• virtual_user má oprávnění vytvářet
  • @Celostatni forum má oprávnění upravovat
  • @ALL má oprávnění číst
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat

Umístění židlí k posezení a setkávání do ulic města Brna

projekt:
zidle_v_ulicich
řešitel:
Bc. Jindřich Bartek
kontrolor:
Mgr. Jiří Ulip
příslušný orgán:
Životní prostředí
zahájení:
2014-09-01
ukončení:
2014-09-30
minimum prostředků:
4200 Kč
maximum prostředků:
12 000 Kč
kolo:
Druhé kolo participativního rozpočtování 2014
výše prostředků:
8800.00
obrázek:
obrázek: zidle2.jpg
smlouva:
http://www.pirat.ly/wi652
sp.značka:
PaRo 10/II/2014
stav:

Veřejně prospěšný účel projektu

Cílem našeho projektu je podpořit setkávání občanů města Brna ve veřejném prostoru. V ulicích města Brna rozmístíme několik desítek židlí, a to na zajímavých, frekventovaných místech, které si o zastavení a „posezení“ nějakým způsobem říkají. Domníváme se, že úloha veřejného prostoru je iniciovat vzájemnost, komunikaci a touhu zastavit se a na chvíli vydechnout. V současnosti fungují ulice spíše jako koridory pro přesouvání z místa na místo, klíčová otázka pro nás v tomto kontextu zní: „Jít, nebo Být“? Chceme vrátit ulice lidem. Židle spontánně rozmístěné v obvyklých místech setkávání Brňanů, jako je například prostor „Pod hodinami na čáře“, kašny na Zelném Trhu, či Jakubské Náměstí přímo vybízejí k propojování lidí, navazování nových přátelství, známostí, nebo jen letmému popovídání s někým, koho bychom jinak pouze minuli v lavině anonymních tváří. V rámci projektu budeme iniciovat i zapojení Brňanů s jejich vlastními židlemi. Zároveň je naším záměrem na tyto židle umístit výzvu k volbě koalice Pirátů a Žít Brno, případně je využít ke komunikaci našeho programu v rámci face-to-face kampaně. Zkráceně řečeno je největším veřejně prospěšným účelem a benefitem obohacení veřejného prostoru.

Podmínky řešení projektu

Věcné podmínky

Od strany není požadován žádný majetek.

Časové podmínky

Celkový čas potřebný k realizaci projektu je jeden kalendářní měsíc – září 2014.

Osobní podmínky

Dobrovolnicky se budou podílet: Jiří Ulip, Tomáš Koláčný, Jindřich Bartek, Hanka Kašpaříková, Martin Freund, Jakub Kořínek, Matěj Hollan, a další.

Finanční podmínky

Je třeba zakoupit nálepky Pirátů a Žít Brno na sehnané židle (přibližná cena 3000 Kč), dopravu židlí na určená místa(1000 Kč), část židlí, které se nepodaří získat jinými prostředky plus uskladnění (500 Kč a více). Dále podle vybraných prostředků bude natočeno video odpovídající délky (lze také zvolit profesionálnější formát natáčení).

Výsledek projektu

Z celého projektu bude natočeno video ilustrující proměnu veřejného prostoru, komunikaci mezi lidmi a názory na tento zásah do veřejného prostoru ze strany veřejnosti. Zároveň už samo umístnění židlí do veřejného prostoru je samo o sobě veřejnou záležitostí. V plánu je samozřejmě i tisková zpráva a přizvání médií na místo happeningu.

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.