• virtual_user has create permissions
  • @cen_f has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions

Jak se nakládá s obecním majetkem? Zisk a analýza dat.

projekt:
Podpora pirátské zastupitelky na Praze 10
řešitel:
PhDr. Olga Richterová, Ph.D.
kontrolor:
Pavel Hájek
příslušný orgán:
Personální odbor
zahájení:
2015-11-01
ukončení:
2015-12-30
minimum prostředků:
5000
maximum prostředků:
20000
kolo:
Třetí kolo participativního rozpočtování 2015
výše prostředků:
20000.00
obrázek:
obrázek: fakt_me_to_bavilo.jpg?w=400
smlouva:
http://pirat.ly/5x327
sp.značka:
PaRo 027/2015
stav:

Veřejně prospěšný účel projektu

Olga Richterová je za Piráty zastupitelkou na Praze 10 (6. největší obci v ČR s proslulou starostkou Radmilou „Liou“ Kleslovou a přezdívkou „Zátoka sviní“), kde působí v klubu koalice Vlasta (Piráti, KDU-ČSL, LES, nezávislí; www.vlasta10.cz). Má na starosti několik velkých tematických oblastí: obecní nemovitosti, kde v Komisi majetkové a nebytových prostor, každý měsíc projednává několik set stran materiálů, IT, kde koordinuje dobrovolně zapojené experty ve snaze stopnout obří outsourcing (150 milionů na 5 let, přehled záležitosti vč. časové osy zde), a je aktivní členkou Školské rady ZŠ U Vršovického nádraží. Další větší povinnosti, kterým se ve veřejné službě Olga věnuje, naleznete v Redminu zde. Ráda by se nad rámec těchto oblastí aktivně věnovala nakládání s obecním majetkem, ale potřebuje pomoc - má malé dítě, které zatím nemůže do školky (ještě mu nebyly ani 2 roky). Cílem je, aby Olga mohla před prosincovým jednáním zastupitelstva, kde se budou nejspíš schvalovat další prodeje, pro veřejnost získat: 1) seznam obecních nebytových prostor zamýšlených do prodeje, včetně základního vyhodnocení jejich atraktivity a významu z pohledu veřejného zájmu, do následujícího zastupitelstva získat 2) seznam všech faktur Úřadu MČ ve strojově čitelné podobě a 3) informace o způsobu, jakým jsou prováděny opravy a rekonstrukce obecního majetku. Zkušenosti z Prahy 9, kde se inspirujeme, ukazují, že bude potřeba vytrvalosti a několika odvolání, aby informace byly poskytnuty veřejně přístupnou odpovědí dle zákona 106/1999 Sb., jako zastupitelka každopádně má na všechny tyto informace nárok bezplatně.Stačí tedy podpořit jen Olgu a její akceschopnost.

Podmínky řešení projektu

Věcné podmínky

Asistent/ka na administrativní záležitosti, které nemusí Olga řešit osobně a uvolní se jí tak kapacita na práci na tomto projektu (spravování databáze kontaktů, evidence mailů a infožádostí, katalogizování podkladů apod.). Hlídání dítěte pro situace, kdy Olga musí na jednání nebo kdy by potřebovala pracovat na tomto projektu.

Časové podmínky

1) listopad - získání seznamu nebytových prostor a jeho kategorizace dle atraktivity a veřejného zájmu, tak, aby bylo možné včas upozornit před zastupitelstvem 7. 12., kde se jistojistě budou navrhovat nějaké záměry prodeje; podání žádosti o seznam faktur; dotazy k opravám a rekonstrukcím 2) prosinec - získání seznamu faktur, získání přesnějších informací o opravách a rekonstrukcích

Záznamy činností budou v redminu zde: https://redmine.pirati.cz/issues/2379

Osobní podmínky

Olga doposud nutné hlídání platila sama (cca 1200,- Kč měsíčně kvůli veřejné službě), nyní by ráda sama platila 40,- Kč/hod s tím, že z projektu by platila k této částce 80,- Kč /hod (120,- Kč / hod. je v Praze běžná cena). Olga bude pracovat dobrovolnicky, pomáhat jí bude Pavel Hájek, Ivan Mikoláš, Renata Chmelová a další z koalice Vlasta.

Finanční podmínky

Odměna chůvě / chůvákovi - 80 Kč. / hod z PaRo, pro administrativní výpomoc 120,-/hod..

Reálná je výpomoc na cca 5 hod. denně, tj. např. 400,- Kč na takový den hlídání znamená, že za 8000,- Piráti získají během 20 pracovních dní 100 hodin své zastupitelky navíc, a to by bylo setsakra poznat.

Pokud se vyparticipuje víc než 10 000,-, bude asistent/ka pomáhat i se sháněním odborných vyjádření (nejspíš posudků) na nebytové prostory: ty by bylo nejspíš potřeba zaplatit. Nebojte se tedy ani vyrozpočtování 15000,-! Stejně tak při vyšší částce může asistent/ka pomoci i velmi vytížené lídryni koalice Vlasta, Renatě Chmelové, s její administrativou, aby se ona soustředila na svou agendu: sledování změn územního plánu a vytváření Generelu veřejných prostor pro Prahu 10 - vše by bylo v Redminu. Primární ale samozřejmě je dosažení cílů vytyčených v projektu výše.

Výsledek projektu

Výsledek projektu je zpřístupnění výše specifikovaných informací - a to díky aplikaci zákona 106/1999 Sb. především na webu povinného subjektu, tj. MČ Praha 10. Záznamy o provedené práci budou v Redmine Praha 10. Veřejnost budeme o výsledcích analýz dat informovat pomocí elektronic. newsletteru pro cca 2000 osob a webů: www.pirati10.cz, www.zaostrenona10.cz, www.vlasta10.cz a jejich facebooků. Na jaře 2016 získané informace využijeme pro třetí vydání Vlastních novin pro celou Prahu 10 (nyní se připravují druhé).

© Piráti, 2022. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
fo/rozpocty/participativni/prihlasky/podpora_piratske_zastupitelky_na_praze_10.txt · Poslední úprava: 15.12.2015 01:28 autor: Tobias.Esner