• virtual_user má oprávnění vytvářet
  • @Celostatni forum má oprávnění upravovat
  • @ALL má oprávnění číst
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Informování veřejnosti o obecním majetku, vč. nemovitostí: fakta místo lží a špíny

projekt:
vydani_novin_s_piratskou_mapou_nebytovych_prostor
řešitel:
PhDr. Olga Richterová, Ph.D.
příslušný výkonný orgán:
Mediální odbor
zahájení:
2016-12-31
ukončení:
2017-05-31
minimum prostředků:
5000.00
maximum prostředků:
30000.00
kolo:
Druhé kolo participativního rozpočtování 2016
výše prostředků:
0.00
obrázek:
obrázek: zamecek_jako_vybombardovany.jpg}}
sp.značka:
https://redmine.pirati.cz/issues/4497
stav:

Veřejně prospěšný účel projektu

Na Praze 10 jsme jako Piráti součástí jediné skutečné politické opozice v zastupitelstvu - Koalice VLASTA (která nově získala senátorku, Renatu Chmelovou: i s pirátskou podporou!). Současně tu panují dost neutěšené poměry: Radmila Kleslová už sice nestojí v čele naší radnice, spousta budov a pozemků tu ale i nadále leží ladem a nevycházejí tu obecní noviny. Proto chceme informovat o kauzách, které tu nadále běží, ale i o tom, co se nám už z opozice v zastupitelstvu povedlo. Informace jsou mířené především na zdejší seniory a další, k nimž se nedostaneme přes Facebook a mailový newsletter. Vlastní noviny už třikrát vyšly s Pirátskou podporou, a nese to ovoce. V reakci na vydání novin přišla pokaždé na zveřejněné e-maily řada reakcí a tipů, čemu se věnovat dál - a v poslední době vyšla i dvě čísla lživého a nepodepsaného plátku „Na Vlastní oči Praha 10“, který se soustředí na pomlouvání Vlasty a Pirátů (nazývaných především anarchisté a spojovaných se vším špatným, co se děje). Nově chystáme mapu nebytových prostor Prahy - resp. odkaz na její webovou podobu. Stejně jako v minulém roce plánujeme, pokud to bude možné, rozdávání a roznos Vlastních novin spojit s distribucí magistrátních Pirátských listů. Těch se nám na Praze 10 podařilo na podzim 2015 roznést skoro 10.000 ks.

PS: Ke stažení na www.vlasta10.cz, např.: http://www.vlasta10.cz/index.php/aktualne/87-vlastni-noviny-vydani-zima-2015-2017 nebo http://www.vlasta10.cz/VN_III.pdf nebo http://www.vlasta10.cz/VN_IV_Senat.pdf

Podmínky řešení projektu

Věcné podmínky

Potřebujeme zaplatit za tisk novin (2 novinové dvojlisty, tj. 8 stran), též za roznos části novin v těch částech, kde má Praha 10 nepřístupné činžáky, a sazbu.

Časové podmínky

Odhadovaný celkový dobrovolnický čas (na základě zkušeností z minulosti): 1) vytvoření mapy prázdných nebytových prostor - získání podkladů z úřadu, vytvoření mapy, vytvoření doprovodného článku na web a do novin - cca 20 hodin 2) proces vzniku Vlastních novin: Na začátku je velká porada: 3 hodiny a cca 10 lidí (rozdělení práce). Poté 2-3 hodiny autorské psaní článků (cca 15), u větších textů, kde je víc rešerše, 4-5 hodin (cca 2). Dále cca půl hodiny (ale i víc) na editaci každého článku. Ve finále 3 lidi každý cca 3 hodiny na celkové korektury. Distribuce a roznos co nejvíc vlastními silami: 30 lidí, každý cca 4 hodiny (ať už rozdávání na metru, nebo do schránek). Dohromady: cca 250 člověkohodin dobrovolnické práce.

Osobní podmínky

Olga Richterová, Ivan Mikoláš, Pavel Hájek, a dále např. Lucie Sedmihradská, Renata Chmelová, Pavel Mareš a další partneři z Koalice Vlasta. Řešitel ani jiní autoři novin nebudou honorováni, platit se bude jen sazba, a to na fakturu.

Finanční podmínky

Celý projekt potřebuje alespoň 65 000 Kč, lépe ale 75 tisíc, zhruba (dle rozsahu a zvoleného papíru): 45 000 Kč tisk, 10 000 Kč sazba, pokud jsou ilustrace tak cca 500,- za ilustraci a zbytek roznos. Finančně podílet se budou i další partneři. Příspěvek z pirátského PaRo se bude počítat jako vklad Pirátů do permanentního informování koalice Vlasta (tj. zjednodušeně řečeno do příspěvku naší strany na příští komunální volby).

Výsledek projektu

Výsledek projektu je fyzické vydání informačních novin pro Prahu 10 v nákladu několika desítek tisíc kusů (máme zkušenost, že 47 000 kusů pokryje asi 2/3 domácností na Desítce). Rozdávat budeme osobně v ulicích a na metru, současně noviny roznášíme i do schránek a na vhodná veřejná místa (čekárny u lékařských ordinací apod.). Pokud to půjde, plánujeme stejně jako v minulosti rozdávání a roznos Vlastních novin spojit s distribucí magistrátních Pirátských listů. Těch se nám na Praze 10 podařilo na podzim 2015 roznést skoro 10.000 ks.

Popis projektu

Praha 10 ještě za „panování“ starostky Radmily Kleslové zrušila vydávání obecních novin. Nemáme tu tudíž jako opoziční zastupitelé šanci ani na symbolický prostor v radničním tisku. Vlastní noviny chceme vydat už popáté - tentokrát mj. se zaměřením na dlouhodobě prázdné nebytové prostory (a že jich tu je…). Pirátská podpora umožní, aby noviny vyšly v co největším nákladu a aby se pirátské mapě nebytovek dostal patřičný prostor.

Výzva k podpoře

Že na Praze 10 zrušili obecní noviny a místo toho vychází anonymní plátek šířící na opozici lži a špínu? Nevadí! Vydáme si Vlastní! Podpořte vydání novin pro 6. největší obec v ČR v co největším nákladu. Informovat budeme především o aktuálních kauzách a přineseme i upozornění na unikátní mapu obecních nebytových prostor vytvořenou Piráty.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.