• virtual_user má oprávnění vytvářet
  • @Celostatni forum má oprávnění upravovat
  • @ALL má oprávnění číst
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Podpora činnosti české pobočky Bitcoin Foundation

projekt:
Pirátská podpora kryptoměn
řešitel:
Adam Skořepa
kontrolor:
Ondřej Profant
příslušný orgán:
Finanční systém
zahájení:
2014-06-12
ukončení:
2014-12-31
minimum prostředků:
3000
maximum prostředků:
10000
kolo:
První kolo participativního rozpočtování 2014
výše prostředků:
0.00
obrázek:
obrázek: 1-1403120941090-l.jpg
smlouva:
http://NE
sp.značka:
nepřiděleno
stav:

Veřejně prospěšný účel projektu

Projekt spočívá v poskytnutí jednorázového daru v bitcoinech české pobočce Bitcoin Foundation (https://bitcoinfoundation.org/). Více informací o Bitcoin Foundation CZ naleznete níže a v příloze dodané řešitelem.

Příloha - Bitcoin Foundation CZ, krátké představení

Podmínky řešení projektu

Věcné podmínky

Nákup bitcoinů v hodnotě odpovídající výši příspěvku získaného v participativním rozpočtování a následné převedení na účet (do peněženky) Bitcoin Foundation.

Poznámka: Bitcoin Foundation přijímá dary pouze v bitcoinech. To kromě prezentace jasné důvěry v sílu kryptoměny znamená, že je dostupný její „transparentní účet“, přes který je možné online sledovat hospodaření celé nadace.

Časové podmínky

Protože se jedná o jednorázový příspěvek na činnost neziskového spolku, bude termín upřesněn na základě splnění veškerých podmínek nutných pro převedení bitcoinů na účet Bitcoin Foundation. Termíny uvedené níže jsou tedy pouze orientační.

Osobní podmínky

Kromě řešitele (Adam Skořepa), kontrolora (Ondřej Profant) a vedoucího FO (Petr Vileta), kteří by byli zainteresování v uskutečnění projektu, se na běhu Bitcoin Foundation CZ podílí členové strany Jiří Kadeřávek (technické zázemí), Jindřich Bartek (reprezentace spolku) a zmíněný Adam Skořepa (styky s veřejností).

Finanční podmínky

Řešitel, kontrolor ani další zúčastnění nebudou za svou činnost odměněni, neboť se jedná jen o dohled nad korektním poskytnutím dotace.

Výsledek projektu

Pirátská strana přispěje na činnost veřejně prospěšného spolku, který si klade za cíl přispět k širší ekonomické a společenské adopci Bitcoinu (a dalších kryptoměn). Piráti tím dostojí své pověsti strany, která podporuje rozvoj a standardizaci revolučních technologií.

Osobně doporučuji medializovat stanoviskem garanta programového bodu Finanční systém. Vzhledem k tomu, že kryptoměny budou v tomto století hrát významnou roli v oblasti e-komerce i distribuce zdrojů, je vhodné, aby Piráti prosazovali zakomponování kryptoměn do svého ekonomického programu a zároveň učinili takové kroky, které pomohou ukotvit Bitcoin a jeho deriváty ve společnosti (což je záměrem Bitcoin Foundation).

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.