• @volebni_stab_praha has upload permissions
  • @pha_f has upload permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Kauzy na Praze 6

Odpovědi Společně pro Šestku

praha_stresovice_-_kostel_sv._norberta_1.jpg Nedávno nám byl doručen krátký předvolební dotazník, který sestavilo seskupení spolků a občanských iniciativ působících na území Prahy 6 pod názvem „Společně pro Šestku“ (http://prahasest.cz). Na otázky odpovídal Viktor Mahrik a Barbora Hrůzová. Vyžadována byla vždy stručná odpověď (ANO/NE/NEVÍME) a krátké vyjádření. Samotné otázky a odpovědi jsou předmětem tohoto článku.

1. V místech s intenzivní dopravou (Malovanka, Vítězné náměstí, apod.) je žádoucí instalovat trvalé monitorovací stanice znečištění s průběžným zveřejňováním měřených údajů.

ANO. V zásadě s měřením znečištění souhlasíme. Občané by měli mít nárok na informace o tom, co na exponovaných místech dýchají. Samo o sobě to ale samozřejmě nestačí. Bylo by potřeba se získanými daty dále pracovat, stanovit zdroje znečištění a také zapojit občany do rozhodování, co s neutěšenou situací dále podniknout.

Číst více...

Radní na Praze 6 neumějí hospodařit

brooklyn_museum_-_comme_sisyphe_-_honor_c3_a9_daumier.jpg Vyrovnaný rozpočet a transparentní hospodaření je základní bod Pirátské politiky, který se táhne jako červená nit od politiky komunální až do politiky národní. Vyrovnaný rozpočet je základním kamenem udržitelného hospodáření. Piráti se vymezůjí vůči plýtvání rozpočty a nekonečným navyšováním jednotlivých výdajových položek rozpočtu tak jako to předvádí současné zastupitelstvo.

Číst více...

Místní hromadná doprava na Břevnově

praha_b_c5_99evnov_poho_c5_99elec.jpg Po dokončení tunelu Blanka se automobilová doprava v ulicích Bělohorská, Patočkova a Radimova ještě daleko více zahustí a to bude mít dopad i na MHD. Zatímco jiným částem Prahy 6 uleví alespoň prodloužení linky metra A, většina obyvatel Břevnova na to naopak doplatí. ROPID totiž plánuje ukončení autobusové linky 174 ze strany Motola na Vypichu, takže obyvatelé centrální části Břevnova na tom budou daleko hůř, než teď. Plánované zahloubení ulice Patočkova pod zem, je, bohužel, z nedostatku finančních prostředků odsunuto na neurčito.

Číst více...

Usedlost Malovanka

Mnoho desítek let se o tuto usedlost nikdo nestaral, a tak se z památkově chráněného objektu stala smutná zřícenina prorostlá stromy a vegetací, se zřícenými stropy a propadlými podlahami. Už v minulém volebním období měl být tento velký zarostlý pozemek v tichosti prodán developerovi k zastavění. Rozhodla o tom tehdejší rada a zastupitelstvo to mělo jen schválit.

Číst více...

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.