• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Tiskové zprávy

Otevření Plzeňského Pirátského Centra a kanceláře poslance

Plzeň, 2. února 2018 – V centru Plzně bylo v pátek 2. února za účasti předsedy strany Ivana Bartoše, poslance za Plzeňský kraj Lukáše Bartoně, předsedy místního sdružení Plzeň Pavla Šrámka, desítek členů a nespočtu hostů, otevřeno Plzeňské Pirátské centrum. Akce byla veřejná a prostor se po otevření velmi rychle zaplnil.

Pásku slavnostně přestřihl Ivan Bartoš s Lukášem Bartoněm, Pavlem Šrámkem a místopředsedkyní Magdalénou Daňkovou. Po radostném potlesku následovalo představení samotného centra se všemi jeho účely.

Poté došlo i na rozkrajování dortu a v průběhu večera zaznělo i několik skladeb hraných na akordeon v podání předsedy strany Ivana Bartoše. Atmosféra večera byla velmi přátelská a hojná účast svědčí o zájmu Plzeňanů o politické dění v kraji.

,,Centrum v Plzni má sloužit jako místo pro setkávání Pirátů s veřejností a má všestranné využití. Plánují se zde besedy, dny deskových her, přednášky zajímavých hostů, zasedání krajských schůzí, workshopy.” dodává předseda MS Plzeň Pirátů Pavel Šrámek. Každé pondělí zde budou mít občané možnost schůzky se pirátským poslancem a zeptat se ho na novinky z Poslanecké sněmovny. Piráti plánují centrum i nadále vylepšovat a přizpůsobit ho aktuálním potřebám strany a krajského sdružení.

Volba předsedy MS Plzeň a KS Plzeňský kraj

Krajské sdružení Plzeňského kraje a Místní sdružení Plzeň

Tisková zpráva České pirátské strany

Plzeň, 22. ledna 2018 – V obnoveném Místním sdružení Plzeň proběhla volba předsedy pro funkční období do podzimních komunálních voleb 2018. Předsedou MS Plzeň byl zvolen místní podnikatel Pavel Šrámek. Jeho protikandidátkou byla učitelka Magdaléna Daňková. Ta se následně stala místopředsedkyní sdružení. V současné době probíhá elektronická dovolba dalších místopředsedů sdružení.

“Mým úkolem pro tento rok je sestavit pirátskou kandidátku a uspět v komunálních volbách v Plzni. Piráti v Plzni se dlouhodobě snaží uplatnit svůj dlouhodobý program. Proto už od ledna připravujeme naše členy na budoucí práci v zastupitelstvu. V harmonogramu mám pro naše Piráty plánovaná školení, které je připraví k odpovědnému a kvalitnímu výkonu budoucího mandátu,” uvádí odhodlaně Pavel Šrámek.

V krajském sdružení Plzeňského kraje probíhá volba celého předsednictva pro funkční období 2018-2019. Post předsedy obhájil dosavadní krajský předseda Lukáš Bartoň, který pracoval jako vědec na Strojní fakultě v Plzni a nyní je pirátským poslancem za Plzeňský kraj. Jako druhý kandidát se volby předsedy kraje zúčastnil Bohumil Koča, místostarosta města Stod. V současné době probíhá elektronická volba místopředsedů kraje.

“Po výrazném úspěchu ve sněmovních volbách se k Pirátům hlásí příznivci po celém kraji s žádostí kandidovat za Piráty v následujících senátních a komunálních volbách. Piráti v letošních komunálkách postaví několik kandidátek po celém kraji. Naší silnou zbraní je nekompromisní protikorupční program a historie bez škraloupů. Nestojí za námi velcí sponzoři žijící z veřejných zakázek, nejsme podnikatelským záměrem a nejsme ani politickým projektem žádného oligarchy či milionáře sledující vlastní zájmy. Máme sílu a chuť bojovat za ideály liberální společnosti bez korupce na všech úrovních politiky,” uvedl Lukáš Bartoň.

Pirátská strana používá při svých volbách a hlasováních i elektronických metod, aby se mohli zúčastnit všichni členové strany. Do přímých voleb předsedů se tak zapojili všichni členové příslušného sdružení z pohodlí svého domova.

kontakty: Ing. Lukáš Bartoň, Ph.D., předseda KS PLK, lukas.barton@pirati.cz, tel.:723 199 594 Karolína Duschková, asistentka poslance Lukáše Bartoně, karolina.duschova@pirati.cz Pavel Šrámek, předseda MS Plzeň, pavel.sramek@pirati.cz, tel: 777 300 508 Mgr. Magdaléna Daňková, místopředsedkyně MS Plzeň, magda.dankova@pirati.cz, tel.: 778 501 029

Plzeňští Piráti již zaplnili kandidátní listinu do sněmovních voleb 2017: díky elektronickému hlasování jsou pružnější

20. dubna 2017, Plzeň. Piráti v Plzeňském kraji mají za sebou poslední kolo primárních voleb. Jako první politická strana v kraji už zná – díky flexibilnímu systému elektronického hlasování – jména všech svých kandidátů do poslanecké sněmovny. Celá kandidátka nabízí voličům vyváženou sestavu kvalitních lidí se zkušenostmi z komunální politiky, podnikání, akademického/školského prostředí a výzkumu, z oblasti sociální i z neziskového sektoru, a to z většiny okresů kraje.

Poslední volební průzkum Médea research dává České pirátské straně už 7,6 %. Sami Piráti věří, že v parlamentních volbách dosáhnou až na 10 % hlasů. Pirátská strana cílí na liberálně smýšlející lidi, kteří o věcech přemýšlejí, chtějí důvěryhodné informace a tvoří si vlastní názor.

Podle toho také sestavila svou kandidátku do sněmovny. Do otevřených primárních voleb se dokonce mohly přihlásit i nezávislé osobnosti. Dovolení šestnácti míst proběhlo dvoukolově: nejprve se vyslovuje souhlas s nominacemi jako takovými a poté se hlasuje o samotném umístění na kandidátní listině.

CELÁ KANDIDÁTNÍ LISTINA:
1. Ing. Lukáš Bartoň, konstruktér a vědecký pracovník, Plzeň
2. Mgr. Bohumil Koča, podnikatel a neuvolněný místostarosta, Stod
3. Mgr. Vendula Machová, sociální pracovnice, Tachov
4. Ing. Jiří Rezek, Ph.D., fyzik a vědecký pracovník, Plzeň
5. Ing. Petr Kopač, softwarový inženýr, Plzeň, nestraník
6. Petr Vileta, OSVČ, Plzeň
7. Miluš Kotišová, překladatelka a rešeršistka, Nepomuk
8. Ing. Aleš Jakl, lesník/řidič kamionu, Tachov
9. Mgr. Magdaléna Daňková, učitelka, Plzeň
10. RNDr. Stanislav Haviar, Ph.D., fyzik a vědecký pracovník, Klatovy
11. Ing. Viktor Krutina, projektant pozemních staveb, Domažlice
12. Pavel Kašík, kvalitář, Vojovice/Neurazy (u Nepomuku)
13. Ing. Václav Bouček, programátor, Dobřany
14. Petr Bohuslav, technik jaderných zařízení, Stříbro
15. Pavel Šrámek, podnikatel, Plzeň
16. Ondřej Škába, servisní technik, Klatovy
17. Ing. Michal Huml, stavební inženýr, Plzeň
18. Bc. Jan Hutter, technolog, Plzeň
19. Bc. Radek Krejčí, administrátor, Plzeň
20. Vladimír Vápeník, manažer, Plzeň.

Podrobnější medailonky jsou na našich webových stránkách zde: https://www.pirati.cz/volby/2017/plzensko/

Kontakt:
Lukáš Bartoň, 723 199 594, lukas.barton@pirati.cz, předseda Krajského sdružení České Pirátské strany
Miluš Kotišová, 770 113 650, milus.kotisova@pirati.cz, koordinátorka pro PK a iniciátorka Pirátské putovní univerzity

Související odkazy:
Stranický web: www.pirati.cz
Krajský web a tisková zpráva: https://www.pirati.cz/regiony/plzensko/tiskove-zpravy/start

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.