• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Digitální kryptoměna ve Sladovně

BitCoin je internetová peněžní měna, jejíž význam strmě stoupá. Unikátní je zejména svou decentralizovaností a deflační povahou. Výhody užívání BitCoinu si dnes uvědomují nejen internetoví nadšenci, ale také podnikatelé a běžná populace. O historii, vývoji i současné praxi užívání digitální měny bude ve čtvrtek 1. srpna od 17ti hodin v žatecké Galerii Sladovna přednášet Ondřej Profant.

Význam BitCoinu jako měny užívané při bezhotovostním styku nadále roste, stejně tak jako spektrum služeb, které se dá za BitCoiny pořídit. Veřejnost v České republice však není dostatečně informovaná. Přednáška „BitCoin: Digitální kryptoměna“ ve Sladovně má za cíl seznámit s principy užívání této měny a s jejími výhodami právě nejširší veřejnost. BitCoin v současnosti ukazuje, že má oproti klasickým měnám v oběhu, které emitují národní banky zemí světa, mnoho výhod. Je totiž navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohl měnu jakkoli ovlivňovat, ničit, padělat, zabavovat účty, kontrolovat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady.

Přednáška, která návštěvníkům umožní získat základní i odborné informace o ekonomice BitCoinu a pokusí se zodpovědět všechny otázky, proběhne ve čtvrtek 1. srpna 2013 od 17ti hodin v žatecké Galerii Sladovna v Masarykově ulici. Slovo bude mít Ondřej Profant, předseda pražských Pirátů a aktivista v oblasti svobodné kultury. Besedu pořádá místní sdružení České pirátské strany Žatec a Galerie Sladovna. Vstupné dobrovolné.

FB událost: https://www.facebook.com/events/173986496114475/

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.