• @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Pirate Space Brno

Pirate Space Brno je nízkoprahový svobodný prostor určený k setkávání a sdílení vědomostí a dovedností. Nachází se ve sklepních prostorách na adrese Údolní 37, 602 00 Brno (vstup z boku budovy přes zahrádku restaurace Zahrada Ambrosia). Dosud je rozdělen na dvě hlavní sekce, a to konkrétně konferenční sál s počítačovou učebnou a svobodnou dílnu (hacker space).

Konfereční sál

Konferencni sal pred dokoncenim vymalby Konferenční sál už je skoro finálně vymalován. Sháníme další stoly, ale skříní a regálů máme dost a internet máme také funkční, takže už v sálu chybí jen projektor. V tomto sále budou po stranách umístěny počítače RaspberryPi nakoupené z PaRo projektu v roce 2014, akorat zatím nemáme kam postavit monitory. Jak si můžete všimnout na zadní stěně, tak je tento sál vybaven kovovými držáky pro reproduktory, které na ně brzy umístíme. Všechny stěny včetně nosných oblouků jsou vybaveny elektrickými zásuvkami, takže nebude problém ani při větších konferencích. Když v sále probíhá jednání, může ve vedlejší místnosti hrát hlasitá elektro hudba a účastníci jednání o tom nemají ani ponětí. Okénky skrytými ve výklencích na pravé straně fotografie je vidět přímo na tramvajovou zastávku, za kterou se rozkládá přilehlý park.

Svobodná dílna

Naše dílna zatím nemá oddělené prostory, ale už byla díky financím z participativního rozpočtování vybavena nemalým množstvím ručního nářadí a jako poslední přírůstek přibyla i stojanová vrtačka. Našim cílem je Pirátům poskytnout prostor, kde mohou realizovat i technicky náročnější projekty, než je tisk novin nebo výroba placek. Kromě Pirátů je naše dílna určena i pro širokou veřejnost, ale vstup a využití nástrojů vyžaduje jednocnačnou identifikaci a náhradu připadných poškození.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.