• virtual_user has create permissions
 • @cen_f has edit permissions
 • @ALL has read permissions
 • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions

Rekultivace krajiny, přestavba na víceúčelový sportovní areál u Tovačova

projekt:
Víceúčelová trať Tovačov
řešitel:
tomas_karlik
kontrolor:
martin_smida
příslušný orgán:
Republikové předsednictvo
zahájení:
2014-04-01
ukončení:
2014-07-01
minimum prostředků:
5000
maximum prostředků:
35000
kolo:
První kolo participativního rozpočtování 2014
výše prostředků:
9000.00
obrázek:
}}
smlouva:
http://www.pirat.ly/y588k
sp.značka:
PaRo 01/I/2014
stav:

Veřejně prospěšný účel projektu

Objekt, na kterém bychom chtěli postupem času vytvořit víceúčelový sportovní areál, byl doposud černá skládka pro celé okolí. Skládka je o velikosti 1,5 hektaru plochy. Černá skládka se nachází těsně za hranicí značky obce Tovačov, při výjezdu na Prostějov, současně je za plochu odpovědná obec Tovačov, která objekt pronajímá (nájemní smlouva níže). Máme v plánu tento prostor zrekultivovat a hlavně vytvořit základní tréninkový okruh pro mladé jezdce a rozšířit možnosti využití toho budoucího sportovního, víceúčelového areálu. Další, dlouhodobější myšlenkou je rozšíření o okruh pro rc závodní modely, prvky pro cyklosport a pořádání veřejných akcí(závody apod.). Celý projekt má být neziskového charakteru přístupný všem občanům a sportovcům. Pokud by Pirátská strana podpořila tento projekt, pomohlo by to nejen životnímu prostředí v dané oblasti (na skládce jsou stovky tun odpadu všeho druhu), ale současně bychom podpořily sdružování mládeže za sportovními účely, rozvoji sportu, a společenských akcí v místní lokalitě. V tomto shledáváme veřejně prospěšný účel projektu.

Podmínky řešení projektu

Věcné podmínky

K realizaci našeho projektu, což je upravení profilu terénu tak, aby byl vhodný pro trénink a rozvoj mladých jezdců, bude zapotřebí BAGR, který upraví povrch a navezený odpad posváží na jedno místo ze kterého bude později pokračovat odstranění v co největší možné míře. Věcná podmínka tedy je:

 • 1. Pronajmutí strojů pro víceúčelové práce, jako svoz odpoadu a terénní úpravy. Potřeba budou stroje:
  • a) - Bobcat kolový (cena cca 500,-/hod. bez daně, odhadem potřeba 15-20 hodin
  • b) - Pásový buldozer - cena cca 1300,-/hod bez daně,odhadem potřeba 10-15 hodin
  • c) - Kolový nakladač UNK 320 - cena cca 750,-/hod bez daně, odhadem potřeba 10 hodin
  • d) - Nákladní vůz na převoz - cena cca převoz 30,-/km, použití a nakládka 500,-/hod, odhadem 5 hodin
 • 2. Shrnutí odpadu na hromadu, třízení odpadu a revitalizace krajiny.
 • 3. Konečná úprava víceúčelového areálu.

Aktuální stav Aktuální stav Aktuální stav Letecký pohled

Časové podmínky

Projekt je v chodu, na dobrovolnické bázi běží již od 1.1.2014. Základní úpravy probíhají průběžně. Vše je důsledně zdokumentováno a nafoceno. Projekt má být do budoucna členěn na čtvrtletní období, ve kterých budou probíhat zásadní etapy úpravy a rekultivace plochy.

Etapy:

 • 1. Čtvrtletí - Úklid, třídění a hromadění odpadu. Základní rekultivace pozemku, zprůjezdnění první základní jezdecké trasy.
 • 2. Čtvrtletí - Vylepšení sjízdnosti a zlepšení hlavní tratě a tvorba dalších sekundárních tratí a jezdeckého zázemí.
 • 3. Čtvrtletí - Zajištění sociálního zařízení, přístřešek, posezení a vybavení pro provoz.
 • 4. Čtvrtletí - Zajištění administrativní činnosti související s údržbou areálu. Dále Zabezpečení areálu.

Osobní podmínky

 • Michal Adámek - Majitel obchodu s moto vybavením http://www.moto-adamek.cz/, závodní jezdec, současně pronajímatel plochy černé skládky u Tovačova, po domluvě se starostou obce.
 • Martin Adámek - Spolu s bratrem Michalem se podílí na aktivní organizaci dobrovolnické práce potřebné pro rekultivaci černé skládky.
 • MS Přerov + KS Olomoucký kraj
 • Tomáš Karlík - Řešitel, člen MS Přerov.
 • Martin Šmída - Kontrolor, předseda KS OL kraje, pracovník v RESTA - recyklační závod Olomouc, výpomoc při zařizování těžké techniky.
 • Ještě dalších cca 10-15 dobrovolníků z blízkého okolí měst Přerov a Tovačov.

Smlouva o pronájmu

Finanční podmínky

Finance na 1. čtvrtletí jsou odhadem 35-50 000 Kč. Tato částka zahrnuje obsáhlou a náročnou práci na terénních úpravách, třízení a svoz odpadu. Za tyto peníze chceme převážně pronajímat těžkou techniku, která je potřeba pro tyto úkony (buldozer, nakladač,..). Lidskou práci bychom chtěli na dobrovolnické bázi, ale pokud by se projekt uchytil, určitě jsme pro placení za práci pro jednotlivce podílející se na projektu vlastní silou. Za tyto peníze již bude možné postavit provozuschopný areál, bez odpadu, terénně upravený a vhodný pro společenské akce a závody v motosportu. V budoucích obdobích počítáme s dalším financováním v obdobné výši, vždy maximálně 35-50 000 Kč a minimálně 5-20 000 Kč na čtvrtletní období.

Výsledek projektu

Výsledkem tohoto projektu má být provozuschopný víceúčelový sportovní areál u obce Tovačov, který nahradí rozsáhlou, místní černou skládku. Areál bude určen převážně k rekreačním účelům, pořádání společenských akcí pro mládež i dospělé, závody v moto a cyklo sportu. Areál bude fungovat jako nezisková organizace, rozvíjející sportovní aktivity a zároveň usilující o zlepšení zázemí sportovců z mnoha kategoriích a sloužící občanům.

© Piráti, 2022. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
fo/rozpocty/participativni/prihlasky/viceucelova_trat_tovacov.txt · Poslední úprava: 26.11.2015 12:13 autor: Tobias.Esner