• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Krajské sdružení Karlovarský kraj

Přijde poslanec do baru, objedná si pivo. Nikdo ho nepozná. Vedle si přisedne starosta a vrchní už nabízí pozornost podniku…

Stalo se nepěkným zvykem zaměňovat společenské postavení s politickým. Chyba! Politické postavení určuje pouze výši společenské odpovědnosti. Odpovědnosti nám, občanům. Není větší záměny mezi politickým a společenským postavením než v komunální politice. A není lepší příležitosti jak tento rozpor narovnat, než v následujících komunálních volbách. Představitelé obce musí sloužit občanům, ne vlastním zájmům, ne vůli cizích peněz. Proto kandidujeme a ručíme vlastním obličejem, svou pověstí.

V Karlovarském kraji jsme sestavili celkem 10 pirátských kandidátek, z toho jednu koaliční, a dvě kandidátky s Pirátskou podporou. Naše kandidáty tak najdete v Aši, Chebu, Jáchymově, Karlových Varech, Lokti, Mariánských Lázních, Rotavě, Sokolově, Šindelové a Valči.

Hlas je prvním projevem nově narozeného člověka. Váš hlas má smysl a má být slyšet. Běžte volit, my Vám nasloucháme.

Karel Nykles
Předseda krajského sdružení Karlovarského kraje
Česká Pirátská Strana

Co dělají Vaši politici? Voliči Pirátů to ví přesně

Členové Pirátské strany tvrdě vyžadují transparentnost v oblasti hospodaření a rozhodování. Důslední jsou ale i k sobě. Všichni kandidáti Pirátské strany v Karlovarském kraji, kteří byli zvoleni do veřejných funkcí, už mají veřejně přístupné kalendáře. Voličům tak stačí jen pár kliknutí na to, aby se dozvěděli, co jejich politici právě dělají a co mají v plánu na další dny.

Koho v souvislosti s politiky nenapadla otázka: Co tam vlastně za naše peníze dělají?

„Když jsme uspěli v komunálních volbách a obsadili veřejné funkce, považoval jsem zřízení veřejného kalendáře za naprostou samozřejmost. Transparentnost je základním pilířem Pirátské strany a chtít otevřenost jen od druhých, to by bylo pokrytecké,“ říká Petr Třešňák, starosta Mariánských Lázní, krajský zastupitel a předseda Pirátské strany v Karlovarském kraji.

On i jeho místostarosta a zároveň krajský zastupitel Vojtěch Franta mají veřejný kalendář už od léta 2015. Nyní se k ním přidal i krajský radní Josef Janů. „Uvítal jsem, že se rozhodl nás následovat. Díky tomu tak mají voliči v současné době přehled o všech Pirátech v Karlovarském kraji, kteří byli zvoleni do obecních nebo krajských zastupitelstev,“ vysvětluje. „Naše práce obnáší spousty schůzek a jednání a nevidím sebemenší důvod tajit, s kým se scházíme,“ uzavírá.

Kalendář Ing. Josef Janů

Kalendář Ing. Petr Třešňák

Kalendář Ing. arch. Vojtěch Franta

Výměna starosty v Mariánských Lázních

21. 02. 2018

Mariánskolázeňský starosta se stal poslancem. Piráti funkce nekumulují. Proto se „starý“ starosta - poslanec Petr Třešňák rozhodl předat funkci. Na dnešním řádném zastupitelstvu se Mariánské Lázně dočkaly změny na postu starosty. Ing. Petra Třešňáka nahradil dosavadní radní Ing. Martin Kalina (Piráti).

“Jsem rád, že mohu práci starosty vložit do kvalifikovaných rukou p. Kaliny,” uvádí nyní bývalý starosta Ing. Petr Třešňák, “vzhledem k tomu, že jako Piráti se snažíme, aby u nás neprobíhalo kumulování funkcí, tak tímto ctíme naše pravidla.”

Ing. Martin Kalina je v současné chvíli městský radní a zastupitel. “Jsem rád, že mohu převzít otěže a pokračovat v plnění programového prohlášení naší koalice a dovést všechny slíbené projekty do konce, ať jde o územní plán, levné parcely pro bydlení pro občany Mariánských Lázní, přestavbu ploché dráhy v multifunkční komplex s inlinovou dráhou a samozřejmě zahájit práce pro přestavbu radnice v moderní a funkční komplex, kam budou naši občané chodit rádi. Pokud máte zájem sledovat co všechno tvoříme, najdete mě samozřejmě na facebooku a rád bych oznámil, že budu pokračovat v otevřené politice mého předchůdce, například s Kávou online se starostou, která proběhne podle plánu, opět v první pondělí v měsíci. Připravte si své dotazy, rád vám je zodpovím.“ uvádí pan Kalina.

Uklízeli jsme Karlovarský kraj

Piráti Karlovarského kraje se připojili v sobotu 8. dubna k úklidu ve dvou městech a jedné obci, konkrétně v Mariánských Lázních, Karlových Varech a Valči. V Aši teprve úklid proběhne a to 22.4. Zapojili se tak do celostátní dobrovolnické akce „Ukliďme Česko“, které se Pirátská strana letos zúčastnila ve velkém. Během hlavního úklidového dne tuto sobotu zorganizovali Piráti vlastní úklidové akce na 40 místech po celé České republice. V kraji se dohromady zapojilo kolem šedesáti dobrovolníků, kteří přišli Pirátům a hlavním organizátorům akcí pomoci. Během soboty tak na různých místech sesbírali dobrovolníci dohromady kolem 28 metráků odpadu a pomohli zlikvidovat nepořádek např. v řece Ohři a na jejím břehu. Přestože účast nebyla hojná, hodnotíme akci kladně. Věříme, že další ročník se nás zapojí více, budeme tak moci uklidit více nepořádku a poznáme více pohodových lidí. Akce se osobně zúčastnil starosta Mariánských Lázní a leader kandidátky Karlovarského kraje do PS Petr Třešňák a krajský radní Josef Janů, který uklízel řeku na kanoi. Všem dobrovolníkům, kteří se do úklidu zapojili, patří velký dík! Doufáme, že se z této akce stane příjemná tradice.

Piráti se voličů nebojí

Karlovarský kraj je nejúspěšnějším Pirátským krajem v České republice. Uspěli v krajských volbách a v Mariánských Lázních už tři roky sedí Pirátský starosta. Ostatně, právě v krajských volbách získali Piráti takřka 30 % podporu, což z nich dělá dokonce nejúspěšnější Pirátské město na světě. Důvěra voličů zavazuje a tak se Piráti ve vrcholných funkcích rozhodli otevřít k sobě co nejvíce možných cest.

Piráti vždy sázeli na otevřenost. Nejdříve pochopitelně „u sebe doma“, ve vnitrostranických otázkách, po příchodu do odpovědných rolí pokračují v této činnosti i nadále. V Mariánských Lázních se zavedlo první pondělí v měsíci, během kterého může přijít kdokoliv za starostou a zeptat se, případně sdělit svoje nápady a problémy. Nicméně jak tuto akci rozšířit pro všechny, kdo by se chtěli zeptat, ale nemohou v daný čas na radnici dorazit?

Právě proto vznikl nápad na online vysílání v živém čase, kdy každý může položit politikovi otázku prostřednictvím Facebooku nebo You Tube. Jistě, nápad to není nový – je běžně používán politiky na západ od našich hranic (ale i na východ, v poněkud zvrácené formě odpovídá na otázky i Vladimír Putin), nicméně v Česku příliš rozšířený není. Přitom technologicky je to nesmírně jednoduché, v nejzákladnější formě stačí notebook s webkamerou, připojení na internet a open source software.

Na krajské úrovni začal Pirátský radní Josef Janů online odpovídat v lednu 2017. „Je to pro mě nejrychlejší a nejpřímější způsob, jak odpovědět občanům na vše, co je zajímá,“ odpovídá Janů na otázku, proč s vysíláním začal a doplňuje:„Nevynecháváme žádný dotaz, reagujeme i na podněty z diskusí. Kandidovali jsme s cílem otevřít a zpřístupnit krajskou politiku a je logické, že pokud jsme ve funkcích, tak chceme jít příkladem.“ V pořadu nechce vystupovat sám, cílem je pravidelné střídání všech tří Pirátských zastupitelů (v zatím posledním vysílání to byl Vojta Franta a představení členství v UNESCO) i představení členů výborů, komisí a dozorčích rad, kde mají Piráti svého zástupce.

Na první tři vysílání se živě koukalo kolem deseti lidí, zpětné přehrání na Facebooku i na You Tube pak přeleze v souhrnu dvě stovky. „Čísla to závratná nejsou, ale politika obecně moc na sociálních sítích moc netáhne – pokud tedy nechcete vraždit migranty nebo rozdávat koblihy. Hlavním posláním vysílání je, aby se lidé nebáli zeptat, co je zajímá, a od politiků trvali na odpovědích. A když u toho poroste i sledovanost, zlobit se nebudeme,“ dodává Jindřich Čermák, který funguje jako moderátor i režisér v jedné osobě.

Počínání na kraji se zalíbilo i Petrovi Třešnákovi, Pirátskému starostovi Mariánských Lázní. Tradiční setkání s občany rozšířil i o online část, ve které odpovídal na dotazy občanů, které zanechali na stránkách města. „Dosah vysílání mě velmi mile překvapil,“ vykládá Třešňák. „V tuto chvíli se na video podívalo přes 1.500 lidí, online přenos sledovala živě až padesátka diváků. Ukazuje se, že občany zajímá, co se v jejich bezprostředním okolí děje a rozhodně se nebojí zeptat,“ spokojeně dodává starosta Třešňák.

Jak Josef Janů, tak Petr Třešňák zvolili pro přímý přenos Facebook. Pokud se budete chtít na videa podívat, případně se zapojit, sledujte profil krajských Piratů Karlovarského kraje a města Mariánské Lázně. https://www.facebook.com/pirati.karlovarsko/?fref=ts

https://www.facebook.com/PiratiML/?fref=ts

Piráti Karlovarského kraje vypluli do volebního roku 2017 v Chebu

Piráti Karlovarska v pondělí 9. ledna pořádali krajskou schůzi. Setkání se konalo v příjemném prostředí Dobré čajovny v Chebu. Zhodnotili uplynulý rok a zahájili přípravy na volby do Poslanecké sněmovny letos na podzim.

Probíral se rozpočet pro rok 2017, zhodnotili úspěchy v krajských volbách, představil se nový člen krajského sdružení i nová krajská koordinátorka Daniela Bílá. Klíčovým tématem pak byly volby 2017 a příprava primárních voleb, v kterých členové krajského sdružení v online hlasování rozhodnou o obsazení kandidátních listin.

Schůze se zúčastnil milý host, místopředseda Pirátů Jakub Michálek, šéf klubu zastupitelů Hlavního města Prahy. V Chebu informoval o tom, co se děje na republikové úrovni a přednesl plány na volební rok.

Předsedové místních sdružení nebo jejich zástupci poreferovali o dění ve městech. Členové nejúspěšnějšího města Mariánských Lázní, kde mají Piráti starostu Petra Třešňáka, místostarostu a další 3 zastupitele, se dohodli na pravidelných schůzích jednou za 14 dní, aby mohli být lépe připraveni pro komunikaci s veřejností. V Aši se konstatovalo, že se příliš neschází a plánují už koalici se Stranou zelených do komunálních voleb 2018. Karlovarské místní sdružení se schází pravidelně každý čtvrtek spolu se členy a příznivci hnutí O co jim jde?, svým městským koaličním partnerem. Společně mají největší problém v připravovaném projektu stavby dopravního terminálu. Magistrátní projekt se karlovarští snaží už delší dobu připomínkovat a odborně napadat jeho autory.

Piráti se s vámi moc rádi setkají na další krajské schůzi, nebo přijďte diskutovat na některé setkání místních sdružení. Příležitostí bude dostatek. Například nový formát diskusí s veřejností a to pravidelné čtvrteční videorozhovory vysílané na facebooku, které představili naši krajští zastupitelé.


Piráti krajskými zastupiteli

22.11.2016 proběhlo ustavující zasedání zastupitelstva Karlovarského kraje, na kterém se stali naši tři Piráti zastupiteli. Ing. Josef Janů se stal uvolněným radním pro oblast regionálního rozvoje, projektového řízení a informatiky a ​Ing. arch. Vojtěch Franta uvolněným zastupitelem pro oblast lázeňství, cestovního ruchu a UNESCO. Gratulujeme a přejeme všem nově zvoleným zastupitelům úspěšné prosazení pirátského programu.:-)


Nový krajský web se společně s kampaní ke krajským volbám 2016 rozjíždí na www.piratikvk.cz

„Nejsme loupežníci ani šarlatáni, jsme Piráti!“

Tucet důvodů proč volit v Karlovarském kraji Pirátskou stranu:

* Nechceme být periferií na okraji republiky, jsme kraj uprostřed Evropy. * Dostupné zdravotnické a sociální služby v celém kraji. * Lokačně a oborově pestré školství. * Dostatečně hustá a variantní dopravní obslužnost pro každé místo a každého z nás. * Chceme zdravý a upravený kraj, kde se rozvine lázeňská a průmyslová tradice regionu. * Nesmíříme se s ostudným ekonomickým otroctvím mnoha obyvatel našeho kraje. * Zveřejníme ROPušáky a ostatní dojiče dotačních programů. * Kraji společně najdeme obsah a název, který bude spojovat. * Stranická legitimace nesmí být místenkou ke korytu, ani cejch zatracení. * Místo řepky a bolševníku vysázíme konopí. Zelená pro sady a lesy a modrá pro rybníky. * Smysluplná podpora občanských spolků napříč krajem. Kultura, sport a zájmová sdružení. * Veřejné peníze, z důvodu efektivní kontroly jejich použití, poskytovat pouze subjektům vedoucích transparentní účetnictví.

Toužíme po demokracii nové úrovně, chceme uživatelsky přívětivý Karlovarský kraj s dostatkem slušně placené práce, místo kde ve všech sférách života bude dána šance aktivním a zároveň bude nablízku pomoc potřebným. Uvědomujeme si, že je to práce na mnoho let, ale když nevykročíme, tak se nikdy nic nezmění.

Možnost volit není samozřejmost a zbytečnost, je to prvotní vklad do dnů příštích a Pirátská strana je dobrá volba, kterou Vám nejen v roce 2016 přeje lídr karlovarských Pirátů

Ing. Josef Janů

Krajské sdružení Karlovarský kraj

Aktuální dění u Pirátů v KV kraji můžete sledovat na FB stránkách: https://www.facebook.com/pirati.karlovarsko aktivity Mariánskolázeňských Pirátů zde: https://www.facebook.com/PiratiML aktivity v Karlových Varech: https://www.facebook.com/PiratiKV/

Pro krajské volby 2016 se vytváří nový, uživatelsky přívětivější web o němž budeme v nejbližší době informovat :) Prozatím základní info: V Karlovarském kraji jdeme do voleb samozřejmě samostatně. Jak jinak upozornit na fakt, že Piráti hledají dobrá východiska bez omezujících pravo-levých a obarvených limitů. Lídrem kandidátky byl zvolen Pepík Janů z Varů z druhého místa podporován starostou Mariánek Petrem Trešňákem „Nějak nám to tu postsoudruzi rozvrtali a tak je nejdříve třeba inženýrů, aby to trochu poskládali do kupy“

Rozhovor s Petrem Třešňákem, pirátským poslancem za Karlovarský kraj

Ing. Petr Třešňák je poslancem České pirátské strany za Karlovarský kraj.

Víte, jak pracuje váš poslanec? Co vlastně dělá ve sněmovně?

ASCII

Ahoj, můžeš nám rozvést trochu svou práci v poslanecké sněmovně Parlamentu?
Určitě, hlavní náplní práce poslance je tvorba legislativy a kontrola práce vlády. Na začátek vám popíšu jak sněmovna funguje. Naše práce se pohybuje v šestitýdenních cyklech.
První dva týdny jsou takzvaně jednací a v těchto týdnech se projednávají jednotlivé zákony. Ty, které jsou úplně nové, jdou do tzv. prvního čtení, kdy je představena základní idea, co by ten zákon měl řešit. U nás Pirátů je to tak třeba povinnost pro všechny subjekty s majetkovou účastí státu, nebo omezení kumulace funkcí, respektive peněz za ně. Tuto ideu představíme na plénu, a pokud se zákon nezamítne, tak pokračuje do výborů.
Výbory kopírují jednotlivá ministerstva a mají připravit stanoviska k jednotlivým zákonům, zda jsou kompatibilní s ostatními a jaké budou mít dopady na život našich občanů.
Těmto výborům je věnován další týden, a pak se znovu vrací na plénum sněmovny i se stanoviskem svého výboru, zde je pak zákon případně upraven, doplněn, rozšířen nebo zkrácen, a pak zde míří do 3. čtení, kdy je představen kompletně se všemi změnami a sněmovna k němu zaujme definitivní stanovisko, po kterém buď pokračuje směrem Senát a Prezident, anebo je zamítnut.
To zní jako hodně čtení a schůzí.
To máš pravdu. Schůze, aneb to co je přenášeno po internetu, je hlavně prostor pro jednotlivé strany, aby zaujaly stanoviska k jednotlivým zákonům veřejně před svými voliči, skutečná práce, kdy se diskutuje v užším kruhu probíhá na výborech.
Jaké výbory máš na starosti?
Já osobně jsem členem Výboru pro zdravotnictví, pak většího množství podvýborů od financování samosprávě, přes cestovní ruch až opět ke zdravotnictví. Všechny jsou vypsány na mé osobní stránce www.petrtresnak.com nebo stránce www.psp.cz.
Díky své původní profesi mohu však nejvíce odbornosti zúročit v Podvýboru pro energetiku.
Co jste projednávali v poslední době?
No, zkusím ti popsat poslední výbor zdravotnictví — lékárníci mě kontaktovali s tím, že v systému E-Receptu je chyba, tak jsem se otázal ředitelky SÚKLu, a prý vše bylo opraveno v řádu minut. Poté jsme projednávali navýšení příspěvku na péči u postižených IV. stupně; zde jsme to jako Piráti jednoznačně podpořili, a navíc předložili jsme i pozměňovací návrh pro navýšení i ve III. stupni. Dozvěděli jsme se že se i připravuje koncepce Letecké záchranné služby od roku 2020 dál; pak zákon o zdravotních prostředcích, který určuje, co vám pojišťovna může uhradit za pomůcky, zde jsme bojovali za co nejširší seznam, podpořili jsme druhý mechanický vozík, biomechanické náhrady a další. Večer jsem se pak přejel na setkání s ČLK ve Františkových Lázních, kde jsme řešili opět zdravotnictví, a druhý den opět ve sněmovně jsme započali přípravné práce na semináři – Problém mladých lékařů, kde bychom rádi zahájili diskuzi, jak usnadnit život mladým lékařům a lékařkám, aby se jim v našem zdravotnictví líbilo.
V energetice jsme naposledy diskutovali na podvýboru s ředitelem SÚRAO nad problematikou volby lokality pro úložiště radioaktivních odpadů.
Máš vůbec příležitost odpočívat?
Samozřejmě, tím motorem, který mě žene vpřed jsou moje děti a rodné město. Procházka po Mariánských Lázních vám dodá energii i na několik takových schůzí a děti jsou tím hlavním důvodem, proč investuji tolik snahy do českého zdravotnictví, rád bych, abychom jim zajistili co nejlepší život v České republice.

Piráti uklízeli Karlovarský kraj

17. 9. 2018 v Karlových Varech

Piráti v Karlovarském kraji uspořádali 15. září úklid ve 4 krajských městech. V Mariánských Lázních, Chebu, Lokti a Valči. Zapojili se tak do Celosvětového úklidového dne, kterého se Pirátská strana zúčastnila po celé České republice.

V Karlovarském kraji přišlo Pirátům pomoci kolem 40 dobrovolníků. Během soboty tak sesbírali v kraji více než půl tuny odpadu. Akce byla na všech místech v kraji spíše v komorním ruchu, v mnoha městech se bohužel nezorganizovala vůbec. Nejvíce odpadu bylo plastového, ale našly se i kuriozity jako kočárek, odhozený patník, deky či injekční stříkačky.

Loketští Piráti uklízeli od houpacího mostu směrem k amfiteátru, kde cestou potkali loketské skauty, kteří se také akce účastnili. „Přesně toto chceme jako Piráti podporovat – loketské občany a zejména děti a mládež, kteří se aktivně podílejí na péči o naše město, za což jim patří naše poděkování,“ vyjádřili se loketští Piráti.

V Chebu Piráti uklízeli Gertnerovy sady. „Akci hodnotíme velmi pozitivně, podařilo se nám vyčistit velkou část tohoto malebného Chebského zákoutí. Mj. se nám podařilo zajistit i nebezpečný materiál, který jsme poté dopravili na služebnu MP Cheb k následné likvidaci.“

V Mariánských Lázních akci zorganizoval odbor životního prostředí, uklízelo se okolí Tesca, Kauflandu a Lidlu a také i v části lesa kolem Agricoly. „O vše jsme se poctivě postarali a doufám, že prostory zůstanou čisté co nejdéle. Na jaře příští rok budeme opět pokračovat v pravidelném úklidu a doufám, že tentokrát bude účast hojnější. S pomáháním svému okolí ale nemusíte čekat jen na mimořádné akce. Stačí poctivě třídit odpad a hlavně nic nevyhazovat do přírody, kam to nepatří.“ vyjádřil se pirátský starosta Mariánských Lázní Martin Kalina na sociálních sítích.

Nejkomornější akcí byla ta ve Valči. Sešlo se zde jen 5 dobrovolníků, kteří ale nelenili a naplnili celý kontejner odpadu! „Bohužel nás bylo málo, ale uklidili jsme celý areál, který byl plný odpadu po akci Povaleč. Byl to příjemný den, který jsme všichni zakončili opékáním buřtů,“ okomentoval akci předseda místních Pirátů Jiří Metod Kassl.

Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří se zapojili, bez Vás by se tato akce nemohla nikdy uskutečnit!

Karlovarští piráti naloděni na předvolební škuner

Karlovy Vary, 2.9.

Karlovarští piráti a příznivci se v neděli sešli v hojném počtu v Loděnici pod Chebským mostem a nalodili se na pirátský krajský předvolební škuner. Odsouhlasili volební program, rozdělili si úkoly v rámci předvolební kampaně, obsadili můstek škuneru a začali přípravu na tiskovou konferenci, která se bude konat 12.9. od 11:00.

Krajské předsednictvo


Krajská koordinátorka

tel.: +420 778 111 472
e-mail: lucie.trckova@pirati.cz

Místní sdružení

Volby v kraji

Užitečné odkazy

Podpora sdružení

Krajské dokumenty

Pirátská mapa

hmac:011ef15c11f7dab12366675074e324ee : regiony:karlovarsko:start

Zobrazit větší mapu.

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.