• virtual_user má oprávnění vytvářet
  • @Celostatni forum má oprávnění upravovat
  • @ALL má oprávnění číst
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Dovybavení konopného společenského klubu

projekt:
Pirate Space Brno
řešitel:
Tomáš Vymazal
příslušný výkonný orgán:
Republikové předsednictvo
zahájení:
2016-05-01
ukončení:
2017-03-31
minimum prostředků:
8000.00
maximum prostředků:
16000.00
kolo:
První kolo participativního rozpočtování 2016
výše prostředků:
9900.00
rozpočtová položka:
Dovybavení konopného společenského klubu
rozpočtová položka 2017:
PaRo 2016 - Dovybaveni konopného společenského klubu
smlouva:
http://NE
sp.značka:
PaRo 02/2016
stav:

Veřejně prospěšný účel projektu

V participativním projektu https://www.pirati.cz/fo/rozpocty/participativni/prihlasky/piratska_zakladna_v_brne jsme před dvěma lety získali prostředky na nákup vybavení do Pirátské základny v Brně. Tuto základnu jsme následující dva roky (nepříliš horlivě) sháněli. Ted se změnilo to, že už ji konečně máme. Říkáme jí Pirate Space Brno a nachází se ve sklepních prostorách na Údolní 37 v Brně.

Je to místo, kde bude veřejný přístup k internetu, nářadí pro veškeré kutilství, 3D tiskárna, prostor k setkávání, ale především také domov prvního stranického konopného společenského klubu – tedy místa, kde pěstujeme, zpracováváme, konzumujeme, distribuujeme a diskutujeme konopí.

V tomto projektu chceme požádat o pomoc s dovybavením naší pěstírny a hrazením spotřeby elektřiny, která se v pěstírně bude měnit na léčivý materiál. Tento léčivý materiál bude hlavním veřejným přinosem projektu.

Podmínky řešení projektu

Věcné podmínky

Pirate Space Brno již existuje a já jsem jeho správcem, procež máme veškerý přístup, který k němu potřebujeme. Pěstební systém byl již zakoupen v projektu z roku 2014, takže již máme rostliny předpěstovány a připraveny k vysazení do systému, ale pro komfortní průběh celé fáze kvetení potřebujeme zakoupit ještě následující vybavení:

Časové podmínky

Projekt má dvě fáze:

První fází je nákup zbytku vybavení do již funkční pěstírny a jeho instalace. Toto proběhne do 3 týdnů od úspěchu projektu.

Druhou fází je pak první kvetení až do sklizně a následné opakování pěstování (růstové období, květové období). Tato fáze bude už vyžadovat pouze financování elektřiny, které by pravděpodobně nastalo po zvýšení měsíčních záloh za elektřinu dodatkem k nájemní smlouvě na základě měření odběru elektřiny provedeného měřičem přímo v pěstírně během prvního měsíce květu.

Osobní podmínky

Svoji pomoc přislíbili:

  • Členové Pirátů: Tomáš Vymazal, Ondřej Kotas, Tomáš Koláčný
  • Nečlenové Pirátů: Michal Urbánek (spolunájemce prostoru, kutilský guru), Tomáš Hesek (exčlen Pirátů, nadšenec) a Miroslav Vrabec (nadšenec)

Finanční podmínky

Na nákup vybavení budeme potřebovat necelých 10 000 korun (to usuzuji z výše uvedených odkazů) a na elektřinu za prvních 10 týdnů kvetení budeme potřebovat (1400W*12hodin*70dnů pri 5Kč za kWh) 5880 Kč. To je tedy maximálně 16000 Kč.

Výsledek projektu

Výsledkem projektu je nepáchnoucí pěstírna konopí s precizně sledovaným živným roztokem, který rostlinám umožní dosáhnout maximálního potenciálu. Z pěstírny bude k dispozici nonstop streaming, který jednak umožní Policii ČR na celé pěstování dohlížet a jednak umožní široké veřejnosti sledovat, jak zvládnout celé pěstování konopí po technické stránce. Vzhledem k tomu, že budeme nejdřív pěstovat neomamné odrůdy konopí, budeme mezi členy klubu zvát zejména nemocné lidi, které poprosíme o příspěvek na elektřinu pro budoucí pěstování. Funkční pěstírna bude následně sloužit také jako nástroj propagace strany a jako východisko pro aktivity směřující k legalizaci konopí pro rekreační účely.

Popis projektu

V dubnu 2016 v Brně vznikla Pirátská základna pod názvem Pirate Space Brno. Před dvěma lety jsme na její vybavení dostali cca 26 000 korun. Za tyto peníze jsme nakoupili především počítače, jejich periferii a součásti ke stavbě pěstebního systému pro konopný společenský klub. Teď potřebujeme vaši pomoc, abychom dokoupili zbytek vybavení pěstírny a udrželi ji v provozu alespoň do první sklizně. Následně už by projekt měl být životaschopný zcela samostatně.

Výzva k podpoře

Ahoj Piráti, v Brně jsme rozjeli konopný společenský klub. Máme prostory, máme kytky a máme i základní pěstební systém. Pomozte nám dotáhnout systém k dokonalosti a zajistit první sklizeň.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.