• @cen_po has upload permissions
 • @cen_koord has edit permissions
 • @cen_ao has upload permissions
 • @ALL has read permissions
 • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions

Nápověda k internetovému fóru

Internetové fórum Pirátů je veřejné a běží na svobodném systému phpBB. Pokud byste měli nějakou otázku, která zde není uvedena, doporučujeme nápovědu k phpBB.

Shlédněte nový Ilustrovaný návod na fórum pro nováčka (pdf)

Jak se zorientovat na fóru

Internetové fórum se nachází na adrese https://forum.pirati.cz. Pro začátek doporučujeme označit všechna

hmac: : ao:navody:forum
témata ve všech fórech jako přečtená a pak procházet témata, ve kterých se objeví nové příspěvky. Postupně si zvyknete na strukturu fóra a rozhodnete se, co má smysl sledovat a co ne.

Pokud jste přihlášeni, tak můžete použít použít odkaz Označit všechna fóra jako přečtená. Nachází se vpravo nahoře na hlavní straně fóra.

Procházení fóra

Vpravo nahoře na fóru se nachází odkazy1):

Po kliknutí na odkaz Nové příspěvky se zobrazí výpis témat s novými příspěvky:

Nové příspěvky

Kliknutím na ikonu první nepřečtený příspěvek přejdete na nejnovější nepřečtený příspěvek v tématu. Pokud jste klikli na název tématu, tak použijte odkaz Přejít na nepřečtené příspěvky vpravo nahoře.

Kliknutím na ikonu poslední příspěvek přejdete na poslední příspěvek v tématu. Tím se označí téma jako přečtené, i když má více stránek. Pokud jste se nedostali na poslední stránku tématu a chcete ho označit jako přečtené, tak vpravo nahoře (nebo dole) klikněte na číslo poslední stránky.

Nové téma a odpovídání

Jakmile si vyberete z titulní stránky některé fórum, kde máte oprávnění k vkládání nových témat, můžete vložit nové téma kliknutím na příslušnou ikonu:

Vložit nové téma

Pokud již téma někdo založí a vy jste se na ně dostali třeba ze zobrazení nových příspěvků na fóru, můžete na ně reagovat kliknutím na tlačítko Odpovědět.

Vkládání příspěvků

Za příspěvek, se kterým souhlasíte nebo který považujete za hodnotný, můžete autorovi poděkovat kliknutím na palec u příspěvku. Tato funkce je zavedena proto, abychom se vyhnuli jednoslovným souhlasným reakcím nebo příspěvkům obsahujícím jen smajlíky.

V liště u příspěvku máte také možnost citovat část cizího příspěvku ve své odpovědi, editovat svůj příspěvek, pokud ho chcete chvíli po odeslání upravit, nebo nahlásit cizí příspěvek, který obsahuje urážky nebo jinak porušuje pravidla fóra.

Ankety

Při zakládání tématu je možno k tématu připojit anketu. To se hodí zejména, pokud zakládáte členský podnět a nebo jen pokud chcete zjisti názory na nějaké téma.

Pro založení ankety je při zakládání potřeba přepnout na záložku Anketa pod editačním oknem.

Uživatelský panel

Skupiny a přístupová oprávnění

Uživatelé jsou na internetovém fóru rozděleni do skupin, které odrážejí jejich funkce v Pirátech a jejich přístupová oprávnění. Důležité jsou například skupiny registrovaných příznivců a členů. Nebo skupiny „Schovat forum“ - ty způsobí, že (pro lepší vlastní orientaci) část fóra nevidíte. Třeba členství ve skupině Schovat forum - OLK, způsobí, že neuvidíte všechna fóra Olomouckého kraje.

Členství

Skupiny, kde jste členem, zobrazíte po klinutí na Svůj profilUživatelský panelSkupiny. Uživatelský pane

Do vybrané skupiny vstoupíte tak, že označíte kulatý přepínač ve sloupci Vybrat a v dolní části potvrdíte možnost Vstoupit do vybraných tlačítkem Odeslat.

Skupiny začínající slovem Schovat slouží pro skrývání jednotlivých fór - vstoupíte-li do takovéto skupiny, neuvidíte témata v příslušném fóru ani jeho subfórech.

Stejným způsobem můžete vstoupit do skupiny Skrýt - Archiv a dalších skupin, které nejsou viditelné v základním nastavení.

Skupina: Zobrazit - Podpalubí

Speciální skupina, která vám umožní vstoupit do fóra podpalubí. Vstup je však na vlastní riziko, protože se jedná o nemoderovanou a neudržovanou část fóra!

Správce skupin

Jste-li vedoucím nějaké skupiny, můžete ve Správci skupin měnit její nastavení a přidávat či odebírat její členy.

Nejprve vyberte ve Správci skupin volbu Spravovat uživatele u příslušné skupiny.
(Přihlásit do fóra → šipečka u jména → Uživatelský panel → Skupiny → Spravce Skupin → Spravovat uživatele)

Přijmout či vyřadit

Zde vidíte členy skupiny rozdělené na Vedoucí skupiny (jedním z nich by jste měli být vy), Čekající na vstup a Přijaté členy.

Ty čekající, které chcete přijmout (nebo naopak přijaté členy, které chcete vyhodit), zaškrtněte ve sloupci označit a na konci seznamu vyberte možnost „Přijmout členy“ (nebo naopak Odstranit ze skupiny). Nezapomeňte potvrdit tlačítkem Odeslat.

Přidat uživatele

Pokud chcete přidat uživatele, který se vám sám nehlásí, můžete použít pole na konci. Členové mají většinou uživatelské jméno ve tvaru 'Jmeno.Prijmeni'.

Profil uživatele

V uživatelském panelu můžete v záložce Profil nastavit osobní údaje, ke kterým má internetové fórum přístup. Tyto údaje se budou zobrazovat u vašich příspěvků nebo na vašem profilu, který je veřejně přístupný. Máte zde také možnost zaškrtnout pole Zobrazit bydliště na mapě, na základě kterého budete (zatím ručně) přidáni do Pirátské mapy.

Upozornění emailem

Internetové fórum umožňuje:

 • sledovat vámi vybraná vlákna a celá fóra
 • sledovat automaticky vlákna, do kterých jste přispěli

Odkaz, kterým se aktivuje sledování, se nachází vlevo pod příspěvky/fóry a je označen ikonkou sledovat vlákno.

 • ikonka sledovat téma Sledovat toto téma
 • ikonka sledovat fórum Sledovat fórum

Pokud chcete sledování zrušit, tak na stejném místě klikněte na ikonku přestat sledovat fórum.

 • Ukončit sledování tohoto tématu
 • Ukončit sledování tohoto fóra

Doporučujeme sledovat dění ve fóru vašeho krajského sdružení.

Dále si můžete zapnout/vypnout upozorňování na odpovědi během psaní příspěvků.

Ikonka upozornění

Seznam vámi sledovaných fór a témat najdete zde.

Vedoucí jednotlivých orgánů by měli mít sledování fóra nastaveno u své podatelny.

Tipy

 • Doporučujeme si před používáním fóra nastavit zobrazovaná fóra v nastavení Uživatelské skupiny a číst fórum prostřednictvím zobrazení Nové příspěvky.
 • Můžete se domluvit s lidmi z krajského sdružení/města/vesnice/místního sdružení, že fórum bude sledovat jeden člověk, který bude ostatní informovat o důležitém dění (můžete se střídat).

Zobrazit štítek

Skrýt štítek

složka:
Administrativní odbor
adresát:
uživatelé fóra
tag:
fórum, systémy
třízeníAO:
systémy
stav:
zastaralé
aktualizace:
21.02.2020

Související odkazy

1) Vyhledávání ve fóru lze omezit jen na určitá fóra, a to připojením parametrů s ID příslušných fór, např. https://forum.pirati.cz/newposts.html?fid[]=350&fid[]=433. Můžete tak např. prohledávat nové příspěvky pouze ve sledovaných fórech, a to tak, že si v uživatelském panelu zjistíte z odkazů ID všech vašich sledovaných fór, vytvoříte z nich výše uvedený řetězec/URL a toto si uložíte do prohlížeče jako záložku.
© Piráti, 2024. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
ao/navody/forum.txt · Poslední úprava: 07.04.2024 17:14 autor: vojtech.pikal