• virtual_user has create permissions
  • @cen_f has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Analýza aplikovatelnosti colorádské legalizace marihuany v ČR

projekt:
Analýza aplikovatelnosti colorádské legalizace marihuany v ČR
řešitel:
Tomáš Vymazal
příslušný výkonný orgán:
Republikové předsednictvo
zahájení:
2016-12-10
ukončení:
2017-02-15
minimum prostředků:
18300.00
maximum prostředků:
18300.00
kolo:
Druhé kolo participativního rozpočtování 2016
výše prostředků:
0.00
sp.značka:
https://redmine.pirati.cz/issues/4489
stav:

Veřejně prospěšný účel projektu

Projekt usiluje o vypracování analýzy aplikovatelnosti colorádského legalizačního zákona na český právní řád. Chceme vzít to, co už funguje v zemi, která je nám všem v tolika ohledech vzorem, a na tomto základě vytvořit návrh zákona, který marihuanu zlegalizuje u nás. Analýzu potřebujeme k tomu, abychom věděli, které problematické oblasti můsíme přednostně vyřešit, aby se dalo o našem návrhu zákona vůbec mluvit. Na tuto analýzu by pravděpodobně také navazovala důvodová zpráva k našemu návrhu zákona, protože bude třeba vysvětlit, proč se nehodláme nechat omezovat mezinárodními úmluvami apod.

Podmínky řešení projektu

Věcné podmínky

Potřebovali jsme pouze přeložený text colorádského dodatku 64 – Používání a regulace marihuany. Ten už máme (https://forum.pirati.cz/resources/file/15826), takže další věcné podmínky nejsou.

Časové podmínky

Projekt proběhne v jednom sledu. Získáme peníze, oslovíme advokátní kanceláře, nejlevnější nabídka obdrží zakázku, získáme analýzu.

Osobní podmínky

Tomáš Vymazal – řešitel projektu
Radek Holomčík – zařídil překlad dodatku a nacenění analýzy. Nepřestává na projektu pracovat ani teď.

Finanční podmínky

Analýza aplikovatelnosti bude stát nejvýše 18 150Kč vč. DPH, což je cena, kterou nám nabídla jedna z advokátních kanceláří. Pokud získáme ještě lepší nabídku, zbytek peněz zůstane nevyčerpán.

Výsledek projektu

Zveřejnění proběhne formou vystavení výsledků analýzy na webu Pirátské strany. Pro projekt (legalizace marihuany v ČR) vznikne informační stránka na Piratopedii.

Popis projektu

Chceme konečne legalizovat marihuanu v ČR. V Colorádu už to udělali, funguje to, šetří to zdraví, vydělává peníze, odstraňuje kriminalizaci uživatelů marihuany a je to celému světu skvělým příkladem. Chceme zjistit, jak velký problém bude udělat totéž u nás.

Výzva k podpoře

Pomozte nám vypracovat návrh legalizačního zákona podle amerického modelu. Je to naše nejlepší šance protlačit změnu parlamentem za podpory mainstreamových politiků.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.