• virtual_user má oprávnění vytvářet
  • @Celostatni forum má oprávnění upravovat
  • @ALL má oprávnění číst
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Dovybavení svobodného prostoru určeného ke sdílení informací a dovedností

projekt:
Pirate Space Brno
řešitel:
Tomáš Vymazal
příslušný výkonný orgán:
Republikové předsednictvo
zahájení:
2016-05-01
ukončení:
2016-07-01
minimum prostředků:
15000.00
maximum prostředků:
30000.00
kolo:
První kolo participativního rozpočtování 2016
výše prostředků:
0.00
rozpočtová položka:
Vybavení Pirate Space Brno
smlouva:
http://NE
sp.značka:
PaRo xxx/2016
stav:

Veřejně prospěšný účel projektu

V participativním projektu https://www.pirati.cz/fo/rozpocty/participativni/prihlasky/piratska_zakladna_v_brne jsme před dvěma lety získali prostředky na nákup vybavení do Pirátské základny v Brně. Tuto základnu jsme následující dva roky (nepříliš horlivě) sháněli. Ted se změnilo to, že už ji konečně máme. Říkáme jí Pirate Space Brno a nachází se ve sklepních prostorách na Údolní 37 v Brně.

Je to místo, kde budeme mít počítače s přístupem k internetu (již nakoupeny v minulém projektu), nářadí na facilitaci veškerého kutilství, 3D tiskárnu (zatím tam bude ta moje, časem budou Piráti určitě mít vlastní) a také prostor k setkávání a jednání. Prostor je pro nás ideální také z toho důvodu, že nám v něm majitel dovolil pěstovat konopí a že už obsahuje dostatečnou ventilaci, abychom mohli mít jak Cannabis Club, tak kuřárnu.

V tomto projektu chceme požádat o peníze na dovybavení počítačové učebny, konferenčního prostoru a kutilské svobodné dílny. Financování tohoto vybavení Pirátskou stranou nám umožní soustředit soukromé finanční prostředky na dokončení zabezpečení centra a obecnou správu prostor, aby veřejnost mohla mít do objektu přístup a mohla využívat erární vybavení.

Podmínky řešení projektu

Věcné podmínky

Pirate Space Brno již existuje a já jsem jeho správcem, procež máme veškerý přístup, který k němu potřebujeme. Zakoupit bude třeba následující vybavení:

Časové podmínky

Projekt není členěn na úseky. Na začátků proběhne nákup vybavení a součástek, vybavení bude umístěno na místa k tomu určená a bezprostředně po tom bude následovat stavba DIY projektoru, pokud projekt uspěje tak, aby na projektor byly peníze.

Osobní podmínky

Svoji pomoc na projektu přislíbili:

  • Členové Pirátů: Tomáš Vymazal, Ondřej Kotas, Tomáš Koláčný
  • Nečlenové Pirátů: Michal Urbánek (spolunájemce prostoru, kutilský guru)

Finanční podmínky

Zprovoznění počítačové učebny výjde dohromady na 2629 Kč, vybavení svobodné dílny ručním nářadím výjde na 13921 Kč, dotyková folie na LCD výjde na 3278 Kč a díly na stavbu DIY Full HD projektoru výjdou na 5326 Kč. Tedy celkem potřebujeme 25 000 Kč. Kdybychom dostali víc, postavíme ještě stojanovou vrtačku.

Výsledek projektu

Výsledkem projektu je funkční Pirate Space Brno s hlavním konferenčním sálem vybaveným funkčními pracovními stanicemi a FullHD projektorem a separátní svobodnou dílnou vybavenou dostatečnou sadou ručního nářadí a zárodkem elektrického nářadí. Do obou částí bude mít přístup veřejnost a za podmínky identifikace bude mít možnost práce v dílně a s tiskárnou.

Popis projektu

V dubnu 2016 v Brně vznikla Pirátská základna pod názvem Pirate Space Brno. Před dvěma lety jsme na její vybavení dostali cca 26 000 korun. Za tyto peníze jsme nakoupili především počítače, jejich periferii a součásti ke stavbě pěstebního systému pro konopný společenský klub. Teď potřebujeme vaši pomoc, abychom dokoupili napájení k počitačům (maličkost na kterou jsme minule zapomněli), nářadí do naší svobodné dílny, dotykový panel na lcd, které bude ovládat 3D tiskárnu a součástky na stavbu DIY projektoru do našeho konferenčního sálu.

Výzva k podpoře

Ahoj Piráti, otevřeli jsme Pirate Space Brno a už v něm z velké části fungujeme, ale k dokonalosti mu ještě pár věcí chybí. Prosíme, pomozte nám vytvořit místo, na které budete moci být hrdí.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.