• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Mgr. Jan Kranda: Proč kandiduji za Piráty?

Mgr. Jan Kranda

Oblíbený žatecký učitel a celoživotní nadšený muzikant Jan Kranda ke své kandidatuře za Českou pirátskou stranu říká: „Ve školství bych chtěl pomoci se zavedením otevřeného informačního systému škol, s podporou používání svobodného softwaru ve školách, s rozšířením možností mimoškolních aktivit a celoživotního vzdělávání.“ Více o tom, proč se rozhodl jít do voleb s páskou přes oko, čtěte v článku.

K Pirátům mě přivedl Internet a moji žáci

Činnost České pirátské strany na celostátní úrovni sleduji již asi druhý rok. Zaujaly mě pozitivní názory na sdílení informací na Internetu, podpora svobodné kultury, snaha o transparentní financování státních organizací a další body politického programu Pirátů.

Přibližně před rokem jsem zaznamenal činnost místního sdružení Pirátů v Žatci, jehož členy je několik mých bývalých žáků. Žatečtí Piráti přímo pořádali několik kulturních akcí, například Festival svobodné hudby VyOsení, Festival svobodných filmů. Dále pomáhali s pořádáním dalších akcí a několikrát se členové a příznivci Pirátské strany sešli na akci s názvem Piráti uklízí Žatec, kdy uklidili odpadky z obou břehů Ohře (další úklidová akce se uskuteční již tuto sobotu 4. 10. 2014). Mohl bych tu vyjmenovat i další akce, ale to není smyslem tohoto článku. Jeho hlavním smyslem je představit Vám hlavní důvody, které mě přiměly ke kandidatuře za Piráty.

Piráti sdílí mé přesvědčení

Hlavní důvody vidím v již zmíněných aktivitách Pirátů. O činnosti Žateckých Pirátů slyšíme, dočteme se v tisku a na internetu, téměř každý měsíc. Na rozdíl od jiných politických stran, které v Žatci kandidují v komunálních volbách a pořádají různé propagační akce až těsně před volbami.

Dalším důvodem mé spolupráce s Piráty je shoda našich názorů na svobodnou kulturu, využívání svobodného softwaru ve veřejných institucích a shoda v mnoha bodech volebního programu místního sdružení České pirátské strany. Tento program si můžete přečíst například na: http://www.zatecvolipiraty.cz.

Žatec kulturní, školství moderní

Ačkoli jsem se v Žatci nenarodil, bydlím zde od útlého dětství a považuji se za žateckého patriota. Zajímá mě kulturní život našeho města a rád bych pomohl při pořádání dalších kulturních akcí a k rozvoji města, jako kulturního centra. Dále mě, jako učitele, zajímá oblast školství. Zde bych chtěl pomoci se zavedením otevřeného informačního systému škol, s podporou používání svobodného softwaru ve školách, s rozšířením možností mimoškolních aktivit a celoživotního vzdělávání. Pokud smýšlíte podobně jako já, přijďte nás podpořit 10. a 11. října a volte číslo 9, Českou pirátskou stranu.

30. 9. 2014

Mgr. Jan Kranda

Mgr. Jan Kranda (není členem České pirátské strany) se narodil 9. 11. 1973 v Teplicích. Od r. 1974 žije trvale v Žatci. Vystudoval Střední průmyslovou školu v Chomutově a Pedagogickou fakultu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. V současné době pracuje jako učitel v 5. ZŠ Žatec (Jižní) a v ZUŠ Žatec. Při své práci učitele hudební výchovy a informatiky propaguje využívání svobodného software nejen ve školách. V tomto se shoduje s názory Pirátské strany. Ve svém volnu se věnuje hudbě jako aktivní hudebník. Na baskytaru hrál s žateckou folkovou skupinou Lochness, rockovou skupinou Triomy, v současné době působí v lounských heavymetalových skupinách Furt2N a Deaken. Kromě rockové hudby vystupuje i na různých historických slavnostech se skupinou Žatečtí trubači a bubeníci.

V komunálních volbách v roce 2014 kandiduje za Českou pirátskou stranu. Ke kandidatuře se rozhodl z důvodu výše zmíněné názorové shody na svobodný software a také z důvodu spolupráce s Piráty Žatec při kulturních akcích v Žatci.

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.