• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

VyOsení 1010 – festival svobodné hudby podruhé v Žatci

28. 6. 2014, Pivárium Zlatý Chmel Žatec

PROGRAM

Rockový blok 18:00 – 20:30

Najust (punk-rock)

Furt2N (rock)

WWS (hergot fagot pop-punk)

Hip-hopový blok 21:00 – 23:00

DUAL STORY BOYZ (hip hop)

RETROSPEKT (hip hop)

Reggae párty 23:30

DR. KARY / MR. ROLL / WILDA PANDA (reggae / dancehall / hip hop)

START AKCE: 18:00 / VSTUP: 50 Kč

28. června proběhne v Piváriu Zlatý Chmel v Žatci druhý ročník hudebního festivalu VyOsení. Z vod svobodné hudby, jejíž produkce není zpoplatněna výpalným OSA, Žatec opět navštíví špička českého reggae, prostor tentokrát dostane i hip hop. Od osmnácti hodin vystoupí vřadě šest kapel. Vstupné bude padesátikoruna.

Místní sdružení České pirátské strany v Žatci pro všechny příznivce alternativní kultury opět pořádá festival nezávislé hudby VyOsení, tentokráte s podtitulem „1010“. Cílem putovního festivalu je prezentovat svobodnou hudbu všem rozličných žánrů, jejíž produkce nepodléhá zpoplatnění kolektivními správci autorských práv jako je OSA či Intergram. Piráti tak po úspěšném minulém ročníku, kdy Žatec navštívil guru české reggae scény MessenJah, chtějí znovu dokázat, že lze pořádat poutavé koncerty i bez placení výpalného v duchu hesla „Ose ani halíř“. VyOsení navazuje na Pirátskou kampaň „Hrajeme svobodnou hudbu,“ která živnostníkům a provozovnám nabízí alternativy plateb za rádio „na place“ a upozorňuje na možnost hrát volně hudbu, za kterou není třeba platit kolektivním správcům (např. hudba vytvářená pod licencí Creative Commons atd.).

Na koho se tedy může 28. června Žatec těšit? Úvod večera bude laděn rockově – vystoupí punk-rocková kapela Najust, žatecká metalová formace Furt2N a experimentální skupina WWS, která kombinuje punk s dechovými nástroji. Zhruba po deváté hodině večerní pak Pivárium Zlatý Chmel a celé žatecké podměstí rozezvučí hip-hop. Jako hosté vystoupí Dual Story Boyz, nadějná hip-hopová skvadra, která má dobře našlápnuto a můžete je znát i z televizních talentových soutěží. Rapovou seanci pak završí žatecká legendární stálice undergroundu Retrospekt. Hlavní špičkou večera, která se na stage dostaví před půlnocí, bude sestava předních českých reggae interpretů, kteří jediní mohou trumfnout loňský výkon MessenJaha. Na VyOsení se představí Dr. Kary, Mr. Roll a Wilda Panda, kteří představí to nejlepší ze své dosavadní tvorby v rytmu dancehall a reggae.

Přijměte srdečné pozvání žateckých Pirátů na VyOsení 1010! 28. června od 18ti hodin v Piváriu Zlatý Chmel v podměstí v Žatci. Vstupné pouhých 50 Kč.

„VyOsení 1010“ organizuje místní sdružení České pirátské strany Žatec za finančního přispění Města Žatec v rámci oslav výročí 1010 let od první písemné zmínky o městu. Tímto žatecké radnici děkujeme! Mediálním partnerem je Radio Rastafari.

Facebook VyOsení 1010: https://www.facebook.com/events/1625022224389739/

Plakát ke stažení: http://uloz.to/xdxyedt7/vyoseni1010-final-plakat-jpg

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.