• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat

Piráti zlikvidovali obří černou skládku v žateckém Podměstí

Piráti uklidili po páté Žatec

Piráti Žatec - Kadaň zorganizovali v sobotu 11. 4. 2015 další z řady tradičních úklidových akcí Piráti uklízí Žatec. Tentokráte se také zapojili do celorepublikové dobrovolnické akce Ukliďme Česko. Během slunného jarního dne se jim podařilo v žatecké Příkré ulici a v přilehlých lokalitách v Podměstí zlikvidovat obrovskou černou skládku rozličného odpadu. Piráti z křovin a těžko přístupného terénu vyklidili přes sto pytlů odpadků a minimálně stejně objemnou horu nepořádku v podobě různých plechů, plastů, kabelů, shnilého nábytku, stavební suti apod. Mezi nalezené kuriozity pak patří např. hasičská hadice.

Odpadků se nakonec naložily tři plné vozy Technické správy. K likvidaci více než dvaceti odhozených injekčních stříkaček byla povolána Městská policie. Úklidové akce Piráti uklízí Žatec 5 se zúčastnilo zhruba patnáct dobrovolníků z řad členů Pirátské strany i veřejnosti, která není lhostejná k dlouhodobým problematickým místům Žatce. Pracovní pomůcky laskavě poskytli organizátoři akce Ukliďme Česko a MÚ Žatec, který také v součinnosti s Technickou správou města Žatce zajistil odvoz sebraných odpadků.

Původní plán v rámci úklidového dne zlikvidovat další černé skládky po městě Piráti bohužel nestihli. Chtějí tak učinit příště. Další úklidovou akci plánují na konec léta či na podzim. Galerii z úklidu naleznete zde.

Již příští sobotu, tedy 25. 4. 2015, se ale Piráti z místního sdružení vrhnou na úklid Kadaně. Více informací naleznete na Facebooku události Piráti uklízí Želinu.Srdečně zveme všechny dobrovolníky.

© Piráti, 2017. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.