• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat

Ivan Bartoš: Piráti v Žatci? Mají odvahu otevírat nejen pandořiny skříňky, ale také sebe sama

„Nevím, jestli je to způsobeno klimatickými poměry, žateckým chmelem nebo tím, že se jedná o přímé potomky unikátní vývojové linie homo lupulus, ale Žateckým nechybí ani to, co jako občan v politice postrádám nejvíce: Vůle přiložit ruku k dílu, odvaha otevírat nejen pandořiny skříňky, ale také sebe sama, a v neposlední řadě také smysl pro humor,“ uvádí PhDr. Ivan Bartoš PhD., ex-předseda Pirátů, o místním sdružení strany v Žatci.

Zatímco si mezi některými Piráty vysloužili přezdívku popeláři ze Žatce, to kvůli svým pravidelným úklidovým aktivitám, kterými tak trochu suplují funkci komunálních služeb (podle mě však spíš zábavnou formou likvidují bordel, který někteří “taky občané“ dokáží vyrobit), fakta jsou vskutku jiná. V Žatci vznikla a funguje plnohodnotná samostatná Pirátská jednotka. (Ve volbách Poslanecké sněmovny v roce 2013 získali Piráti v Žatci 2.75%; v letošních volbách do Evropského parlamentu pak už 6.16%, což je republikový nadprůměr.) A tahle partička jde se svým „pirátským“ programem do voleb. Podívejte se sami na www.zatecvolipiraty.cz. Jak poznáte, nejsou to pouze festivaly svobodného filmu či pirátská VyOosení a „úklidovky“ s opékáním buřtů.

Co očekáváte od politiků? Stoprocentní serióznost ve vystupování, korektnost ve vyjadřování, uhlazenost? Dělají šaty člověka? Já od politiků, nejen z vlastních řad, očekávám poctivost, zápal pro společné věci, opravdovost a otevřenost. Tyto vlastnosti žatecká pirátská „buňka“ bezpochyby má a podle všech indicií je hodlá v případě úspěchu v komunálních volbách naplno rozvinout, jako tu plachtu při windsurfingu na nedalekých Nechranicích (tu, kterou se mi ani za dvě sezóny nepodařilo vytáhnout z vody…).

Piráti jsou strana stavěná odspoda. V Žatci, stejně jako jinde, putuje pirátská myšlenka dál mezi lidmi. Předává se podáním ruky, sdílením myšlenek v rámci rodin, přátel, místa bydliště, zaměstnání… Nevím, jestli je to způsobeno klimatickými poměry, žateckým chmelem nebo tím, že se jedná o přímé potomky unikátní vývojové linie homo lupulus, ale Žateckým nechybí ani to, co jako občan v politice postrádám nejvíce: Vůle přiložit ruku k dílu, odvaha otevírat nejen pandořiny skříňky, ale také sebe sama, a v neposlední řadě také smysl pro humor.

Rád tuto pirátskou kandidátku v rámci kampaně, sice už pouze jako bývalý předseda, osobně podpořím, ale věřím, že to kluci a holky zvládnou i tak. Přeji jim hodně štěstí a až půjde do tuhého, rád také přiložím ruku k dílu a společně uklidíme nějaký ten nepořádek. A že ho všude je dost…

Bouři voleb vstříc!

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D., stále dredatý bývalý předseda České pirátské strany

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.