• @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
 • @cen_koord has upload permissions
 • @cen_ao has upload permissions
 • @ALL has read permissions

Místní sdružení Mariánské Lázně

Dlouhodobým cílem mariánskolázeňských Pirátů je vrátit Mariánské Lázně na výsluní světové turistiky, a zároveň zajistit skvělé město pro život místních. To se však neobejde bez zpětné vazby ze strany veřejnosti, turistů i provozovatelů turistických zařízení.

Radnice v Mariánských Lázních byla v roce 2014 mezi prvními v republice, kde Piráti zasedli a úplně první, kde získali post starosty a místostarosty.


První čtyři roky působení Pirátů zpřístupnily občanům vedení města a otevřely radnici veřejnosti.


Díky Pirátům má naše radnice oproti minulosti:

 • Přímé přenosy ze zastupitelstva města
 • Veřejně přístupná jednání poradních komisí
 • Transparentní účty
 • Veřejný kalendář starosty města
 • Strategický plán, na jehož přípravě se podílela i veřejnost města
 • Územní plánování, též se spoluúčastí veřejnosti
 • Možnost pravidelného setkávání se starostou, fyzicky i online
 • Pravidelné informace na sociálních sítích

Otevření radnice občanům byl první krok. Každý jednotlivý obyvatel má možnost se přesvědčit, co jeho zvolení zástupci dělají a proč. Následovat bude zapojení občanů do městských investic prostřednictvím participativního rozpočtování. Občané tak získají podíl na rozhodování kam a kolik peněz by mělo být z městského rozpočtu investováno. Vedení města se může tvářit, jako že město vede, moc má však pouze svěřenu do rukou občany. Chceme občanům umožnit maximální zapojení do fungování města, aby se nám v Mariánských Lázních dobře žilo.

UNESCO - rozvoj kraje

Již od roku 2006 se objevují zmínky o možné nominaci českých lázeňských klenotů (Karlových Varů, Mariánských Lázních a Františkových Lázní) do světového fondu kultury - UNESCO. Ale po velmi dlouhou dobu zde nebyla politická vůle tyto úvahy dotáhnout do konce, když se Piráti v roce 2016 dostali do krajského zastupitelstva, tak se povedlo na krajském zastupitelstvu prosadit nominaci UNESCO jako jednu z priorit nové koalice. Na což koalice reagovala vytvořením postu krajského radního, který bude mít v gesci i tuto nominaci. Od té doby se nominace zvětšila na 11 lázeňských měst z celé Evropy a cílem není jen architektura lázeňských měst, ale i unikátní způsob jak se k lázeňství přistupuje.

Tato nominace patří k jedněm z nejsložitějších v historii, což je dáno jednak počtem měst a také počtem států, které to takto zastupuje. Co případný zápis UNESCO přinese Mariánským Lázním? Určitě musíme zmínit pozitivní zviditelnění na světové mapě turismu. Když se zahraniční turisté rozhodují co všechno navštíví během svého pobytu v České republice, tak nominace UNESCO slouží jako jasné vodítko kvality. Proto se dá očekávat zvýšený příliv turistů do našeho města. Jedním z hlavních bodů volebních programu na příští čtyři roky bude připravit město na tento zápis tak, aby efekty byly pozitivní a nenastalo zahlcení centra města nadměrnou dopravou. Určitě z toho budou profitovat i hoteliéři, kteří si budou moci dovolit nastavit vyšší ceny a snad i dále zvyšovat platy v oblasti lázeňství, což povede k pozitivním efektům na občany našeho města.

Zobrazit štítek

Skrýt štítek

kraj:
Karlovarský kraj
značka:
KVK-ML
území:
město Mariánské Lázně
listiny:
Zápis z ustavující schůze
založeno:
2014-04-21
typ:
MS

Na tuto stránku odkazují tyto stránky.

© Piráti, 2024. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
regiony/karlovarsko/marianskelazne/start.txt · Poslední úprava: 23.10.2023 06:50 autor: marek.krejpsky_gmail.com