dvanáct lidí z jednadvaceti – šest mandátů získali Piráti, tři mandáty dostala ODS, Změna pro Mariánské Lázně získala dva mandáty a jeden mandát má Volba pro lidi. Post starosty obsadí Pirát Martin Kalina, místostarostou bude Zdeněk Král (ODS) a druhým místostarostou se stane Miroslav Pelc (Změna pro Mariánské Lázně). V radě města bude za Volbu pro lidi Zbyněk Martinek. Termín prvního oficiálního zastupitelstva v Mariánských Lázních není nyní možné vyhlásit, jelikož hnutí ANO napadlo výsledek voleb a v tuto chvíli se čeká na verdikt soudu.

Krajské předsednictvo


Krajská koordinátorka

Místní sdružení

Volby v kraji

Užitečné odkazy

Podpora sdružení

Krajské dokumenty

Pirátská mapa

hmac:011ef15c11f7dab12366675074e324ee : regiony:karlovarsko:start

Zobrazit větší mapu.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.