• virtual_user has create permissions
  • @cen_f has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Informování obyvatel Prahy 10 - další tajnosti kolem budovy radnice

projekt:
Vlastní noviny - šance pro Prahu 10
řešitel:
PhDr. Olga Richterová, Ph.D.
kontrolor:
Pavel Hájek
příslušný orgán:
Mediální odbor
zahájení:
2015-10-01
ukončení:
2015-12-14
minimum prostředků:
5000
maximum prostředků:
25000
kolo:
Druhé kolo participativního rozpočtování 2015
výše prostředků:
6200.00
smlouva:
http://pirat.ly/b25bd
sp.značka:
PaRo 015/2015
stav:

Veřejně prospěšný účel projektu

Po prvním čísle informačních Vlastních novin pro Prahu 10, které vyšly i s Pirátskou podporou, se zdá, že to Desítkou otřáslo - koalice Vlasta získala celou jednu pětinu zastupitelstva - asi jako první políbení Šípkovou Růženkou. Z mnohaletého spánku pod starosty typu Milana Richtera, Bohumila Zoufalíka či současné Radmily Kleslové se zatím naše obec plně probrat nedokázala. Koalice Vlasta, v níž mají své zastoupení i Piráti, se snaží ukolébaným občanům dodat dostatek informací a umožnit jim samostatné rozhodování do budoucna. Na první číslo novin přišla na zveřejněné e-maily řada reakcí a tipů, čemu se věnovat dál - druhé číslo umožní v tomto probouzení pokračovat. Obzvlášť lidi zajímá situace kolem tzv. miliardové radnice - plány na novou stavbu stoplo referendum, na něž Piráti také pilně sbírali podpisy, v polovině července ale vyšlo po dotazech koalice Vlasta najevo, že již od jara (březen/duben 2015) potichu započal nový pokus řešení situace okolo budovy radnice. Tentokrát za asistence „interní expertní skupiny bez politické účasti“ … Kdo v ní je? Kolik nás to stojí? Co je přesně předmětem posuzování ze strany komise? To pan ex-starosta a současný radní pro územní rozvoj Mgr. Zoufalík ve své odpovědi (k nalezení na FB Vlasty) nesdělil. Noviny umožní veřejnosti sdělit, co se opět chystá, dřív, než by mohlo být pozdě. Musí na ně ale být peníze. (A úspěšnou crowdfundingovou kampaň na Startovači nelze zopakovat, je to jednorázová, byť skvělá forma získávání financí. Navíc po odečtení poplatku provozovateli a platby za video ke kampani na druhé číslo zbylo jen cca 25 tisíc Kč.)

Vlastní noviny - 1. číslo Facebook Vlasty Stav transparentního účtu

Podmínky řešení projektu

Věcné podmínky

Potřebujeme zaplatit za tisk novin, též za roznos části novin v těch částech, kde má Praha 10 nepřístupné činžáky, a sazbu.

Časové podmínky

Projekt proběhne mezi říjnem a prosincem v jednom úseku.

Osobní podmínky

Olga Richterová, Ivan Mikoláš, Pavel Hájek, Mikuláš Ferjenčík, Pavel Mareš (KDU-ČSL), Renata Chmelová (kandidátka Koalice Vlasta na starostku) a další Piráti z Prahy 10 i partneři z Koalice Vlasta. Řešitel ani jiní autoři novin nebudou honorováni, platit se bude jen sazba, a to na fakturu.

Finanční podmínky

Celý projekt potřebuje alespoň 85 000 Kč, zhruba (dle rozsahu a zvoleného papíru): 65 000 Kč tisk, 7 - 10 000 Kč sazba a zbytek roznos. Finančně podílet se budou i další partneři. /Piráti už druhé vydání podpořili v prvním kole PaRo, ale s důrazem na informování o předraženém outsourcingu IT služeb, včetně pirátské tematiky svobodného SW. V tomto kole žádáme o podporu na vydání novin jako takových s důrazem na tajnosti kolem nové radnice - výraznější podíl na financování samozřejmě nejen přispěje k důležité a dobré věci, ale i posílí naši pozici v rámci celé koalice Vlasta a umožní díky novinám lidi pozvat i např. na chystanou Pirátskou cyklojízdu, alias Billion October Ride - Miliardová cyklojízda po pražských radnicích./

Výsledek projektu

Výsledek projektu je fyzické vydání informačních novin pro Prahu 10 v nákladu několik desítek tisíc kusů (první číslo: 47 000 kusů pokrylo asi 2/3 domácností na Desítce).

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.