• @cen_regp has upload permissions
  • @cen_f has upload permissions
  • virtual_user has create permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Mgr. Ondřej Špendlíček

ondrej_spendlicek.jpg

Mgr. Ondřej Špendlíček (* 1. října 1984) je předsedou MS Chebsko. Ondřej pochází z města Cheb a celý život zde žije. Vystudoval osmileté gymnázium v Chebu (1996-2004), Vysokou školu v Karlových Varech (Právo v podnikání - Bc. 2004-2007), Politologii na ZČU v Plzni (Bc. 2008-2013), Právo na ZČU (Mgr. 2007-2013).

Od skončení studií je zaměstnán v Diecézní Charitě Plzeň, pro kterou se od roku 2013 v Chebu specializuje na odborné sociální poradenství v oblasti dluhové problematiky a podpory obětem trestných činů. Od roku 2017 je vedoucím sociálních služeb poskytovaných diecézí v Chebu.

Angažuje se v rozšiřování společenského povědomí týkajícího se finanční gramotnosti a problematiky zadlužování. Mezi jeho zájmy patří rodina, rekreační cyklistika a jiné sporty, filmy a jiná média.

Ve volbách do zastupitelstev obcí 2018 kandidoval za Českou pirátskou stranu na 2. pozici kandidátní listiny. V zastupitelstvu by se rád věnoval sociální a právní problematice a kultivaci vztahu radnice - občan. Tvrdí, že s každým se dá v klidu jednat a domluvit.

Ve volbách zvolen z prvního místa do zastupitelstva Chebu. Následně se stal jedním z devíti radních ve vedení města.

FAQs

Důvody kandidatury?

Názor, že komunální politika se dá dělat lépe než doposud. Pocit, že angažovanost lidí je natolik nízká, že odvrácení totální letargie a nihilismu je naprosto nezbytné. Potřeba být aktivnější ve veřejném prostoru a dopomoci tak ke zvýšení politické kultury.

Proč zrovna Piráti?

Pirátská strana mi byla velmi sympatická a vždy jsem ji ve volbách podporoval. Myšlenkový obsah Pirátské strany a forma, kterou její členové a příznivci představují, mi byla již dlouho blízká a roste odspodu. Členové a příznivci jsou vesměs mladí, politickou scénou neotrávení, nesvázaní klientelistickými vazbami, mnohdy možná idealisté (jako já), prostě obyčejní angažovaní lidé. Dělají tu politiku proto, aby politickou scénu a politickou kulturu změnili k lepšímu. Dosud jsem to vždy tak pozoroval a po podzimních parlamentních volbách stále pozoruji. Velmi mi je blízká transparentnost strany a způsob rozhodování, které vždy respektuje názory co nejširšího členstva, díky „novým“ ;-D komunikačním médiím.

Prostor pro osobní vzkaz

5. a 6. října jdeme k volbám, protože máme vlastní názor a držíme kurz.

Kontakt

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.