• @predsedajici has upload permissions
 • @ALL has read permissions
 • lukas.novy has no permissions

Zasedání v Brně

Usnesení

Celostátní fórum

 1. doplňuje volební komisi registrovanými příznivci Žanetou Studeníkovou a Tomášem Fuksou,

 2. schvaluje výroční zprávu předsedy strany,

 3. mimořádně přezkoumává podle čl. 3(5)h St ustanovení §14(3) StOK, které zní nově: „Oblastní sdružení by se měla personálně podílet na provozu odborů a komisí přiměřeně počtu členů.“

 4. volí republikové předsednictvo ve složení

  předseda strany
  PhDr. Ivan Bartoš, narozen 20. 3. 1980, U Botiče 1390/3, 140 00 Praha 4-Michle,
  1. místopředseda
  Adam Šoukal, narozen 14. 2. 1985, Nedbalova 2408, 735 06 Karviná – Nové město,
  2. místopředseda
  Mikuláš Ferjenčík, narozen 19. 3. 1987, Oblouková 14, 101 00 Praha 10,
  3. místopředseda
  PaedDr. Ivo Vašíček, narozen 5. 12. 1961, Antala Staška 30, 140 00 Praha 4,
  4. místopředsedkyně
  Bc. Ingrid Romancová, narozena 24. 8. 1986, Sídliště Míru 312, 382 26 Horní Planá.

Zápis

Zasedání celostátního fóra – sobota 28. srpna 2010 v Brně

Seznam hlasujících a jejich počet

Přítomní členové republikového předsednictva: Ivan Bartoš, Jiří Rezek, Mikuláš Ferjenčík, Jiří Kadeřávek sen.

Počet hlasujících pro volbu: 54 (členové přijatí do oznámení)

Přítomni: Robert Adámek, Petr Bajgar, Ivan Bartoš, Miroslav Bartovič, Martin Bednář, Michal Breškovec, Martin Brož, Lukáš Černohorský, Jiří Demel, Patrik Doležal, Jindřich Fejfar, Mikuláš Ferjenčík, Karel Fuzik, Vít Hnilica, Vlastimil Holík, Jiří Homola, Aleš Jílek, Jiří Kadeřávek sen., Jiří Kadeřávek, Petr Kapounek, Pavel Klápště, Petr Kopečný, Radim Kovářík, Filip Krška, Zbyněk Krystýn, Jaroslav Kučera, Pavel Liška, Vilém Maršík, Věra Magdonová, Jakub Michálek, Ivan Mikoláš, Lukáš Nový, Jan Podhajský, Martin Potůček, Pavel Prchal, Ondřej Profant, Jiří Rezek, Ingrid Romancová, Tomas Semenec, Ivan Souček, Petr Stehlík, Michal Svoboda, Jana Syrovátková, Petr Šebesta, Zdeněk Štěpánek, Martin Švadlenka, Radovan Trojančík, Petr Třešňák, Ivo Vašíček, Petr Vileta, Jiří Vontroba, Petr Vyhnal, Jan Widerlechner, Gabriela Antošová

Zahájení

Zahájení a úvodní slovo předsedy ČPS Ivana Bartoše. (Hlasování jsou v zápise značena otázkou :?:)

Organizátor

Organizace zasedání: Jiří Kadeřávek sen. – informace k organizaci. Informace, že kdo se vzdálí ze zasedání, je to jeho problém - pokud zmešká hlasování či informace, nečeká se na něj. Zpráva o obědu, jídlu a ostatním.

Předsedající

Ivan Bartoš – návrh na předsedajícího CF – Jakub Michálek (hnidopich a byrokrat, a tak tomu rozumí). :?: Negativní hlasování - je někdo proti - 3 proti, 4 zdrželi, optickou většinou nezvednuté ruky zvolen.

Zapisovatel a ověřovatel

Jakub Michálek: Návrh, aby zapisovatelkou byla Jana Syrovátková. :?: Kdo je proti. Nikdo. Ověřovatel – Vilém Maršík. :?: Nikdo není proti. Schváleno.

Má hlídat, že nebudou v zápise vtipy, které na CF nezazní. Má někdo zbraně? Dle jednacího řádu nechť jej všichni odevzdají Jirkovi Rezkovi. Je někdo nespokojen s akreditací, kterou dostal? Mají všichni členové cedulku, která se shoduje s fakty?

Řádné oznámení

Toto zasedání bylo řádně oznámeno svoláním předsedou i na Piratopedii. Tzn. se usnášíme většinou přítomných členů.

Zbývá dovolit volební komisi + ověřit počet přítomných.

Pořad jednání

Návrh pořadu jednání ke schválení.

 1. Schválení výroční finanční zprávy - již schváleno, bod vypuštěn
 2. Výroční zpráva předsedy strany - 10:30
 3. rozprava - každý smí vystoupit max 1x a max na 5 min
 4. 11:15 schválení výroční zprávy
 5. 11:30 mimořádný přezkum, který inicioval Mikuláš Ferjenčík
 6. následně možná projev dr. Bulvy, jestli přijde
 7. 12:00 oběd (na 1 hodinu volná zábava a polední klid)
 8. 13:00 volba nového předsednictva – stávajícímu dnes končí mandát, i kdybychom ho nezvolili
 9. 13:10 prezentace kandidátů, volba kandidátů
  během doby, kterou potřebuje volební komise představení + agitka odborů
  volba každého člena RP proběhne tak, že na začátku bude uzávěrka přihlášek na danou funkci. Kandidáti na předsedu strany - do 12:00 (začátek oběda), na jednotlivé místopředsedy bude postupně, při uzávěrce přihlášek se začnou tisknout hlasovací lístky a budou projevy, dvoukolový systém pro každou funkci, možná slova kandidátů i před druhým kolem volby
 10. 16:00 potvrzeno nové předsednictvo + tisková konference o novém předsednictvu a aktuálních otázkách kolem ČPS, volnější program, protože předsednictvo bude na tiskové konferenci. Informace o mládežnické organizaci Černá perla
 11. 16:30 stručné projednání příprav na senátní a komunální volby, slovo kandidáta do senátu
 12. 18:00 ukončení zasedání

Neformální část – afterparty, možností je i afterparty ve Vídni na parníku a na pláži.

Rozprava k pořadu jednání

 • Robert Adámek (MSK) – změna stanov je důležitější než Černá perla – předsunout (názor i RK)
 • Mikuláš Ferjenčík (Pard) – Černá perla se má představovat v okamžiku, kdy bude tisková konference, změně stanov by mělo být přítomno nové předsednictvo
 • Robert Adámek – návrh předsunout před oběd
 • Marcel Kolaja (JMK) – zařadit na pořad jednání změnu stanov
 • Jiří Kadeřávek (JMK) – navrhované změny stanov dát do jednoho bloku
 • v 16 tiskovka a současně informace o volbách (projev kandidáta na senátora)
 • potom v 16:30 změna stanov
 • na konec Černá perla

:?: Procedurální hlasování – je někdo proti – nikdo, schváleno ve znění pozměňovacích návrhů.

Volební komise

Martin Švadlenka (ZLK) – doplnění volební komise o Žanetu Studeníkovou a Tomáše Fuksu. :?: Schváleno, nikdo proti.

Volební komise je přítomna ve složení Martin Švadlenka (předseda), Zdeněk Štěpánek, Žaneta Studeníková, Tomáš Fuksa. Volební komise bude sčítat hlasy jako skrutátoři.

Výroční zpráva předsedy strany Ivana Bartoše

V současné době to není dokument, ale spíše body k následné diskusi co se povedlo a nepovedlo.

Od Albrechtic dál

Fenoménem ČPS je, že jsme neustále v kampani - neustále řešíme volební kampaň a na tu zásadní práci moc času nezbývá.

PPI – 23 pirátských organizací, Jakub Michálek v boardu, jsme jediná strana, která operuje na takové úrovni. Na mítingu PPI i strany z Brazílie, připojeni lidé z Kazachstánu. Pirátské hnutí je po celém světě. Švédsko stále nevstoupilo do PPI. Začátek z mezinárodní unie – většina věcí jde z EU.

Uspořádali jsme pražskou pirátskou konferenci. Přijel předseda srbské pirátské strany, německá pirátská strana, Amelie, která ČPS propagovala i na blogu, její články na literárních novinách. Kdo nebyl, zaváhal :-).

Volby – Honza Podhajský tipoval 0,6 %, Robert Adámek prohlašuje za neúspěch. Je 40k dobrý nebo špatný výsledek? Z pohledu Ivana Bartoše je 40k hlasů úspěch, byli jsme tu rok, oficiální náklady kampaně cca 50k, neoficiální 250k (investice členů atp.). Sice nemáme svého člověka v PS, ale těch 40k lidí na nás klade jistou zodpovědnost, neměli bychom se jim smát do obličeje, brát to vážně.

Kontroverzní kampaň – prorazit do mediálního prostoru seriózní prací nejde.

Kandidát v Olomouci – Dušan Dvořák. Kdo se neúčastnil – propagátor marihuany pro léčebné účely, bojovník proti establishementu, rozjeli jsme spolupráci před volbami, něco jsme slíbili a dodrželi, to, co slíbil on, dodržel - jeho angažovanost straně měla význam. Nejsme strana huličů, 70 % z nás není ani strana stahovačů. Buďto jsme strana, která jede na efekt nebo se postavíme za správnou věc. Jsou aktivity, které nás dostanou na první stránky novin (viz Kalousek), ale našim cílem je stát za lidmi, kteří bojují proti establishementu. Zastat se takovýchto lidí, zastat se svazky.cz - to je to, co máme dělat. „Maják na rozbouřeném moři“. My jsme s Dušanem Dvořákem jednali i dřív než byly volby. Kde jsme se zúčastnili - Million marihuana march. My ta média taktéž konzumujeme - pokud média hovořila o nás negativně, také to máme sklony přebírat. Ale - podstatné je, že o nás mluví.

Už na minulém CF jsme odhlasovali podporu marihuany pro lékařské účely. Otrávím-li se houbami, které nasbírám v lese, nemůžu za to být perzekuován.

Předsednictvo cítí, že v rámci kampaně udělalo, co mohlo. Pokud to někdo tak necítí, mohl udělat víc. Je třeba si uvědomit, že členové předsednictva krom práce v kraji ještě dělá celostátní politiku.

Financování kampaně – peníze nemáme a pokud se něco nezmění, nebudou. Jsou lidé, co posílají – díky za to i za stokoruny trvalým příkazem.

Po volbách – lidé, co odcházeli, ale stále nabíráme nové lidi. Velký úspěch – Pirátské noviny – máme platformu, která má cca 40.000 individuálních IP adres. Nikdo nás netiskne, my se můžeme tisknout sami a najednou jsou PN citovány v Britských listech, v Mladé frontě.

Nacházet témata, které boří představu o světě. Našli jsme návrh autorského zákona, nyní se tato věc medializuje, najednou se k nám připojily knihovny, diskutuje se to na akademické sféře. Nemůžeme počítat, že nás někdo začne brát vážně, musíme si sami zjednat respekt. V okurkové sezóně jsme začali komunikovat s ministerstvem, získali jsme komentované znění. Takže než to přes naše všechny protesty a protesty všech obč. sdružení stejně schválí, můžeme se věnovat.

Měli jsme prezentaci na letní filmové škole, kde byli i „opinion makeři“ - lidi z produkce, distributoři - zajímavá debata o filmovém pirátství. Toto bychom do budoucna měli dělat. Využívat pozvání na konference. V rámci neustálého kampaňování na toto pak nezbývá čas.

Vznikla platforma volipiraty.cz a podařilo se nám postavit 31 unikátních kandidátek, někde to je teda 1 člověk na vesnici, ale na té vesnici je 200 lidí. Podařilo se nám zaplnit kandidátky na magistrát v Praze, Ostravě, Brně, Ústí, Plzni. V Ústí přijde nová zajímavá postava.

Nevýhody a kiksy

Špatná komunikace – velká byrokratická zátěž a schvalování věcí, často se stává, že člověk neví, co se děje. Informace SZ je povinná – co se projednává, je vždy v SZ.

Pokud někdo nepoužívá fórum alespoň na SZ, nemusí být informován. A může se mu stát i to, že pokud někdo nepřijde 14 dní, tak přijde o schvalování něčeho, s čím nesouhlasí. Je potřeba zlepšit komunikaci – Ivan má tarif, že může volat, jak chce, má piráty v mobilu.

Vroubek mediálního odboru – náš web. Honza Podhajský se jako vedoucí MO přihlásil k webu, ale nikde není psáno, že to MO má dělat.

Typické je znovuoživování krajů – Hradec již chcípl 2× za sebou, Jablonec usnul po volbách, je mnoho lidí, co se hlásí v obcích, ale není jim co nabídnout (vyjma ikonky na webu)

Pokud někoho zapálíme a on chce být pirát a potom stojí „u prázdného krámu“ – pokud ho nezapálíme, tak se nám to nepodaří.

Rozprava k výroční zprávě předsedy strany

Petr Kapounek (OLK) – k Dušanu Dvořákovi – podpora je v pořádku, několikrát zaznělo slovo »spolupráce« – to žádná spolupráce nebyla, jako vedení kraje jsme měli možnost to zablokovat, nakonec jsem ustoupil, ale Dušan Dvořák dostal k dispozici kraj a používal ho ke své propagaci. Dušan Dvořák úspěšně prezentoval své konopí. Ivan Bartoš - stále Dušana podporuji, ale jak říká Petr to skutečně vypadalo.

Petr Bajgar (OLK) – podporoval jsem to, aby byl Dušan Dvořák zařazen na kandidátku. Jsme politickou stranou a nikoli stranou IT specialistů. Potkávám se dnes a denně s lidmi, kteří znají piráty proto, že znají Dušana Dvořáka. Princip a základ byl v každém případě dobrý. Zda jsme to zvládali nebo ne, je náš problém. V konečném důsledku to nemělo vliv na výsledky – ty byly vyrovnané. Musím se ohradit proti tomu, že politika je mediální záležitost – občané si umí za slovy představit skutečnosti a ví, kdo jim lže a jak jim lže. Politika je o práci s lidmi a mezi lidmi. Je škoda, že se nám nepodařilo získat prostředky – v tom je špatně, že těch 40k lidí nebylo osloveno, aby nám dali prostředky.

Jirka Kadeřávek (JMK) – poděkování Ivanu Bartošovi, že to vzal a že se angažoval, jak se angažoval.

Patrik Doležal (JMK) – nic co jsme udělali nemělo negativní dopad, negativní dopad mělo to, co jsme neudělali, že se Dušan Dvořák prezentoval tak, že nás přehlušil je naše chyba - že nás slyšet nebylo. I v komunálních volbách jsou věci, které budeme prosazovat společně s Dušanem Dvořákem – je to alternativní léčba – není to konec spolupráce.

Ivan Mikoláš (Pha) – co tu Ivan naznačil a neřekl přesně – pirátů je cca 200 – za rok se podařilo to, že jsme se seznámili. My za ten rok víme, co kdo z nás umí. Já léta podnikám – založil jsem 4 firmy – cokoli vybudovat trvá, my víme, co jsme vybudovali za součástky. Je rozhodně dobře, že jsme se nedostali do parlamentu – my teprve teď hledáme ty věci, co budeme nabízet – Pirátské noviny, prezentace konopí – o tom 90 % lidí nic nevědělo – a pořád 80 % nic neví – i 10 % je dobře. Když se to bude dařit dál další 4 roky, budeme mít tak silnou základnu lidí, kteří pochopí, že jsme silný partner, že to není hurá akce před volbami.

Jakub Michálek – nedostatek času – kdo se ještě hlásí do diskuse.

Petr Stehlík (ZLK) – za celou ČPS jsem chtěl poděkovat Patriku Lišaníkovi, který je tvůrcem grafiky, je to RegP a bez něj bychom neměli grafickou stránku.

Schválení výroční zprávy

Hlasování – :?: někdo aby se hlasovalo tajně – nikdo

Hlasování o výroční zprávě předsedy strany.

Proč se hlasuje? Je to jeden ze způsobů jak ukázat předsedovi, že s jeho prací členové nesouhlasí. V poslední den volebního období to moc nemá smysl, ale běžně se to tak dělá a i tak to má smysl.

Prosba volební komise – aby lidé nechodili, aby se mohlo vše dobře spočítat.

:?: Usnesení: CF schvaluje výroční zprávu předsedy strany.

Pro – 51, proti – 0, zdržel se – 2. Přijato.

Je někdo, kdo není zapsaný v prezenční listině a hlasoval? Podle údajů volební komise je v prezenční listině 52 osob a hlasovalo 53. Pokud se nikdo nepřihlásí, budeme hlasovat znovu. Podpisů je nově 53, ale Tomáš Semenec nově přišel a nehlasoval a zrovna tu není. Nevadí míň hlasů, vadí víc.

:?: Opakované hlasování o výroční zprávě předsedy strany

Pro – 42, proti – 1, zdržel se – 6. Přijato.

Mimořádný přezkum

Celostátní fórum mimořádně přezkoumává podle čl. 3(5)h St ustanovení §14(3) StOK, které přijal republikový výbor 15.8.2010.

„oblastní sdružení jsou povinna podílet se přiměřeně počtu členů“

Na mimořádný přezkum je nutná 1/5 členů.

O přezkoumání požádalo předsedu strany na místě zvednutím ruky minimálně 35 členů, což je více než jedna pětina členů celostátního fóra (aktuálně 168).

Zpravodaj

Mikuláš Ferjenčík – objevilo se několik paragrafů, které vzbudily protesty. Málo lidí pracuje v odborech, rádi bychom, aby se co nejvíce členů z krajů podílelo na činnosti odborů. Je to princip, který je přirozený – zvedla se vlna nevole zvláště z MSK. Nedá se ale rozumně vynutit a byl by to jen zbytečný flame. Byl bych rád, aby si členové uvědomili, že centrum se chová, že nejste v regionech spokojení, ale centrum jste i vy. „My jsme ti a ti a nemáme podporu z vedení, dodejte nám to a to.“ Nemáme kapacity dělat vše sami – každá pomoc vítána.

Rozprava

Jiří Kadeřávek – ač nelze dovozovat, že by práva a povinnosti členů byly automaticky převáděny, strana je na liberálním principu - abychom dospěli diskusí a nikoli příkazy.

Robert Adámek – jak je možné, že RV projde předpis, který je špatný? Ten předpis se hlasoval v okamžiku, kdy se chystaly volby. Je povinnost každého člena RV, aby četl. Je povinností předkladatele, aby k předpisům dodal důvodové zprávy. Jak je možné, že to vůbec prošlo RV. Je to změna, která prošla RV ač měla projít CF? A proč byl jako jeden velký balík.

Jiří Kadeřávek sen. – proč? problém MSK je, že máte vlastní fórum a chodíte na vlastní fórum, ostatní si to nepřečetli, protože chodí na vlastní fórum. Pokud proti něčemu jsem, jsem přesvědčen o tom, že musím protestovat. Musíme přece, pokud se o něčem hlasuje – bylo to uspěchané, bylo to v době dovolených – jestliže členové byli pro a nevšimli si - to se může stát. Je to způsobeno hlavně tím, že členové MSK hodně pracují ve svém kraji. Je to vidět u vás na vašem fóru. Kdo tam nejsme, tak to nevidíme.

Robert Adámek – jsem nucen reagovat. Separátní fórum je organizační záležitostí. Snažil jsem se vrátit věci na separátní fórum – a jsou věci v separátním fóru, které jsem nechtěl řešit. V těch předpisech jsou věci, s nimiž souhlasím

Jiří Vontroba – 2 pozměňovací návrhy – RV nezvládl svoji činnost a lidi si nepřečetli o čem hlasovali, např. nařízení nucené práce v odborech, navrhuji zrušit všechny změny předpisů odhlasované RV. Zrušit změny předpisů schválené 15.8.2010 jako komplet – od 16:30.

Jiří Kadeřávek – práce v RV je odpovědná, apeluji na členy, aby předpisy četli, to není alibi pro nás ostatní – proto jsme otevírali fórum RV ke čtení, abychom na činnost dohlíželi

Ivan Bartoš – nemám problém zpětně revidovat ustanovení či statuty. Jelikož lidé nemají čas číst ani texty, nebudou číst důvodové studie. Pokud někdo s něčím nesouhlasí, má se ozvat. Pokud se v RV najde pouze 14 hlasujících, je hlasování platné.

Jana Syrovátková – nerušit, nepřikazovat, dát jako doporučení, než se stačila rozkoukat, bylo odhlasováno.

Ivan Bartoš – právě Jana požadovala zkrácení lhůt na dobu oznámení a hlasování. Doba na rozpravu a hlasování je dostatečná.

Ivam Mikoláš – Ivan řekl, co chtěl říct. Je pro vypuštění toho bodu. Programy vznikají „kvazioptimálně“. Nedělat drama z toho, že se objevil sporný bod. Když lidi nechodí a nehlasují, je to v pořádku, jejich volba, měli zveřejnit své připomínky.

Marcel Kolaja – Vrací se k tomu, co říkal Mikuláš.Byl by rád, aby lidi pracovali v odborech. Neznamená to nucené práce. Je to jen návod, jak by se měla chovat oblastní sdružení.

Robert Adámek – faktická poznámka – Celý předpis by měl být zastaven a zrevidován.

Procedurální návrhy

Jiří Vontroba (MSK) – Návrh prodiskutovat celý tento návrh v 16:30 (tedy návrh na změnu pořadu jednání) :?: procedurální hlasování. Zamítnuto.

Pozměňovací návrh Marcel Kolaja: Nerušit celý ten odstavec, ale jen přepsat „měla by se podílet“.

:?: Procedurální hlasování. Schváleno.

Návrh má znění: „Oblastní sdružení by se měla personálně podílet na provozu odborů a komisí přiměřeně počtu členů.“

:?: Věcné hlasování: Pro – 41, Proti – 10, Zdrželo – 8

Pozměňovací návrh přijat a tímto je i vyhlášen, za chvíli se změní na Piratopedii. (Změněno během oběda.)

Volba republikového předsednictva -- předseda

Schůze přerušena, nyní bude oběd.

13:25 - pokračování schůze

Zmíněna stížnost Roberta Adámka, že byl utnut ač Jirka Kadeřávek sen. taktéž nemluvil k tématu. Robert Adámek považuje téma za dost prodiskutované.

Kandidáti na předsedu strany

Jediný kandidát -- Ivan Bartoš

Je tu procentuelně víc členů, co nemají hlasovací právo (z celkového počtu nových členů) než těch, kteří to právo mají (z celkového počtu starých členů). Jsou tací, co nás teď sledují přes internet. Snad budou i ostatní souhlasit.

Vizi z loňska se podařilo z 90 % splnit. Kam by měla strana dále směřovat? viz Pirátské noviny

1) sledování, co se děje

2) pokud tvrdíme, že autorský zákon je špatný - je třeba mít návrh na nový

3) ochrana soukromí

4) soustředit se na práci a vytvořit silnou platformu

5) sledujeme kauzy „sdílečů“ - pokud se nám to podaří, tak bychom měli tým právníků, který by nám pomáhal a pomáhal lidem, co sdílí či stahují

6) OSA je náš nepřítel - proti té máme bojovat + proti korupci a nikoli řešit boje jak si ve straně rozumíme či nerozumíme

7) šířit osvětu a legraci, máte-li básnické střevo - podporujte Pirátské noviny, apel na zvětšení redakce PN + apel na členství v mediálním odboru

8) strana potřebuje peníze

http://www.piratskenoviny.cz/?c_id=32478

Kandidáti na 1. místopředsedu:

 • Robert Adámek
 • Adam Šoukal
 • Marcel Kolaja
 • Ivo Vašíček
 • Ingrid Romancová
 • Jaroslav Kučera
 • Jiří Kadeřávek sen.

Chce ještě někdo kandidovat – ne. Tímto jsou uzavřeny přihlášky na 1. místopředsedu.

Volba předsedy strany

Informace, jak se volí na předsedu.

:?: Hlasování: Bylo vydáno 53 lístků, neplatné 2 hlasy, pro 49 hlasů.

Ivan Bartoš obhájil svou funkci předsedy ČPS.

Prezentace mediálního odboru

(vložit prezentaci)

Volba republikového předsednictva -- 1. místopředseda

Kandidáti na 1. místopředsedu a jejich projevy

Volba 1. místopředsedy -- 1. kolo

:?: Výsledky 1. kola Vydáno 53 hlasovacích lístků, neplatný 1

 • Robert Adámek – 9 hlasů
 • Jiří Kadeřávek sen. – 5 hlasů
 • Marcel Kolaja – 3 hlasy
 • Ivo Vašíček – 5 hlasů
 • Ingrid Romancová – 4 hlasy
 • Jaroslav Kučera – 2 hlasy
 • Adam Šoukal – 24 hlasů

2. kolo

:?: 53 hlasů, 1 neplatný

 • 38 Adam Šoukal - Plzeň
 • 14 Robert Adámek

zvolen: Adam Šoukal - 1. místopředseda

Volba republikového předsednictva -- 2. místopředseda

Kandidáti

 • Robert Adámek
 • Ingrid Romancová
 • Mikuláš Ferjenčík
 • Jaroslav Kučera
 • Marcel Kolaja
 • Jiří Kadeřávek sen.

Představení Mikuláše Ferjenčíka

Výsledky

:?: Vydáno 52 hlasovacích lístků, neplatné 0

 • Robert Adámek - 11 hlasů
 • Ingrid Romancová - 7 hlas
 • Mikuláš Ferjenčík - 27 hlasů
 • Jaroslav Kučera - 1 hlas
 • Marcel Kolaja - 5 hlasů
 • Jiří Kadeřávek sen. - 1 hlas

zvolen Mikuláš Ferjenčík – 2. místopředseda

Volba republikového předsednictva -- 3. místopředseda

Kandidáti

 • Jiří Vontroba
 • Ingrid Romancová
 • Marcel Kolaja
 • Ivo Vašíček

Představení Jiří Vontroba – vyrovnanost krajů, názorový protinávrh, snaha o změnu na fóru – „pokud nevím, kdo to může číst, nemůžu mluvit otevřeně“. To, že se vše zviditelnilo a pustili se tam RegP jen na základě registrace tím ztratilo na hodnotě. Diskutuje tam kde kdo. Oddělení fóra pro členy a pro nečleny. Pokud např. vedu jednání s jinou stranou a chci o tom říci členům, nemám možnost. V předvolebním boji je každý nápad dobrý – cokoli od nás uteče, to se jinde může použít.

Připomínka – kdokoli chce uzavřené fórum jen pro členy kraje, má možnost. Jak něco prosadit – pokusit se o co nejlepší volební výsledek v komunálních volbách.

Kandidát do senátních voleb

Přestávka – představení Pavla Přeučila, šéfredaktora 21. století.

Ivan Bartoš – v r. 89 byl p. Přeučil půl roku členem KSČ, ač jeho rodina byla spíše perzekuována, tak přesto byl.

Pavel Přeučil – rodina pronásledována v souvislosti s procesem s M. Horákovou, otec za to dokonce seděl. Nebylo možno se v ČR dostat na VŠ, přijali ho až na Slovensko. Pak několik zaměstnání až na závěr na ministerstvu zahraničí šéfredaktor časopisu Zahraniční vztahy. Časopis známý tím, že se tam odkládali nepohodlní lidé. Na tomto ústavu došlo k výměně ředitelů a nastoupil tam razantní soudruh, který nařídil, že kdo není ve straně, musí odejít. Jelikož měl čerstvě rodinu tak stejně jako ostatní (vesměs nestraníci) podepsal. Současně ale již pracoval na rozhovoru s Američanem Zbigniewem Brzezinským – „komunistobijcem“. Rozhovor uveřejnil, veliký problém, ihned požadavek vyloučení z KSČ byl vyloučen ještě před listopadem 1989. Po r. 1989 aktivista.

Volba 3. místopředsedy

1. kolo

:?: 53 hlasů všechny platné

 • Kolaja - 14
 • Vašíček - 15
 • Romancová - 15
 • Vontroba - 9

Postupují Vašíček a Romancová.

2. kolo

:?: 53 hlasů, 3 neplatné

 • 26 Ivo Vašíček
 • 24 Ingrid Romancová

Zvolen Ivo Vašíček.

Volba republikového předsednictva -- 4. místopředseda

 • Robert Adámek
 • Marcel Kolaja
 • Ingrid Romancová

Představení zahraničního odboru

 • ukázání wiki ZO
 • mnoho textů je i na Pirátských novinách

Výsledky volby 4. místopředsedy

1. kolo

:?: 52 vydaných hlasovacích lístků hlasů, 0 neplatné

 • Robert Adámek – 19
 • Ingrid Romancová – 20
 • Marcel Kolaja – 13
2. kolo

:?: 53 hlasů, 2 neplatné

 • Robert Adámek 24
 • Ingrid Romancová 27

Zvolena Ingrid Romancová.

Změna stanov

Návrhy na změnu stanov jsou:

Jiří Kadeřávek (předseda rozhodčí komise) – K RK došel problém člena, který nabourává činnost. Vyloučit člena je vždy problematické. Máme bojovat proti establishementu a nikoli mezi sebou. Proto je lépe nechat možnost, že oblastní sdružení zruší příslušnost člena k danému oblastnímu sdružení. Tím člen ztrácí příslušnost k oblastnímu sdružení, ale zůstává stále členem ČPS.

Dotaz - bude tam ten limit? Jiří Kadeřávek - ano, bude tam ten limit, tzn. menší sdružení nemohou vylučovat

Petr Vileta – kam bude patřit?

Jiří Kadeřávek – nikam

Moderátor fóra vidí pouze digitální část. Cíl je dát do ruky nástroj těm lidem, kteří člena přijímali a vidí se s ním i osobně, aby tento člen nemohl nabourávat činnost oblastního sdružení.

Nestíhá se časově, RK stahuje tento návrh z programu tohoto CF a dává procedurální návrh stáhnout veškeré návrhy stran stanov.

Robert Adámek – stahuji svůj návrh ohledně stanov a probereme online.

Marcel Kolaja – taktéž stahuji svůj návrh ohledně stanov z tohoto zasedání.

Ukončení zasedání

Ivan Bartoš dostal list ke zvolení, poděkování, rozloučení.

V Praze dne 1. září 2010 potvrzujeme, že toto usnesení a tento zápis se shodují se skutečností.

 


Předsedající

 


Zapisovatel

 


Ověřovatel

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.