• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Piráti uklízí Žatec 4. Skládky kolem Ohře jsou stále trnem v oku.

Piráti uklízí Žatec

Pirátská strana zve všechny dobrovolníky, kterým není lhostejná ekologická situace v Žatci a odpad na březích Ohře, aby se v sobotu 4. října od 10:00 zúčastnili již čtvrtého pokračování dobrovolnických úklidových akcí Piráti uklízí Žatec. Jistě víte, že břehy Ohře v Žatci patří k zimovištím a hnízdištím chráněného vodního ptactva. 4. října je na celém světe slaven Mezinárodní den ochrany zvířat, proto budou Piráti pokračovat tam, kde v úklidu skončili na jaře - budou uklízet obě strany nábřeží Ohře, proti proudu od Autoškoly Janouš směrem k fotbalovému stadionu Slavoj a lávce přes Ohři.

Zejména v křoviskách kolem oblíbených míst procházek Žatečanů podél Ohře se nachází rozsáhlé černé skládky a dávno odhozené PET lahve, tašky a igelitové pytlíky. Problémem je také načerno vyvezená stavební suť. Pod pěší lávkou, která vede přes Ohři v okolí koupaliště, se hromadí odpad, který na březích nechávají nezodpovědní „táborníci“. Místní sdružení České pirátské strany v Žatci i tentokrát přebírá iniciativu a s pomocí dobrovolníků, kteří se tradičně účastní úklidových akcí, se pokusí odpad z jinak krásné lokality odklidit. Svoz odpadu a pracovní pomůcky laskavě zajistí Město Žatec, které úklidovým akcím vychází dlouhodobě vstříc. Pro všechny účastníky také Piráti přichystají opékání buřtů a zajistí občerstvení a pitný režim.

Sraz všech, kteří chtějí, aby Žatec byl hezký a čistý, je v sobotu 4. října v 10:00 před stadionem Slavoj v Žatci (tzv. „U labutí“). Kontakt na pořadatele: +420 721 285 481, radek.holodnak@pirati.cz. Událost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/760774367314858

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.