• @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions

Vítej u Pirátů

  • Víme, že začátky jsou těžké, a proto se budeme snažit ti je co nejvíce usnadnit ☺
  • Pokud se chceš lépe zorientovat ve struktuře Pirátské strany, podívej se na organizační řád. Ten ti pomůže pochopit, jak fungují jednotlivé týmy a čemu se věnují.
  • Nejvyšším orgánem Pirátské strany je celostátní fórum, jehož součástí jsou všechny členky a všichni členové.

Informace

Vyplněním profilu o sobě, svých zájmech a preferencích si zajistíš přísun informací, které tě zajímají. Také tak dáš oficiálně o sobě vědět koordinátorovi krajského sdružení. Můžeš si vybrat, jak intenzivní bude tvé zapojení, zda chceš být dobrovolníkem/dobrovolnicí, registrovaným příznivcem/příznivkyní či rovnou členem/členkou. Pomocí Nalodění si jako člen/ka můžeš také vytvořit a upravovat svůj Pirátský medailonek.

Zjistíš, kdo a na jaké úrovni nás zastupuje, co se nám daří prosazovat atp.

Prostě nástěnka. najdeš na ní všechny aktuality na jednom místě.

Pokud by tě zajímaly informace o fungování strany, jednací řád, stanovy nebo kodex chování, wiki je to správné místo. Vyskytují se na ní i nějaké návody.

Pokud chceš získat informace o akcích, které se dějí (nejen) tvém kraji, podívej se na celostátní kalendář. Každá akce má pro lepší orientaci na začátku označení, ve kterém kraji se koná.

Pokud se chceš dozvědět něco o jakémkoli členovi či člence, není nic jednoduššího, než si ho vyhledat na https://lide.pirati.cz.

Vzdělávání je portál určený k online vzdělávání, sdílení informací a rozvoji členstva a příznivectva Pirátů. Najdeš zde mnoho užitečných návodů, záznamů z přednášek a dalších informací které se ti budou hodit.

Naše platformy a nástroje

Zpočátku se to může zdát složité, ale věříme, že se rychle zorientuješ.

Pokud se chceš stát členem/členkou Pirátů, doporučujeme se na fórum zaregistrovat a představit se ve vlákně zájemců o členství ve svém kraji. Seznam krajů nalezneš hned na úvodní stránce. (Po přijetí je každému členovi přihlašovací jméno změněno na jméno.příjmení, pokud se tak rovnou zaregistruješ, k žádné změně nedojde). Návod na používání fóra nalezneš zde.

Pro běžnou interní komunikaci používáme platformu zulip.pirati.cz. Ten je přehledně členěn do vláken a snadno tak nalezneš téma, o kterém chceš zrovna diskutovat.

Jitsi je nástroj pro videokonference. Pomocí něho se můžeš vzdáleně setkávat s ostatními Pirátkami a Piráty. Pokud ho chceš využít ve webovém prohlížeči, stačí kliknout na odkaz. V mobilu pak budeš potřebovat appku Jitsi meet. Pokud chceš založit novou místnost, stačí zadat: jitsi.pirati.cz/nazevmistnostidletvehovyberu.

Mrak je naše interní úložiště. Pro pomoc s ovládáním kontaktuj krajského koordinátora.

Redmine je nástroj, který umožňuje evidenci úkolů a jejich plnění. Také zde najdeš podatelny jednotlivých odborů.

  • Další nástroje

Život ti určitě usnadní i další nástroje.

👉 Přihlášení do většiny systému probíhá prostřednictvím Pirátské identity a přihlašovací údaje jsou stejné jako na fóru.

Komunikace

  • Maily

Pokud chceš jakéhokoli člena kontaktovat e-mailem, mohlo by ti pomoci, že každý člen má mail ve tvaru jmeno.prijmeni@pirati.cz. Pokud si chceš sám nastavit pirátský e-mail, návod najdeš zde.

  • Zkratky

Nerozumíš řeči pirátského kmene? Mohl by ti pomoci seznam zkratek.

Chceš se potkat osobně?

Není nic jednoduššího než kontaktovat krajského koordinátora. Ten tě nasměřuje na nejbližší setkání. Seznam koordinátorů najdeš na webu personálního odboru.

Jak se můžeš zapojit?

Na krajské úrovni: kontaktovat koordinátora pro daný kraj, který se s tebou sejde, a pobavíte se o tom, jak si spolupráci představuješ.

Na celostátní úrovni:

  • kontaktovat vedoucího nebo asistenta odboru, kterému chceš pomoci
  • zapojit se do týmu, který se zabývá agendou, která tě zajímá. S tím ti pomůže personální odbor.

Založení místního sdružení

Na založení místního sdružení (MS) jsou potřeba minimálně 3 členové Pirátů. Ti musí stanovit název a vytyčit si oblast působnosti (okres, obec apod.) a pohlídat si, aby se nepřekrývalo s oblastí jiného MS. Obecně se doporučuje zakládat místní sdružení až ve chvíli, pokud členové vyvíjí dostatečnou aktivitu v místě působnosti. Ideální cesta tedy je: stát se členem, aktivně se zapojovat do dění na krajské i místní úrovni, po nějakém čase založení místního sdružení.

👉 Stále ještě tápeš, jak se zapojit? Chtěl by ses zeptat na něco, co se týká pirátů? Máš specifické znalosti a nevíš, jak a kde je využít? Není nic jednoduššího než kontaktovat vedoucí personálního odboru.☺

Zobrazit štítek

Skrýt štítek

složka:
Personální odbor
adresát:
Členové, všechny bytosti
tag:
struktura, orgány, systémy
stav:
zastarávající
aktualizace:
20.06.2024

Na tento návod odkazují tyto stránky.

© Piráti, 2024. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
po/navody/vitej_u_piratu.txt · Poslední úprava: 20.06.2024 08:57 autor: jana.kolarikova