• Adam Cernoch má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat

Krajské sdružení Plzeňský kraj

Krátce o našem kraji

31 členů (9 uchazečů o členství, přibývají zájemci) - 43 registrovaných příznivců - síť 154 sympatizantů s kontaktem (přibývají zájemkyně) - 1074 lidem se líbí naše FB stránka - 1042 ji sleduje - zatím 116 zástupců v okrskových volebních komisích - 41 287 voličů (2016, krajské volby)

Ve Stříbře máme od r. 2014 zastupitele (nezávislý kandidát zvolený za Piráty). Ve Stodu působí na postu místostarosty náš sympatizant Bohumil Koča.

Akce PLzeň
3 pravidelné akce měsíčně:
první úterý - krajské fórum (klub Sofia, Nám. TGM 2)
první čtvrtek - vyřejná akce Pirátské putovní univerzity, Café Papírna, Zahradní 2 (od září 2017)
poslední pátek v 19:00 - Pirátské pivko (Café Papírna, Zahradní 2)

Akce Tachov
1 akce v Tachově každý měsíc (nepravidelný termín)

Akce kraj celkem
5 až 7 akcí měsíčně v celém kraji dohromady

Volební kampaň do sněmovny na podzim 2017

Novinky:
Během června a července jsme roznesli cca 10 000 výtisků Pirátských listů v těchto okresních městech (vždy po 400 ks, částečně kontaktní kampaň a roznos do schránek):

Klatovy, Sušice, Horažďovice
Tachov, (Stříbro - zbývá roznést), Planá
Domažlice, (Kdyně - zbývá roznést), Horšovský Týn
Nýřany, Třemošná, Horní Bříza
Přeštice, Dobřany, (Blovice - zbývá roznést), Nepomuk
Rokycany, Hrádek, (Zbiroh -zbývá roznést)

V 2. vlně (s regionální přílohou) chceme roznést 40 000 ks Pirátských listů.

O naší kampani:

* PUSŤTE NÁS NA NĚ! Více na www.cernenabilem2017.cz.
* Volební program: https://www.pirati.cz/program/ a https://www.pirati.cz/program/psp2017.html
* Naše kandidátní listina: ZDE.
* Kandiduje za nás mimo jiné místopředseda Stodu Mgr. Bohumil Koča, jako nestraník.
* Snažíme se aktivizovat členskou základnu i své příznivce. Pořádáme dvě pravidelná neformální setkání s příznivce (Plzeň a střídavě nějaké jiné město v kraji - viz v pravém sloupci akce)
* Otevřeli jsme Pirátskou putovní univerzitu (viz kalendář vpravo). Kalendář akcí celé Pirátské strany najdete ZDE
* Pokusně jsme spustili naši vlastní krajskou doplňkovou měnu Pirátský cuion /čti kujón/. Dobrovolníci mohou za své nasazení pro Piráty dostat odměnou různé propagační předměty, trička apod.
* Zjistili jsme díky tomu (díky nové měně zaměřené na sdílení, sdružování sil a dobíjení energie), že ve Stříbře a Sušici chtějí Piráti nebo příznivci založit komunitní zahrady.

Další zasedání krajského fóra proběhne 1.8. od 18:00 v klubu Sofia v Plzni. TUDLE

Plzeňští Piráti již zaplnili kandidátní listinu do sněmovních voleb 2017: díky elektronickému hlasování jsou pružnější

20. dubna 2017, Plzeň. Piráti v Plzeňském kraji mají za sebou poslední kolo primárních voleb. Jako první politická strana v kraji už zná – díky flexibilnímu systému elektronického hlasování – jména všech svých kandidátů do poslanecké sněmovny. Celá kandidátka nabízí voličům vyváženou sestavu kvalitních lidí se zkušenostmi z komunální politiky, podnikání, akademického/školského prostředí a výzkumu, z oblasti sociální i z neziskového sektoru, a to z většiny okresů kraje.

Poslední volební průzkum Médea research dává České pirátské straně už 7,6 %. Sami Piráti věří, že v parlamentních volbách dosáhnou až na 10 % hlasů. Pirátská strana cílí na liberálně smýšlející lidi, kteří o věcech přemýšlejí, chtějí důvěryhodné informace a tvoří si vlastní názor.

Podle toho také sestavila svou kandidátku do sněmovny. Do otevřených primárních voleb se dokonce mohly přihlásit i nezávislé osobnosti. Dovolení šestnácti míst proběhlo dvoukolově: nejprve se vyslovuje souhlas s nominacemi jako takovými a poté se hlasuje o samotném umístění na kandidátní listině.

CELÁ KANDIDÁTNÍ LISTINA:
1. Ing. Lukáš Bartoň, konstruktér a vědecký pracovník, Plzeň
2. Mgr. Bohumil Koča, podnikatel a neuvolněný místostarosta, Stod
3. Mgr. Vendula Machová, sociální pracovnice, Tachov
4. Ing. Jiří Rezek, Ph.D., fyzik a vědecký pracovník, Plzeň
5. Ing. Petr Kopač, softwarový inženýr, Plzeň, nestraník
6. Petr Vileta, OSVČ, Plzeň
7. Miluš Kotišová, překladatelka a rešeršistka, Nepomuk
8. Ing. Aleš Jakl, lesník/řidič kamionu, Tachov
9. Mgr. Magdaléna Daňková, učitelka, Plzeň
10. RNDr. Stanislav Haviar, Ph.D., fyzik a vědecký pracovník, Klatovy
11. Ing. Viktor Krutina, projektant pozemních staveb, Domažlice
12. Pavel Kašík, kvalitář, Vojovice/Neurazy (u Nepomuku)
13. Ing. Václav Bouček, programátor, Dobřany
14. Petr Bohuslav, technik jaderných zařízení, Stříbro
15. Pavel Šrámek, podnikatel, Plzeň
16. Ondřej Škába, servisní technik, Klatovy
17. Ing. Michal Huml, stavební inženýr, Plzeň
18. Bc. Jan Hutter, technolog, Plzeň
19. Bc. Radek Krejčí, administrátor, Plzeň
20. Vladimír Vápeník, manažer, Plzeň.

Podrobnější medailonky jsou na našich webových stránkách zde: https://www.pirati.cz/volby/2017/plzensko/

Kontakt:
Lukáš Bartoň, 723 199 594, lukas.barton@pirati.cz, předseda Krajského sdružení České Pirátské strany
Miluš Kotišová, 770 113 650, milus.kotisova@pirati.cz, koordinátorka pro PK a iniciátorka Pirátské putovní univerzity

Související odkazy:
Stranický web: www.pirati.cz
Krajský web a tisková zpráva: https://www.pirati.cz/regiony/plzensko/tiskove-zpravy/start

Piráti z Tachova i odjinud z Plzeňského kraje se činili na největší dobrovolnické akci „Ukliďme Česko“: sesbírali 50 pytlů odpadků

9. dubna 2017, Tachov. Piráti Plzeňského kraje se uplynulou sobotu 8. dubna připojili k celostátní dobrovolnické akci „Ukliďme Česko“. Zásluhou členky místního sdružení Pirátů v Tachově, Venduly Machové, uspořádali úklid v hojně navštěvovaném – leč bohužel také znečištěném – tachovském lesíku poblíž ulice Na Vinici. Poměrně slušná účast veřejnosti nakonec překvapila i samotnou organizátorku, která musela kromě propagace akce zajistit u hlavních organizátorů celorepublikové akce dostatečný počet rukavic a pytlů a s radnicí zase domluvit odvoz odpadu po skončení akce. S vyčištěním části zmíněného lesa přišlo pomoct 13 velkých a 9 malých brigádníků, dvě účastnice dokonce přijely až z Plzně a Prahy.

Machová se spokojeně usmívá: „Na to, že jde o první takovou akci Pirátů v našem městě, jsem vážně mile překvapená, kolik se zapojilo lidí. Děkujeme všem dobrovolníkům, příznivcům i členům kteří přišli pomoct s úklidem.„ Její organizační úsilí rozhodně nepřišlo vniveč. Lokalita, kterou pro úklid vyhlídla a zveřejnila na domovské stránce akce www.uklidmecesko.cz, se ukázala jako skutečně pečlivě vybraná, během tří hodin pilného sběru odpadků na nevelké ploše lesa na kraji města v blízkosti rodinných domků se naplnilo neuvěřitelných 50 velkých jutových či plastových pytlů. Při pohledu na výslednou hromadu odpadu se na tvářích mnohých zpocených a unavených účastníků zračil neskrývaný údiv smíšený s nemalým rozhořčením – To je hrozné, jsme společnost odpadu! Letošní pirátský úklidový den byl mimo to výjimečný. Pirátská strana se k iniciativě „Ukliďme Česko“ připojila hromadně a účastnila se hlavního úklidového dne koordinovaně v 11 krajích České republiky, kde zorganizovala úklid na celkem 38 místech. Piráti hodlají akci za rok opakovat, protože nejrůznější dobrovolnické a úklidové akce mají u Pirátů dlouholetou tradici, zájem o veřejný prostor je jim vlastní.

Piráti se účastní největší dobrovolnické akce „Ukliďme Česko“. Připojte se.

5. dubna 2017, Plzeň. Piráti Plzeňského kraje se připojují k organizátorům celostátní dobrovolnické akce „Ukliďme Česko“. V hlavní úklidový den, v sobotu 8. dubna, pořádají v Tachově úklid v lesíku u ulice Na Vinici. Srdečně zveme všechny aktivní lidi, kterým není jedno, v jakém prostředí žijí, aby se připojili k dobrovolníkům z řad Pirátů. Sraz je na místě úklidu v 10 hodin. Přijďte i vy.

Pirátům je dobrovolnická činnost blízká a přirozeně se zajímají o veřejný prostor i ochranu přírody. Úklidové akce u nich proto mají dlouholetou tradici. Každoročně se na jaře i na podzim organizují místní skupiny pirátských dobrovolníků, aby na různých místech uklidili své nejbližší okolí.

Připojte se k Pirátům a přijďte s nimi udělat pořádek v lesíku blízko ulice Na Vinici v Tachově. Těší se na vás parta pohodových lidí, kteří vám na místě rádi poskytnou úklidové pomůcky. Jediné, co potřebujete, je chuť udělat něco pro své okolí a dobrá nálada. Máte-li zájem, ohlašte se u koordinátorky akce, Venduly Machové, vendula.machova@pirati.cz, nebo krajské koordinátorky Pirátů Miluš Kotišové na telefonu 770 113 650.

„Počítáme se zapojením až stovky dobrovolníků z řad Pirátů a jejich příznivců. Doufáme, že se k nám připojí i další lidé, kterým leží na srdci stav volné přírody v jejich sousedství“, říká Dana Balcarová, komunální zastupitelka na Praze 9 a garantka pirátského programového bodu životní prostředí. „Piráti mají rádi čisto, v politice i ve veřejném prostoru. Nepořádek kolem nás je zarážející. Kromě pohodlnosti lidí donést odpadky tam, kam patří vidím problém i v tom, že většina obcí nemá podmínky pro snadné třídění odpadu. Proto chtějí Piráti zlepšit systém třídění komunálního odpadu tak, aby to bylo jednoduché a motivující. Chceme zavést princip „Ten kdo třídí, platí méně“ – třídění se musí lidem vyplatit. A víme, že to jde.„

Letošní pirátský úklidový den bude výjimečný. Pirátská strana se hromadně připojuje k iniciativě „Ukliďme Česko“ a účastní se hlavního úklidového dne koordinovaně v 11 krajích České republiky, kde organizuje úklid na celkem zatím 38 místech.

Související odkazy:

Kontakt:

  • Lukáš Bartoň, 723 199 594, lukas.barton@pirati.cz, předseda Krajského sdružení Pirátů
  • Miluš Kotišová, 770 113 650, milus.kotisova@pirati.cz, koordinátorka pro PlK a iniciátorka Pirátské putovní univerzity

Harmonogram akcí

Červenec a srpen 2017

Červenec a srpen 2017

Červenec a srpen 2017

PLZEŇ 28.7. proběhne od 18:00-19:00 další setkání mediálního týmu Vichr v klávesách (Papírna Plzeň, Zahradní 173/2 ), a poté volná zábava Pirátské pivko (pravidelně každý poslední pátek v měsíci)

RABÍ 29.7. od 14:00 do 22:00, Grilování s piráty, vypravěčský minifestiválek, tombola…

BLOVICE 30.7. odpoledne - roznos Pirátských listů po městě, setkání s příznivci

PLZEŇ Další schůze kraje v Plzni, klub Sofia na Nám. TGM 2, 1.8. od 18 hod.

LOMEČEK (Starý Klíčov u Domažlic) 6.8. od 18:00 - Ivan Bartoš „O co těm pirátům jde?“ (po něm vystoupí kapela Sto zvířat)

Celokrajský kalendář zde


Krajské předsednictvo


Podpora sdružení

Místní sdružení

Aktivity v dalších okresech

Krajské dokumenty

Piráti online

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.