• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat

Žatečtí a kadaňští Piráti se spojili: vzniká sdružení Žatec - Kadaň

Piráti Žatec

Piráti v Žatci a v Kadani, mezi kterými funguje dlouho trvající spolupráce, završili proces ustanovení společného místního sdružení. Místní sdružení Pirátské strany Žatec tak rozšířilo svou územní působnost o Kadaň a obce na Nechranicku a změnilo svůj název na Žatec - Kadaň. Piráti si od toho slibují prohloubení spolupráce a možnost přilákání nových členů i užšího zapojení již stávajících členů.

„V rozšíření územní působnosti a zahrnutí Kadaně do společného místního sdružení vidíme hlavně šanci lepší výměny informací, aktivizace členů a sdílení úspěšných projektů. Zavedené akce v Žatci, například filmové festivaly nebo hudební VyOsení, můžeme díky dobrému zázemí realizovat i v Kadani,“ říká Klára Rychtaříková z Kadaně, která se již v listopadu 2014 stala místopředsedkyní žateckého místního sdružení. „Kadaň je také poněkud specifická tím, že zde v politickém zastoupení chybí malé strany. Zkušenosti z vcelku lítého boje, který svádí v rámci rozdrobené komunální politiky Piráti v Žatci, se nám mohou do budoucna hodit i zde. Chceme v Kadani také začít působit na místní radnici připomínkováním její činnosti a vlastními návrhy vedoucími k větší transparentnosti jejího fungování,“ dodává.

V praxi se toho pro Piráty tolik nemění. „Je to spíše administrativní změna, než nějaký zásadní obrat,“ říká Radek Holodňák, předseda sdružení, a dodává: „Spolupráce mezi Žatcem a Kadaní výborně fungovala po celý rok 2014. Nyní jsme Kadaň oficiálně zahrnuli do našeho území a dali tak kadaňským možnost podílet se na správě sdružení, ve kterém již tak byli činní.“

Nové místní sdružení s oficiálním názvem „Místní sdružení České pirátské strany Žatec - Kadaň“ tak nyní má ve své územní působnosti celý okres Louny a obce Kadaň, Mašťov, Radonice, Račetice, Libědice, Veliká Ves, Vilémov, Pětipsy, Chbany, Rokle, Březno a Hrušovany. Při vymezení těchto nových hranic Piráti dbali zejména na kulturní a historickou blízkost obcí na Nechranicku k Žatci. Zároveň se rozhodli, že nebudou územím zasahovat do Klášterce nad Ohří či do přímé blízkosti Chomutova či do Krušnohoří. Právě v Chomutově a ve Volyni v Krušných horách se v budoucnu očekává vznik nových místních sdružení. Piráti tak posilují členskou základnu před krajskými volbami, které se konají v roce 2016.

© Piráti, 2017. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.