• @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
 • @cen_koord has upload permissions
 • @cen_ao has upload permissions
 • @ALL has read permissions

Místní sdružení Praha 6

Zde naleznete naše webové stránky

Šestý pražský obvod je díky mezinárodnímu letišti na jedné straně, Hradčanům na druhé a řadou obcí mezi nimi přirozeným prostorem setkávání a střetávání „velkého“ a „malého“ světa. Naše přednosti i nedostatky jsou tady více než jinde v republice na očích ostatním lidem. Těm, kteří přilétají nebo odlétají do světa za studiem, turistikou nebo za prací. Především ale je šestka místem pro život sta tisíc lidí, kteří se potřebují denně dostat do zaměstnání, školek a škol, k lékařům a na úřady,… Ale také potřebují hezké prostředí včetně řádné porce zeleně pro odpočinek - to abychom se domů nechodili jenom vyspat a abychom čas venku chtěli trávit i jinak než jízdami do rachoty a zpět. I v digitálním věku je prostředí klíčem k setkávání, plnému a plodnému životu.

Program pro Prahu 6 v bodech

 1. Pirátská radnice: Radnice by měla mít transparentní účetnictví, zveřejňovat veškeré smlouvy na internetu, používat volně šiřitelný software. Webové stránky by měly být přehledné, přizpůsobené tak, aby bylo možné snadno a rychle najít požadované informace a bylo možno prohledávat i v rámci jednotlivých dokumentů. Pirátská radnice také předpokládá hospodárné nakládání s vyrovnaným rozpočtem.
 2. Otevřená a transparentní politika, která bude srozumitelná všem občanům. Je třeba, aby vedení radnice lidem naslouchalo a svá rozhodnutí podřizovalo přáním a potřebám občanů.
 3. Praha 6 zdravá, čistá a se zelenými plochami. Chceme, aby zájmy občanů byly nadřazeny zájmům developerů. Aby se už žádné volné plochy neměnily pomocí výjimek na stavební parcely, naopak aby přibývalo zeleně a odpočinkových zón.
 4. Kdo si hraje, nezlobí. Na Praze 6 je třeba najít vhodné prostory, kde by se mohly scházet zájmové organizace a kde by mohli trávit zajímavým i zábavným způsobem volný čas nejen děti, ale i dospělí.
 5. Konec s deficitními rozpočty, které byly dotovány z prodeje pozemků a majetku městské části. Tato nezdravá finanční politika předchozích vládnoucích stran vedla i k tomu, že volné finanční prostředky byly hazardním způsobem investovány, a to způsobilo obrovskou ztrátu.
 6. Praze 6 citelně chybí parkoviště P+R, na kterou by navazovala velkokapacitní veřejná kolejová doprava. Budeme se zasazovat o zkvalitnění MHD a bojovat proti jejímu neustálému omezování, zvláště v oblasti Břevnova.
 7. Praha 6 má pěknou a bohatou historii. Chceme ji přiblížit turistům a těžit i z blízkosti Pražského hradu.
 8. V oblasti sociální se chceme zaměřit především na možnost získání startovacích bytů pro mladé rodiny a pro opětovný restart těch, kteří se dostanou do obtížné životní situace.
 9. Chceme podporovat drobné podnikání a živnostníky, které považujeme za důležitější a přínosnější, než velké nadnárodní korporace. Také chceme vytvořit lepší podmínky pro prodej českých produktů, a to nejen v rámci farmářských trhů.

Na odkazu níže jsou cílě Pirátů pro komunální politiku: Cíle Pirátů v komunální politice

Kauzy na Praze 6

Odpovědi Společně pro Šestku

praha_stresovice_-_kostel_sv._norberta_1.jpg Nedávno nám byl doručen krátký předvolební dotazník, který sestavilo seskupení spolků a občanských iniciativ působících na území Prahy 6 pod názvem „Společně pro Šestku“ (http://prahasest.cz). Na otázky odpovídal Viktor Mahrik a Barbora Hrůzová. Vyžadována byla vždy stručná odpověď (ANO/NE/NEVÍME) a krátké vyjádření. Samotné otázky a odpovědi jsou předmětem tohoto článku.

1. V místech s intenzivní dopravou (Malovanka, Vítězné náměstí, apod.) je žádoucí instalovat trvalé monitorovací stanice znečištění s průběžným zveřejňováním měřených údajů.

ANO. V zásadě s měřením znečištění souhlasíme. Občané by měli mít nárok na informace o tom, co na exponovaných místech dýchají. Samo o sobě to ale samozřejmě nestačí. Bylo by potřeba se získanými daty dále pracovat, stanovit zdroje znečištění a také zapojit občany do rozhodování, co s neutěšenou situací dále podniknout.

Číst více...

Radní na Praze 6 neumějí hospodařit

brooklyn_museum_-_comme_sisyphe_-_honor_c3_a9_daumier.jpg Vyrovnaný rozpočet a transparentní hospodaření je základní bod pirátské politiky, který se táhne jako červená nit od politiky komunální až do politiky národní. Vyrovnaný rozpočet je základním kamenem udržitelného hospodaření. Piráti se vymezují vůči plýtvání rozpočty a nekonečným navyšováním jednotlivých výdajových položek rozpočtu tak, jako to předvádí současné zastupitelstvo.

Číst více...

Místní hromadná doprava na Břevnově

praha_b_c5_99evnov_poho_c5_99elec.jpg Po dokončení tunelu Blanka se automobilová doprava v ulicích Bělohorská, Patočkova a Radimova ještě daleko více zahustí, a to bude mít dopad i na MHD. Zatímco jiným částem Prahy 6 uleví alespoň prodloužení linky metra A, většina obyvatel Břevnova na to naopak doplatí. ROPID totiž plánuje ukončení autobusové linky 174 ze strany Motola na Vypichu, takže obyvatelé centrální části Břevnova na tom budou daleko hůř než teď. Plánované zahloubení ulice Patočkova pod zem, je bohužel z nedostatku finančních prostředků odsunuto na neurčito.

Číst více...

Usedlost Malovanka

Mnoho desítek let se o tuto usedlost nikdo nestaral, a tak se z památkově chráněného objektu stala smutná zřícenina, prorostlá stromy a vegetací, se zřícenými stropy a propadlými podlahami. Už v minulém volebním období měl být tento velký zarostlý pozemek v tichosti prodán developerovi k zastavění. Rozhodla o tom tehdejší rada a zastupitelstvo to mělo jen schválit.

Číst více...

Další kauzy...

Kandidátní listina Pirátů pro Prahu 6

Seznámit se s našimi kandidáty můžete na této stránce: Seznam kandidátů

Zobrazit štítek

Skrýt štítek

kraj:
Hlavní město Praha
značka:
PHA-P6
území:
městská část Praha 6
listiny:
Zakládací listiny
založeno:
2014-11-05
typ:
MS

Na tuto stránku odkazují tyto stránky.

Odkazy

Předsednictvo MS

Aktuální předsednictvo najdete na lide.pirati.cz

© Piráti, 2023. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
regiony/praha/praha6/start.txt · Poslední úprava: 13.12.2022 11:38 autor: davidr