• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions

Toto je starší verze dokumentu!


Mgr. Bc. Jakub Michálek

Jakub Michálek Mgr. Bc. Jakub Michálek (* 6. února 1989 Louny) je právník zaměřující se na svobodný přístup k informacím a autorské právo. Nyní vede klub Pirátů v Zastupitelstvu hl. m. Prahy. V rámci Pirátské strany slouží jako předseda rozhodčí komise.

Jakub Michálek studoval na Gymnáziu Jana Keplera v Praze, na Oundle School ve Velké Británii a na Cranbrook-Kingswood v USA. Během pobytu v USA pracoval na University of Michigan. Na Právnické fakultě Univerzity Karlovy vystudoval obor Právo a právní věda s diplomovou prací Povinné zveřejňování informací, nyní pokračuje v doktorském studiu. Vystudoval obecnou fyziku na Matematicko-fyzikální fakultě UK. Má zkušenosti z akademické samosprávy, kde byl členem akademického senátu.

V České pirátské straně například připravoval spuštění webu Piráti.cz, navrhl zřízení registru lobbistických kontaktů, jako hlavní autor vypracoval řadu bodů Pirátského programu, spoluzakládal projekt svobodné hudby, zprovoznil současný systém veřejného účetnictví a navrhl a prosadil participativní rozpočet.

Vedle toho se věnuje právním otázkám.

  • Například ve sporu Jakub Michálek versus Ministerstvo financí uznal Nejvyšší správní soud, že podání prostřednictvím datové schránky nemusí být elektronicky podepsáno.1)
  • Dále byl spoluautorem návrhu na zrušení čl. 2 amnestie, který podala skupina 30 senátorů Senátu Parlamentu České republiky, a kvůli neoprávněnému odpírání informací o přípravě amnestie podal žalobu na prezidenta Václava Klause.

Jí rád moruše, pistácie, makadamové ořechy, paraořechy, rajčatovou polévku, bazalku, výrobky z lékořice, med a medovinu. Nepoužívá chemické šampóny a mýdla. Baví ho česká opera a vážná hudba obecně, fyzikální problémy, ústavní právo a pěší výlety.

E-mail: jakub.michalek@pirati.cz

Osobní blog

Skupiny

Historie

Související odkazy

Video

1) Jakub Michálek v. Ministerstvo financí ze dne 17. února 2012, sp. zn. 8 As 89/2011-31. Dostupný z webu nssoud.cz.
© Piráti, 2022. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
lide/jakub_michalek.1435432807.txt.gz · Poslední úprava: 27.06.2015 19:20 autor: Jakub.Michalek