• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Jednání oblastních fór na internetovém fóru

  • Oblastní fórum jen nejvyšší orgán strany v dané územní oblasti1); krajské fórum nebo místní fórum.
  • Internetové fórum je systém strany pro hlasování a jednání a další komunikaci.

Internetové fórum je vhodné pro formální jednání oblastních fór o věcech, na které není čas na schůzi, například sestavení kandidátních listin, schvalování krajských rozpočtů, volby či dovolby předsednictev a podobně.

Zahájení jednání

Jednání oblastního fóra je třeba vést ve vlákně založeném ve správné sekci fóra, tedy „Krajské fórum <nějaký> kraj“ nebo „Oblastní fórum <místní sdružení>“. V takovém vlákně pak mohou přispívat jen členové a registrovaní příznivci a v anketách hlasovat jen členové.

Při zahájení jednání je třeba jasně označit, o čem se jedná (primární volby na kandidátku do kraje, schválení rozpočtu, nominace do republikového předsednictva, zřízení odboru, …), do kdy lze podávat návrhy a kdy se bude hlasovat. Toto zahájení je třeba řádně oznámit - tedy rozeslat členům nejméně hromadnou soukromou zprávou na fóru, lépe i emailem a dalšími způsoby.

Hlasování

Fórum hlasuje prakticky vždy tajně, tedy s pomocí ankety na fóru. U ankety je třeba nastavit délku trvání stejně dlouhou nebo delší, než má hlasován trvat. Kolo hlasování trvá většinou alespoň dva dny.

Hlasování probíhá zpravidla ve dvou kolech.

V 1. kole lze hlasovat PRO libovolný počet možností a nebo PROTI všem. Do 2. kola postupují všechny možnosti, které získali v 1. kole většinovou podporu.

V 2. kole lze hlasovat pro tolik možností, kolik lze vybrat (zpravidla jednu, u voleb vícehlavých orgánů více). Vybrány jsou ty možnosti, které v 2. kole získají nejvíce hlasů. V případě rovnosti hlasů rozhoduje pořadí z 1. kola, v případě rovnosti los.

Zahájení hlasování je opět třeba řádně oznámit hlasujícím.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.