• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Piráti zakotvili v Žatci

Žatečtí Piráti vyhlásili místní sdružení. Chtějí se soustředit na kulturní a občanské aktivity v Lounském okrese. Předsedou regionální organizace se stal Radek Holodňák, žatecký studentský aktivista.

5. dubna bylo slavnostně vyhlášeno místní sdružení Pirátské strany v Žatci s působností v celém okrese Louny. Piráti tak oficiálně vstupují na regionální politickou scénu. Jejich prioritami pro rok 2013 je organizace dobrovolnických a kulturních akcí bezprostředně spojených se Žatcem, propagace svobodné kultury, informovanost veřejnosti o filozofii pirátství, rozšíření členské základny a formulace politického programu pro volby 2014.

Předsedou místního sdružení byl zvolen Radek Holodňák, žatecký studentský aktivista. Prvním místopředsedou pak Tomáš Weidisch, který studuje Fakultu humanitních studií Karlovy univerzity. Druhým místopředsedou se stal Vít Konečný, lesní dělník.

Žatečtí Piráti jsou prvním regionálním sdružením této strany v Ústeckém kraji a nadále chtěji s krajem úzce spolupracovat. Pravidelně také budou pořádat veřejné schůze, kde se rádi setkají se všemi zájemci o konstruktivní diskusi. Brzy začne fungovat doména www.piratizatec.cz, která zprostředkuje vstup do pirátské wiki (http://www.pirati.cz/regiony/ustecko/zatec/start). Piráti Žatec také povedou transparentní účet, jehož výpis si každý může zobrazit online. I v tom chtějí jít příkladem ostatním politickým stranám.

„Rádi bychom navázali dialog s širokým spektrem občanské společnosti. Chceme lidi aktivizovat ke společenské aktivitě a zájmu o svoje bezprostřední okolí. Můžeme tak občany přesvědčit, že nejlepším způsobem, jak zlepšit onu pověstnou „blbou náladu“, je zlepšení takové nálady přímým zapojením se do veřejného dění,“ říká Radek Holodňák, čerstvý předseda místního sdružení Žatec.
Založení místního sdružení komentuje také Tomáš Weidisch, první místopředseda: „Vyzýváme žatecké občany, aby s námi přišli mluvit. Veďme diskuse o tom, jaký Žatec je a jaký by Žatec mohl být. Konfrontujme své představy a vytvářejme nové; neupadli jsme do letargie, nejsme skeptičtí, nevzdáváme snahu. Věříme, že když se každý zapojí, zlepšíme atmosféru kolem nás.“
Vít Konečný, který je zároveň místopředsedou ústeckého krajského sdružení, dodává: „Piráti nebyli a nejsou stranou počítačových odborníků či hackerů, jsme hnutím širokého spektra společnosti. Náš program se věnuje všem oblastem lidské činnosti a valné většině široce probíraných politických témat. Každý si ho může přečíst na www.pirati.cz/program. Každý jsme pirátem, málokdo si to však připustí.“

Dodejme, že Piráti v Žatci budou 1. června pořádat festival svobodné hudby VyOsení (https://www.pirati.cz/stanoviska/vyoseni_v_zatci), na kterém vystoupí přední český reggae interpret MessenJah či punková hvězda Kurva od vedle, dále pak místní Fraternity a Sophie Chair i přespolní Skafandr a Švindl. Na červen také plánují další dobrovolnický úklid ze série Piráti uklízí Žatec. Hlasovat o lokalitě, která bude napříště objektem úklidové akce, mohou občané na facebookové stránce Pirátů Žatec (http://www.facebook.com/PiratiZatec).

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.