• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions

Josef Pavlovic

josef_pavlovic.jpg

*Josef Pavlovic* (* 15. května 1984) V roce 2022 byl Josef Pavlovic navržen za Pirátskou stranu jako náměstek ministra zdravotnictví, aby ve spolupráci s ním pracoval na naplnění programového prohlášení vlády.

Do této pozice se dostal zejména díky bohatým zkušenostem z posledního volebního období. Od listopadu 2017 působil jako asistent poslance Petra Třešňáka, místopředsedy zdravotnického výboru v letech 2017-2021. V této době měl možnost propracovat se až do role vedoucího resortního týmu pro zdravotnictví Pirátské strany.

Kromě jiných témat se ve zdravotnictví věnoval především oblasti elektronizace a OpenDat. Na základě intenzivní činnosti ve zdravotnické politice a resortním týmu, mu Česká pirátská strana svěřila roli hlavního garanta přípravy volebního programu pro Zdravotnictví za Piráty. Mimo to byl autorem, či spoluautorem více bodů celého programu.

Tento volební program (https://www.piratiastarostove.cz/program/resort/zdravotnictvi/) byl v expertním nezávislém posouzení vyhodnocen jako nejlepší ze všech volebních programů ve zdravotnictví mezi kandidujícími stranami (https://www.zdravotnickydenik.cz/2021/09/analyza-volebnich-programu-pro-zdravotnictvi-nic-zasadniho-se-nezmeni-nadejne-naznaky-vedle-propadaku/)

Osobní angažovanost pak naplňuje zejména v tématu dostupnosti péče v regionech, neboť sám pochází z Mariánských Lázních, z oblasti, která se s tématem dostupnosti velmi intenzivně potýká.

Vystudoval obchodní akademii a FEK v Plzni, v oblasti ekonomika a managment. Po vysoké škole pracoval u společnosti Léčebné lázně Mariánské Lázně a.s. v marketingovém oddělení. Nadále žije v Mariánských Lázních, a taky zde působí jako neuvolněný radní města.

Kontakt

© Piráti, 2022. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
lide/josef_pavlovic.txt · Poslední úprava: 22.12.2021 08:41 autor: josef.pavlovic