• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions

Mgr. Jindřich Čermák

Jindřich Čermák Jindřich Čermák (* 20. srpna 1982, Karlovy Vary) je hrdým karlovarským patriotem. Po maturitě na tamním gymnáziu studoval nejprve neúspěšně na FF UK, později úspěšně na FF ZČU a to politologii a mezinárodní vztahy. Studium zakončil získáním magisterského titulu v roce 2007. Během studia čtyři roky vedl Akademický spolek studentů politických věd v Plzni, který organizoval přednášky a semináře se špičkovými osobnostmi české politiky (Zeman, Topolánek, Paroubek aj.).

V letech 2008-10 pracoval na ministerstvu vnitra a to v odborech, které se věnovaly efektivnějšímu řízení veřejné správy, nyní působí jako regionální koordinátor informačních aktivit o EU Eurocentra Karlovy Vary, organizačně patřící pod Úřad vlády ČR.

Ve volném čase si rád přečte knihu, podívá se na dobrý film nebo si zahraje počítačovou či deskovou hru. Je fascinován moderní historií a od mala je praštěný politikou.

Politická aktivita

V letech 2001-09 byl členem ČSSD, za kterou také kandidoval v karlovarských komunálních volbách v letech 2002 a 2006. Nejvýznamnější stranickým počinem bylo vystoupení na sjezdu ČSSD v Brně v roce 2007 a veřejná nepodpora tehdejšího předsedy Paroubka. Definitivním rozkolem s ČSSD se stalo otevřeně prokorupční jednání v Karlových Varech a hlasování o nedůvěře vládě během českého předsednictví EU.

Záhy se zapojil do formování politického Hnutí O co jim jde?!, které se v roce 2010 změnilo ze spolku na politickou formaci a aktivně se podílí na jeho fungování. S Pirátskou stranou se blíže seznámil v roce 2014, kdy v Karlových Varech vznikla do komunálních voleb koalice, které se účastnili také Piráti. Spolupráce a hlavně shodný politický pohled na svět vyvrcholil kandidaturou za Piráty v krajských volbách 2016.

Členem Pirátské strany se pak stal na jaře 2018.

Kontakt:

© Piráti, 2023. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
lide/jindrich_cermak.txt · Poslední úprava: 24.09.2018 13:20 autor: Jindrich.Cermak