• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Piráti zahajují primárky do komunálek, zvou veřejnost

Žatečtí Piráti zahájili primární volby na kandidátku do komunálních voleb, které proběhnou v říjnu letošního roku. Nabízejí Žatečanům možnost kandidovat za Pirátskou stranu a zapojit se tak do občanského dění v Žatci. Republikový výbor strany také představil obecný program, se kterým Piráti vyrazí do víru voleb.

Místní sdružení České pirátské strany Žatec zahájilo přihlašování kandidátů do primárních voleb na kandidátku pro podzimní komunální volby do zastupitelstva v Žatci. Na lídra kandidátky kandiduje Michal Schmidt, místopředseda ústeckého a žateckého sdružení Pirátů. Ačkoliv o konkrétní formě pirátské kandidatury dosud není rozhodnuto (uvažovány jsou možnosti samostatné i koaliční kandidátky), Piráti chtějí do primárních voleb nalákat také veřejnost. Žatečanům chtějí nabídnout volnou demokratickou platformu pro zdravé ovlivňování směřování radnice v duchu myšlenek pirátského programu. Ve volbách do Evropského parlamentu zde získali 6,16% a stávají se etablovanou politickou silou.

„Primárních voleb na kandidátku Pirátské strany v Žatci se může zúčastnit každý, kdo souhlasí s Pirátským programem, má zde trvalé bydliště a splní náležitosti dané zákonem. Kandidáti, kteří primárkami projdou, se poté musí stát registrovanými příznivci a musí podepsat takzvané demokratické minimum, které je zavazuje k čestnému, transparentnímu a demokratickému jednání,“ uvádí Michal Schmidt, pravděpodobný volební lídr Pirátů. „Rádi bychom oslovili veřejnost s nabídkou prostoru pro ovlivňování dění na radnici. Nabízíme lidem možnost, aby se zvedli od televizorů a pokusili se prosadit transparentní chod radnice, zjednodušení byrokracie, moderní informační systémy a zdravý rozum. Zároveň nikoho nenutíme vstupovat do strany a účastnit se stranického politikaření, neuznáváme ani praktiky „diktátu shora“, který by nutil zastupitele jednat podle rozhodnutí nadřízeného stranického výboru a podobně; nic takového u nás neexistuje,“ doplňuje.

Jednání o primárních volbách, ve kterém se mohou zájemci přihlásit, probíhá veřejně na internetovém fóru Pirátské strany zde: http://1url.cz/5kVu.

Republikový výbor České pirátské strany také schválil Obecný program pro komunální volby, který je postavený na prosazení otevřeného chodu radnice, průhledného financování, usnadnění přístupu k informacím, zavádění moderních technologií či na podpoře kultury a komunitních projektů. Obecný program pro komunální volby je dostupný zde: http://www.pirati.cz/volby/komunal2014/program.

S otázkami se může veřejnost obracet na Radka Holodňáka, místopředsedu žateckých Pirátů, na e-mailu radekholodnak@gmail.com.
© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.