• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Vím, proč volím v Žatci s Ivanem Bartošem

V sobotu 12. 4. proběhne na žateckém Náměstí Svobody happening Vím, proč volím. Kampaň probíhající ve čtrnácti městech ČR si klade za cíl zapůsobit na mladé voliče a přesvědčit je, aby šli volit v květnových volbách do Evropského parlamentu. Diskuse kandidátů do Evropského parlamentu z regionu doprovodí odpolední koncert kapely Memphis a rapperů PJ & J-Bez. Akce se kromě žateckých Pirátů zúčastní také předseda České pirátské strany PhDr. Ivan Bartoš, PhD.

Iniciátoři kampaně Vím, proč volím na svém webu uvádějí, že záměrem happeningů je vybídnout mladé lidi k volební účasti v květnových eurovolbách. Festivaly probíhají formou koncertů, workshopů, přednášek a diskusí. Nedílnou součástí je také bohatá informační kampaň cílená na mladé voliče – na Náměstí Svobody v Žatci tak v sobotu 12. dubna lidé naleznou informační stánky, kde jim nestranní odborníci poskytnou všechna fakta důležitá pro to, aby se následně mohli rozhodnout a zvolit si svého ideálního kandidáta. Návštěvníkům také budou osvětleny mechanismy voleb či jejich význam pro členské státy EU i samotné občany. Nestranný informační servis podpoří diskuse s politiky z regionu.

Za Českou pirátskou stranu se žateckého happeningu zúčastní předseda strany PhDr. Ivan Bartoš, PhD, který svou návštěvou podpoří výrazné žatecké místní sdružení, které v nedávné době uspořádalo například akci Piráti uklízí Žatec 3, v minulosti pak Festival svobodného filmu či hudební festival VyOsení. Bartoš v Žatci představí společný program evropských Pirátských stran, který reprezentují také čeští Piráti, pro volby do Evropského parlamentu, a povzbudí mladé voliče k tomu, aby v květnu přišli k urnám, ať už si vyberou kohokoliv. Žatečané také budou mít ideální příležitost si s předsedou Pirátů promluvit, podiskutovat s ním či si s pirátským předsedou zahrát na harmoniku. Žatečtí Piráti budou celý den přítomní v místě konání akce.

Kampaň Vím, proč volím je zaštítěna Českou radou dětí a mládeže, které se dlouhodobě snaží povzbudit mladé lidi k aktivnímu občanskému životu a participaci na veřejném dění, zprostředkovává dialog mezi nimi a politiky. Projekt je financován z prostředků Evropské unie v rámci programu Mládež v akci. Kampaň je apolitická a nezisková, jejím cílem je pouze povzbuzení aktivity mladých lidí, zvýšení informovanosti a zlepšení stavu občanské společnosti v ČR.

Akce na Náměstí svobody začíná ve 14.30, koncerty proběhnou od 17ti hodin.

Vím, proč volím on tour v Žatci na FB: https://www.facebook.com/events/756001394410285/

Web Vím, proč volím: http://www.vimprocvolim.cz/

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.