• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Piráti uklízí Žatec, potřetí

Piráti budou v sobotu 15. března znovu uklízet Žatec. Navážou na první ze série úklidů a budou pokračovat v úklidu nábřeží Ohře v žateckém podměstí. Oblast je sídlištěm chráněného ptactva a trpí pod náporem odpadků. Piráti zvou všechny dobrovolníky z řad široké veřejnosti. Akce začíná v 10 hodin na Husitském náměstí (u železného mostu).

Piráti srdečně zvou všechny Žatečany, kterým není lhostejné životní prostředí v Žatci, aby se zúčastnili dobrovolnického úklidu. Pro příchozí pracanty bude připraveno občerstvení a opékání buřtů. Úklidová akce, která je po nábřeží Ohře a lokalitách pod městským opevněním třetí v sérii Pirátských úklidů, začne v 10 hodin na Husitském náměstí (u železného mostu, naproti restauraci Zlatá labuť) v Žatci. Po zbytek dne se budou skupinky uklízejících nacházet na nábřeží Ohře v ulicích U Oharky, Plzeňská, Osvoboditelů, Chomutovská a Stroupečská. Piráti při organizaci akce opět navázali spolupráci s odborem životního prostředí MÚ Žatec a Technickými službami Města Žatce, kteří laskavě poskytnou pracovní pomůcky a nářadí.

„Většina stran voličům slibuje, že až je zvolí, bude líp. Piráti však neslibují, ale raději konají,“ říká Radek Holodňák, 1. místopředseda žateckých Pirátů, a s úsměvem dodává: „Ačkoliv zatím nejsme v zastupitelstvu, už teď se snažíme pro město něco udělat. Úklidové akce, při kterých zveme dobrovolníky z řad veřejnosti, přispívají alespoň minimální měrou k tomu, aby Žatec byl hezčí a přívětivější pro trávení volného času. Na rozdíl od jiných se Piráti nebojí vzít lopaty a hrábě do ruky a přispět svým vlastním dílem k tomu, aby se tu lépe dýchalo.“

V současnosti však lokalita trpí náporem odpadků, které se zde hromadí. V lokalitě se nachází několik černých skládek. V rámci úklidu se Piráti pokusí černé skládky obsahující i nebezpečný odpad zlikvidovat a zbavit lokalitu poházených injekčních stříkaček.

Původně se měla třetí dobrovolnická úklidová akce konat v lokalitě Bufo na žateckém Jihu. Tuto oblast má však dle odboru životního prostředí MÚ Žatec v blízkých měsících profesionálně uklidit a rekultivovat Ekologické centrum Žatec ,o.s. v rámci grantu MÚ Žatec a MŽP ČR. Piráti se proto rozhodli akci uspořádat v místech, které žádný úklid nečeká, kde by nepořádek zůstal po dlouhá léta a hyzdil okolí.

„Velmi nás těší, že Bufo čeká rekultivace. Na problém černých skládek a devastaci životního prostředí v Bufu jsme upozornili již před rokem a vítáme všechny snahy o vyčištění a renovaci tohoto místa. Jsme zvědaví, jak to dopadne. Rádi Bufo přenecháme profesionálům a raději své síly soustředíme do míst, kde by nepořádek zůstal dlouhodobě v řádu měsíců či let. Minulý rok jsme uklidili část koryta Ohře, letos v tom budeme pokračovat. Ocení to hlavně pejskaři, rybáři a další, kteří se k řece chodí rekreovat,“ zakončuje Tomáš Weidisch, předseda pořádajícího místního sdružení Pirátů Žatec.

Není Vám jedno, jak to v Žatci vypadá? Stojíte o hezké životní prostředí pro sebe a své blízké? Nebuďte lhostejní a zapojte se i vy. 15. března od 10ti do 18ti hodin na nábřeží Ohře. Sraz v 10 hodin na Husitském náměstí.

Podívejte se, jak Piráti před rokem uklízeli část žateckého nábřeží Ohře:

Piráti uklízí Žatec 3 na FB: https://www.facebook.com/events/228696833982978/

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.