• @cen_f has upload permissions
  • @cen_to has delete permissions
  • @cen_po has delete permissions
  • @cen_fo has delete permissions
  • @cen_zo has delete permissions
  • @cen_ao has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions

Úhrada kauce za senátní volby

Pro účast v senátních volbách musí kandidáti, resp. jejich navrhující strana dle volebního zákona uhradit kauci ve výši 20 000,-.1)

V případě neuhrazení nebude kandidát obecním úřadem k volbě registrován.

Tento návod by vás měl provést potřebnými kroky pro splnění této zákonné povinnosti v prostředí a nástrojích pirátské strany. Tento postup je platný přímo pro kandidáty nominované Pirátskou stranou, případně pro ty, u nichž bychom se ve smlouvě o volební spolupráci zavázali k její úhradě.

Volební kauce není nákladem volební kampaně a nezapočítává se do finančního limitu na volby.

Každá výdaj ze stranických prostředků má být na základě žádosti o proplacení, a každá žádost musí mít řádně schválenou a registrovanou rozpočtovou položku a záměr s dostatkem prostředků, ze kterých čerpá. Vše toto vyřešíte v Piroplácení. Pro práci v Piroplácení se musíte přihlásit pomocí Pirátské identity.

Položka

Nejprve je třeba najít vhodnou rozpočtovou položku.

Kauce se v souladu s § 22a odst. 4 Volebního řádu strany hradí z rozpočtu příslušného kraje. Do tohoto rozpočtu se také případně (zisk nad 6 % hlasů v 1. kole) vrací.

Pokud je volební obvod na území více krajů a není jiná dohoda, hradí se kauce z rozpočtu toho sdružení, na jehož území se nachází sídlo obvodu.

Pokud není v rozpočtu vhodná položka odkud kauci vzít (kauce není volebním nákladem kampaně ve smyslu zákona a měla by být hrazena z provozního účtu), založte žádost z provozních výdajů předsednictva (jako organizátora voleb). Pokud není ani to (např. kraj hospodaří v provizoriu), dejte to vědět v žádosti a Kancelář to vyřeší zřízením specifické účelové položky při proplácení z rezervy nebo salda KS.

Pokud by v rozpočtu KS nebylo dost prostředků, kauce nebude uhrazena.

Záměr

Dle §22a odst. (4) Volebního řádu strany je zvolením kandidáta záměr na kauci schválen.

Pokud již není založen a registrován v systému, je vhodné jej založit v rámci příslušného kraje. Pokud je v kraji v daném roce více kandidátů, postačí jeden záměr odpovídající výše.

Skladebně zapadá záměr do „Ostatní provozní výdaje“, Hospodařícím týmem je příslušné krajské předsednictvo, Druh je jednoletý, Hospodářem může být volební zmocněnec kandidáta a nebo ponechte volné, Jako odkaz na projednávání a rozhodnutí uveďte odkazy na primární volby a hlasování o zvolení, nebo na jednání o volební spolupráci a hlasování o jejím schválení.

Vzor: https://piroplaceni.pirati.cz/zamer/3877/

Žádost o proplacení

Kauce se hradí na zvláštní účty u ČNB, které mají zřídit obce v sídle daného volebního obvodu. Číslo účtu a platební pokyny hledejte na stránce sídelní obce.

Obce na to mají čas pár dní před termínem odevzdání přihlášky k registraci, ale nezaškodí se jich zeptat dříve, pokud se termín blíží. Pokud by se nepodařilo mít kauci a potvrzení o jejím zaplacení při odevzdání kandidátky, lze to ještě doplnit v tom týdnu pro její přezkum úřadem.

Žádost o proplacení (úhradu kauce ze stranických prostředků) založíte opět v Piroplácení. Vyberte středisko, položku a záměr vybrané výše. Příjemcem je příslušný obecní úřad.

Potvrzení o úhradě

Zobrazit štítek

Skrýt štítek

složka:
Kancelář strany ⇄ Finanční tým
osoba:
vojtech_pikal
adresát:
krajská předsednictva, volební zmocňenci, senátní kandidáti
tag:
senátní volby, kauce, piroplácení
stav:
nedokončený
aktualizace:
18.06.2020

Na tento návod odkazují tyto stránky.

© Piráti, 2024. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
navody/kauce_senat.txt · Poslední úprava: 24.06.2022 16:12 autor: vojtech.pikal