• @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Lídrem kandidátky do krajských voleb v Plzeňském kraji se stal Adam Šoukal

Popis Plzeň – 23.6.2012 – tisková zpráva KS Plzeňský kraj České pirátské strany

Piráti uplatňují princip přímé demokracie, proto o našich kandidátech rozhoduje zásadně členská základna. V nedávné volbě tak byl zvolen lídrem kandidátky do voleb Mgr. Adam Šoukal, právník a místopředseda Pirátské strany.

~~READMORE~~

Adam Šoukal se chce soustředit především na průhledné fungování státní správy, její hospodaření a zapojení občanů do politiky, protože věří, že jedině tak je možná fungující demokracie.

„Občané dnes nemají šanci zjistit kolik peněz, komu a za co byly zaplaceny. Jednoduše dosažitelná je jen nicneříkající výroční zpráva hospodaření Plzeňského kraje. Chceme, aby kraj přešel k využívání transparentních bankovních účtů a otevřeného účetnictví všude tam, kde to zákon dovoluje. Všichni tak budou moci kontrolovat, za co konkrétně se finanční prostředky kraje, utrácí.“ řekl Adam Šoukal s ohledem na program kraje v oblasti otevřeného hospodaření. Dalšími důležitými body programu jsou krajské zakázky na Internetu, internetové aukce a zveřejňování všech smluv na Internetu před jejich vstupem v platnost.

Adam Šoukal pochází z Karviné, v Plzni však žije již přes osm let a vystudoval zde i právnickou fakultu. Kromě politiky se věnuje také finančnímu a právnímu poradenství a je vlastníkem pirátského eshopu, který nabízí fanouškům rozličné produkty s pirátskou tématikou.

Program, se kterým půjdou Piráti do voleb je právě v závěrečné fázi příprav, kdy jej konzultujeme se svými voliči a odbornou veřejností. Již brzo tedy pravděpodobně dojde k jeho schválení členy krajského sdružení a oficiálnímu uveřejnění. Program se kromě tradičních Pirátských témat zabývá především specificky krajskou problematikou - podpora regionální dopravy, rodin, vzdělání a rozvoj ekonomiky a služeb pro občany.


Kontakty:

  • Adam Šoukal, lídr pirátské kandidátky v kraji, adam.soukal@pirati.cz, +420 725 915 896
  • Martin Potůček, předseda kraje, martin.potucek@pirati.cz, +420 773 699 185
© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.