• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions

Toto je starší verze dokumentu!


Mgr. Bc. Jakub Michálek

Jakub Michálek Mgr. Bc. Jakub Michálek (* 6. února 1989 Louny) zastává v Pirátské straně funkci 1. místopředsedy a kandiduje za Piráty do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky na 3. místě kandidátky v Praze. Jakub Michálek je vystudovaný právník zaměřující se na svobodný přístup k informacím a autorské právo.

Jakub Michálek studoval na Gymnáziu Jana Keplera v Praze, na Oundle School ve Velké Británii a na Cranbrook-Kingswood v USA. Během pobytu v USA pracoval na University of Michigan. Na Právnické fakultě Univerzity Karlovy vystudoval obor Právo a právní věda s diplomovou prací Povinné zveřejňování informací. Nadále pokračuje ve studiu teoretické fyziky na Matematicko-fyzikální fakultě UK.

V České pirátské straně například připravoval spuštění webu Piráti.cz, navrhl zřízení registru lobbistických kontaktů a veřejného účetnictví. Vedle toho se věnuje právním otázkám. Například ve sporu Jakub Michálek versus Ministerstvo financí uznal Nejvyšší správní soud, že podání prostřednictvím datové schránky nemusí být elektronicky podepsáno.1) Dále byl spoluautorem návrhu na zrušení čl. 2 amnestie, který podala skupina 30 senátorů Senátu Parlamentu České republiky, a kvůli neoprávněnému odpírání informací o přípravě amnestie podal žalobu na prezidenta Václava Klause.

Ve volném čase se věnuje činnosti v akademické samosprávě na Univerzitě Karlově, kde je členem Ediční komise AS UK. Baví ho česká opera a vážná hudba obecně, fyzikální problémy, ústavní právo a pěší výlety.

E-mail: jakub.michalek@pirati.cz

Osobní blog

1) Jakub Michálek v. Ministerstvo financí ze dne 17. února 2012, sp. zn. 8 As 89/2011-31. Dostupný z webu nssoud.cz.
© Piráti, 2022. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
lide/jakub_michalek.1378911087.txt.gz · Poslední úprava: 11.09.2013 14:51 autor: Jakub Michalek