• virtual_user má oprávnění vytvářet
  • @Celostatni forum má oprávnění upravovat
  • @ALL má oprávnění číst
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Překlad pirátského programu do vietnamštiny a vytvoření vientamské jazykové mutace pirátských stránek

projekt:
Vietnamská lokalizace pirátských stránek
řešitel:
Mgr. Mikuláš Peksa
kontrolor:
Adam Zábranský
příslušný orgán:
Zahraniční odbor
zahájení:
2014-06-01
ukončení:
2014-09-30
minimum prostředků:
15000
maximum prostředků:
35000
kolo:
První kolo participativního rozpočtování 2014
výše prostředků:
0.00
smlouva:
http://NE
sp.značka:
nepřiděleno
stav:

Veřejně prospěšný účel projektu

Projekt je veřejně prospěšný v tom smyslu, že oslovuje vietnamskou komunitu v ČR a informuje jí o Pirátských myšlenkách. To ostatní strany (včetně SZ, ČSSD a dalších, které se honosí internacionalitou) nedělají. Ideální by bylo, kdyby se nechaly vyprovokovat k napodobování a tím přispěly k zapojení Vietnamců do politiky v ČR (a jejich integraci).

Kromě toho má projekt mezinárodní význam, protože šíří povědomí o českém přístupu k pirátství do jazykové komunity s cca 70 miliony mluvčích. To se nám v dlouhodobé perspektivě může hodit při prosazování našich myšlenek.

Na konci listopadu 2011 pobývalo v ČR 55 585 občanů Vietnamu, další desítky tisíc mají české občanství. Celkový počet Vietnamců v ČR se odhaduje kolem 100 000 (viz wiki).

Podmínky řešení projektu

Věcné podmínky

Pro vyřešení projektu bude zapotřebí menší součinnost TO. Budu potřebovat oprávněí vytvořit pár stránek v DokuWiki a další jazykové tlačítko na titulce.

Časové podmínky

No, napřed je třeba sehnat někoho, kdo to přeloží, pak zkontrolovat, že to přeložil a pak to dát na stránky. Chci to řešit spíš ve volných chvílích, takže to bude nějakou dobu trvat.

Osobní podmínky

Mikuláš Peksa; samotný překlad sám neudělám, na to potřebuju agenturu. Takže předpokládám, že budu muset zoorganizovat výběrové řízení, zkontrolovat pomocí strojového překladače obsah textu (jestli tam nejsou nějaké nesmysly) a po tom text vložit na stránky.

Finanční podmínky

Pirátský program má aktuálně necelých 45 normostran textu. Ceny překladů se pohybují mezi 200 a 750 Kč za stránku. Řešitel nic nechce. Nechci ale jít automaticky na nejlevnější možnou nabídku, protože nechci, aby tam byly chyby.

Výsledek projektu

Předpokládám, že nechám přeložit pirátský program do vietnamštiny a publikuju ho na stránkách podobně, jako je tam publikovaná anglická verze.

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.