• virtual_user má oprávnění vytvářet
  • @Celostatni forum má oprávnění upravovat
  • @ALL má oprávnění číst
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Freeday - technopochod 2016

projekt:
freeday_-_technopochod_2016
řešitel:
Ing. Lukáš Bartoň, Ph.D.
příslušný výkonný orgán:
Mediální odbor
zahájení:
2016-05-01
ukončení:
2016-06-30
minimum prostředků:
6000.00
maximum prostředků:
17000.00
kolo:
První kolo participativního rozpočtování 2016
výše prostředků:
0.00
rozpočtová položka:
Freeday - technopochod 2016
smlouva:
http://NE
sp.značka:
PaRo xxx/2016
stav:

Veřejně prospěšný účel projektu

18.6.2016 se bude konat již několikátý ročník pochodu skrz město za zvuků Techna. Plzeň se sice stala hlavním evropským městem kultury 2015, ale podporuje pouze oficiálně schválené představitele kultury. Ne každý je ale vyznavačem hlavního proudu. Techno komunitě nebyla dána možnost se přihlásit o své místo pod sluncem.

Vzhledem k tomu, že oficiální představitelé města s touto subkulturou nechtějí mít nic společného, požádali organizátoři Freefestu o krytí nákladů na akci již podruhé Piráty s tím, že žádají veřejné peníze na podporu kulturní akce. V žádném případě není v jejich zájmu jakkoliv tuto akci prezentovat jako akci jakékoliv politické strany.

Na rozdíl od oficiálních akcí města, jejichž rozpočet se pohybuje v miliónech, na uspořádání Freefestu stačí pár korun. Nejvýznamnější položkou jsou podmíněné toitoiky a palivo pro vozy vezoucí soundsystémy, přijedou do Plzně z celé republiky a mají i vlastní agregáty na výrobu elektřiny. Přenosné toalety jsou podmíněny městem a jsou tedy prioritou č.1. Vzhledem k tomu, že pomalu pojíždějící auto a agregáty nelze vyjádřit v kilometrech na cesťák, budou se náklady proplácet na základě účtenky z benzínky. Dalšími náklady jsou prezentace, letáky, informační plachty a další drobné náklady.

Projekt je podáván na proplacení pouze části nákladů na akci, neobsahuje žádné odměny, ostatní náklady si hradí organizátoři z vlastních peněz, na akci není vybíráno žádné vstupné a všechny náklady budou propláceny na základě účetního dokladu.

Více informací o akci i předešlých ročnících můžete najít zde: http://heyevent.com/event/1607580962796600/freeday-plzen-mesto-subkultury-2015 Pozvánka na akci: https://www.facebook.com/events/1574539086194380/

Předběžně bylo domluveno, že Piráti nebudou nijak parazitovat na této akci, čistě nezištně jí akorát finančně podpoří z veřejných peněz, protože Freeday je přesně akcí, kterou chceme z veřejných peněz podporovat. Jediným mediálním výstupem ze strany Pirátů bude informace, že jsme akci finančně podpořili.

Podmínky řešení projektu

Věcné podmínky

Bez věcných podmínek.

Časové podmínky

Květen a červen příprava akce, tisk letáků a informačních plachet. Freeday proběhne 25.6. Vyúčtování a proplacení zbylých nákladů do konce června případně července.

Osobní podmínky

Lukáš Bartoň a celý organizační tým Freeday: Martin Januška, Vladimír Vrátný, Alžběta Hrušková, Pavel Šmíd, Petr Říha, Tomáš Strnad a cca 10 dalších.

Finanční podmínky

Náklady na přenosné toalety ToiToi a tedy minimální výše projektu = 6000 Kč. Náklady na palivo do vozů a agregátů cca 1000 na vozidlo s agregátem = do 10 000 Kč Náklady na tisk propagačních letáků, barvy na obličej, pytle na odpadky, atd = 1 000 Kč

V případě potřeby lze DROBNĚ mezi kapitolami přesouvat, prioritní je proplacení pronájmu povinných toalet, pak drobné náklady a až nakonec příspěvek na benzín do agregátů a aut.

Výsledek projektu

Výsledkem projektu je finanční pomoc celé akci. Jediným mediálním výstupem ze strany Pirátů bude informace, že jsme akci finančně podpořili.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.