• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Toto je starší verze dokumentu!


Mezinárodní vztahy

Propojení světa přes sociální síť facebook. (Creative Commons.)

Piráti prosazují mezinárodní spolupráci založenou na respektu pro lidská práva a svobodném šíření informací bez ohledu na hranice. V bezpečnostních a vojenských otázkách jde hlavně o zájmy občanů, a proto by měli rozhodnout v referendu.

Pirátské strany konstatovaly, že takzvaná válka proti terorismu skončila. Válka omezila občanské svobody na celém světě, především soukromí a lidskou důstojnost. Nechceme, aby nás na letišti někdo svlékal, ukládal naše biologické údaje, nebo je dokonce posílal do dalších států. Chceme zpátky naše občanské svobody!

Vedoucím stabilizačním prvkem mezinárodního společenství je Internet. Podporujeme jeho rozšiřování bez ohledu na hranice, protože lidem zpřístupňuje informace z mnoha zdrojů. Internet dává lidem moc a propojuje je; díky Internetu již proběhly revoluce ve státech severní Afriky a probíhají i ve Španělsku a na Islandu. Pirátské strany prosazují, aby se státy zavázaly do komunikace na Internetu nezasahovat a aby bránily technologickou neutralitu.

Ve spolupráci s ostatními Pirátskými stranami budeme v Evropské unii prosazovat demokratizaci, redukci byrokracie a svobodný pohyb lidí, zboží, služeb a informací. Prosazujeme zrušení směrnic, které zasahují do soukromí a občanských svobod. Zahájíme jednání k vypovězení globálních smluv, které vynucují nefunkční monopoly na úkor rozvojových zemí (ACTA, TRIPS).

O mezinárodních závazcích a o zahraniční intervenci v České republice (např. radar apod.) musí zásadně rozhodovat občané v referendu. V bojových akcích by se Česká republika měla angažovat pouze v míře, v jaké to vyžadují takto schválené mezinárodní závazky v organizacích jako OSN a NATO.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.