• @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • virtual_user má oprávnění vytvářet
  • @ALL má oprávnění číst

Tomáš Vymazal

Tomáš Vymazal Tomáš Vymazal (nar. 11. května 1990 v Brně) je členem Pirátské strany od roku 2010. Za tu dobu vystřídal několik stranických funkcí na krajské i celostátní úrovni, připomínkoval a také předkládal návrhy na změny vnitřních předpisů, reprezentoval Piráty na mezinárodních Pirátských konferencích a dokonce sám pořádal dosud nejúspěšnější1) konferenci organizace Pirate Parties International konanou v dubnu 2012 v Praze.

Tomáš vystudoval brněnské gymnázium na třídě Kapitána Jaroše a pokračoval studiem Aplikované informatiky na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity. Toto studium však v únoru 2013 neúspěšně ukončil a na základě čerstvě zavedených pravidel pro uznávání předmětů se rozhodl už se o dokončení studia na FI MUNI ani nepokoušet. Během následujících týdnů a měsíců ochutnal fungování klasického českého úřadů práce a vyzkoušel si i živoření s minimálními příjmy. Vybaven novými zkušenostmi a solidní dávkou motivace si Tomáš v květnu našel zaměstnání ve společnosti Acision (dnes Xura), kde pracuje dosud. Zastává zde pozici Senior support engineer (3. úroveň technické podpory).

V září 2016 byl jmenován místopředsedou Komise informatiky a otevřenosti radnice Rady města Brna, kde se zaměřuje na odstraňování vendor lock-in (závislost na jednom dodavateli) a použití svobodného software všude tam, kde je to možné. V říjnu 2016 kandidoval na třetím místě kandidátky do krajského zastupitelstva jihomoravského kraje, avšak díky výsledku 5.11% na mandát nedosáhl.

Tel: +420 774 363 736
E-mail/XMPP: tomas.vymazal@pirati.cz
Politický kompas

Historie

© Piráti, 2017. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.