• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Desítky pytlů odpadu zmizely z nábřeží Ohře v Žatci

Žatečtí Piráti v sobotu 15. března zorganizovali další ze série dobrovolnických úklidů. Více než desítce příchozích se podařilo vyčistit nábřeží Ohře v okolí železného mostu a tábořiště u autoškoly. Piráti děkují všem, kterým není lhostejný nepořádek v Žatci, a plánují v úklidových akcích pokračovat.

Dobrovolnický úklid, který byl již třetí v řadě organizovaný místním sdružením České pirátské strany, začal v deset hodin dopoledne na Husitském náměstí v Žatci. Přes nepřízeň počasí a dešťové přeháňky se nakonec zúčastnila více než desítka brigádníků, jejichž odměnou byla kromě dobře odvedené práce možnost opéct si buřty a občerstvit se. Úklid probíhal v lokalitách kolem železného mostu v Podměstí, v přilehlém parčíku a na obou březích Ohře. Výrazně také prokouklo okolí tábořiště s ohništěm v blízkosti autoškoly Janouš, které se doslova topilo pod náporem odpadků, rozbitých láhví a dalšího nepořádku.

Piráti a příchozí dobrovolníci zlikvidovali skoro stovku pytlů odpadu, staré pneumatiky, v křoví zanechanou lednici, motor od pračky a další kuriózní odpad, který v křovinách kolem řeky ležel dlouhá léta.

„Ačkoliv jsme udělali pěkný kus práce, není v lidských silách kompletně zbavit nábřeží Ohře odpadků. Pokusili jsme se alespoň odstranit ty nejkřiklavější černé skládky a zbavit lokalitu odpadků, které se člověku doslova pletly pod nohy,“ říká Tomáš Weidisch, předseda žateckých Pirátů. „Největší nepořádek byl zřejmě přímo pod železným mostem. Vypadá to, jakoby každý neměl na práci nic lepšího, než pod něj odhodit odpadky a nechat je svému osudu. Největší odměnou pro nás a další dobrovolníky, kteří přišli uklízet, by bylo, kdyby oblast zůstala alespoň pár měsíců čistá,“ dodává.

Další úklidovou akci plánují Piráti na léto. O lokalitě zřejmě bude rozhodovat hlasování na facebooku. Nezapomeňte proto sledovat žatecký pirátský FB: https://www.facebook.com/PiratiZatec Organizátoři akce srdečně děkují Městu Žatci a Technické správě Města Žatce za koordinaci úklidu a technickou podporu, zvláštní poděkování patří Povodí Ohře za přispění na občerstvení pro příchozí pracanty.

Fotogalerie z akce Piráti uklízí Žatec 3 zde: http://pirati-zatec.rajce.idnes.cz/Pirati_uklizi_Zatec_3/

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.