• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions

Mgr. Adam Šoukal

Adam Šoukal (* 14. 2. 1985 Karviná) je krajským předsedou Pirátů v Plzeňském kraji. Pochází z Karviné, kde absolvoval 8leté studium na všeobecném gymnáziu. Posledních deset let svého života prožívá v Plzni, kde vystudoval právnickou fakultu.

Politikou českého zatuchlého rybníčku byl stejně jako většina občanů znechucen a držel se mimo tyto vody až do chvíle, kdy se počátkem června 2009 blíže seznámil s pirátskými myšlenkami a byl jejími ideály natolik uchvácen, že se rozhodl nejen sympatizovat, ale sportovní terminologii přispět k tahu na branku členstvím.

„Komunikaci považuji za nejsilnější lidskou zbraň. To je dalším důvodem, proč zrovna Piráti a jejich úsilí o svobodnou komunikaci nejen na Internetu.“

Během svého života si zkusil několik zajímavých a zdánlivě velice nesourodých povolání, ať už jako středoškolský brigádník ve válcovnách plechu, bezpečnostní pracovník na uměleckých výstavách či zaměstnanec exekutorského úřadu. V tuto chvíli je také majitelem Pirateshopu, na kterém mají sympatizanti strany možnost zakoupit si materiály Pirátů. Nyní pracuje jako právník na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni.

V rámci kraje má na starosti především mediální propagaci a komunikaci se zájemci o členství. V posledních měsících se podařilo víc jak zdvojnásobit členskou základnu a vytvořit fungující systém, který je pravidelně doplňován na krajských schůzích.

Jednou z mnoha zálib Adama je turistika, vylepšování internetového obchůdku a finanční a právní poradenství pro širokou veřejnost. V dubnu 2013 se mu narodila dvojčátka Adámek a Zorinka.

E-mail: adam.soukal@pirati.cz

© Piráti, 2020. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.