• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Chceme otevřenost a zapojení občanů do rozhodování

Michal Schmidt

Článek Michala Schmidta, lídra kandidátky Pirátů pro komunální volby v Žatci, ve kterém vyzývá voliče, aby ukázali, co je v nich. Schmidt představuje program Pirátské strany a činnost místního sdružení Pirátů za poslední půldruhý rok. „Chceme poctivě pracovat a prosazovat naše ideály a politické postoje. Věříme, že stav věci dokážeme změnit k lepšímu,“ říká pirátský lídr.

Vážení voliči,

jmenuji se Michal Schmidt a je mi 37 let. Narodil jsem se v Žatci, kde i nadále žiji a pracuji. Jsem opravdovým patriotem města a nesmírně mi záleží na tom, aby byl Žatec prosperujícím městem našeho regionu. Rád bych Vám proto představil Českou pirátskou stranu, za kterou jako lídr kandiduji v komunálních volbách 2014 v Žatci. Naše kandidátní listina má číslo 9.

Kdo tedy jsme a co chceme? Česká pirátská strana je moderní, dnes již etablovaná, politická strana, která vznikla v roce 2009. Naším cílem je obec, kde může každý člověk prožít svůj život svobodně a naplno. Domníváme se, že klíčem k prosperitě je otevřenost, kvalitní vzdělání a veřejné služby, použití nových technologií a zapojení občanů do rozhodování. Chceme prosadit opravdu průhledná výběrová řízení. Nechceme, aby byl Městský úřad spojován se zatýkáním vlastních zaměstnanců. Chceme poctivě pracovat a prosazovat naše ideály a politické postoje. Věříme, že stav věcí dokážeme změnit k lepšímu.

Permanentně pracujeme na tom, aby se nejednalo jen o prázdná slova a sliby. Prostřednictvím Místního sdružení Pirátů v Žatci se již déle jak půldruhého roku snažíme rozvíjet nejen kulturní dění v našem městě. Pořádáme festivaly svobodného filmu a hudby, podílíme se a spolupracujeme s organizacemi, které podporují nezávislou scénu. Podporujeme alternativní sporty a ostatní odvětví, na které je mnohdy zapomínáno. Pořádáme úklidové soboty, při kterých se čistí zanedbané a dávno zapomenuté černé skládky zejména u řeky Ohře a jejím blízkém okolí. Dobrovolnickou činností oživujeme žatecké památky, např. synagogu. Organizujeme osvětové a vzdělávací přednášky. Děláme tak dobrovolně bez nároku na odměnu, či honorář. V žádném případě se tedy nedá říci, že bychom vylezli na povrch těsně před komunálními volbami a žádali o Vaši podporu tak, jak jste na to zvyklý u jiných politických subjektů. My jsme aktivní po celou dobu naší existence. Myslíme to vážně a prosíme tě o podporu.

Vážení občané města Žatce, komunální volby se konají 10. a 11. října 2014. Pod heslem „Ukaž, co je v tobě“ volte číslo 9. Cokoliv o mně nebo o Pirátech v Žatci, co by zajímalo nejen Vás, najdete na webových stránkách: http://www.zatecvolipiraty.cz/ nebo na našem Facebooku: https://www.fb.com/PiratiZatec.

Michal Schmidt, lídr kandidátky České pirátské strany pro komunální volby 2014 v Žatci

(článek vyšel v Žateckých novinách č. 37 16. září 2014)

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.