• @cen_po has upload permissions
  • @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions

Toto je starší verze dokumentu!


Šablony pro volby

Tyto šablony nemusí obsahovat aktuální informace, zejména v sídle strany, na odstranění závady usilovně pracujeme vzory opatřené symbolem ✔ jsou již upravené

Tato stránka obsahuje šablony a pokyny Pirátské strany pro volby do zastupitelských funkcí. Šablony pro vnitrostranické volby a primárky naleznete zde.

Obecné pokyny

Pro každé volby je připravena sada dokumentů. Jedná se zejména o

  • Prohlášení kandidáta, které podepisuje každý kandidát. Prohlášení kandidáta obsahuje souhlas s příslušným volebním programem a demokratickým minimem. Prohlášení kandidáta se přikládají ke kandidátní listině, v případě nouze je může na úřad dodatečně doručit kandidát sám nebo poštou.
  • Kandidátní listina, která určuje název a strany volební strany, zmocněnce a jeho zástupce a zejména kandidáty a jejich pořadí. Kandidátní listinu podepisuje zmocněnec a zpravidla statutární zástupci stran volební strany. Kandidátní listina se odevzdává příslušnému volebnímu úřadu. Po odevzdání listiny ji může zmocněnec doplňovat či upravovat. Pro senátní volby je speciální kandidátní listina, která se jmenuje „přihláška k registraci pro volby do Senátu Parlamentu České republiky“.
  • Delegace do volebních komisí, kterými deleguje zmocněnec osoby do okrskových volebních komisí. U většiny voleb tuto činnost provádíme centrálně přes datové schránky úřadů a společného náhradníka zmocněnce. Delegace se podává starostovy příslušné obce.

Pokud budete potřebovat některou z šablon upravit - třeba protože za koaliční stranu musejí podepisovat dvě osoby - a nevíte jak, obraťte se na administrativní odbor.

Komunální volby

Kandidátní listina

Kandidátní listina pro komunální volby se podává včas příslušnému obecnímu úřadu1), společně s prohlášeními kandidátů. Politická příslušnost se na kandidátní listině uvádí plným názvem strany, u nestraníků jako „bez politické příslušnosti.“ To samé pro navrhující stranu, u nezávislých kandidátů jako „nezávislý kandidát“.

Po stažení si listinu zkontrolujte a nahraďte veškeré {složené závorky} skutečným obsahem a jinak vhodně upravte. Zmocněnec, který bude kandidátku podávat, ani jeho náhradník nesmí být kandidátem.

Prohlášení kandidáta

Náhled prohlášení kandidáta pro komunální volby společně s informacemi pro kandidáta

Obecnější verze pro nezávislé kandidáty a koaliční partnery, kteří nemají vlastní vzor:

Krajské volby

Kandidátní listinu pro krajské volby podává včas volební zmocněnec příslušnému krajskému úřadu, společně s prohlášeními kandidátů. Politická příslušnost se na kandidátní listině uvádí plným názvem strany, u nestraníků jako „bez politické příslušnosti.“ Věkem kandidáta se rozumí věk ke dni voleb. Obcí kandidáta na kandidátní listině se rozumí obec trvalého pobytu.2) Po stažení si listinu zkontrolujte a nahraďte veškeré {složené závorky} skutečným obsahem, doplňte údaje kandidátů a jinak vhodně upravte. Zmocněnec, který bude kandidátku podávat, ani jeho náhradník nesmí být kandidátem. Maximální počet kandidátů na kandidátní listině je velikost zastupitelstva3) + až 5 náhradníků.

Kandidátní listinu musí podepisovat statutární zástupce strany, tedy předseda nebo jiný pověřený4) člen předsednictva.

U koaliční kandidátky se navíc uvádí nominující strana kandidáta - opět celým názvem. Nominující stranou musí být jedna ze stran koalice. Za každou stranu koalice musí kandidátní listinu podepsat její statutární zástupce.

Je vhodné kandidátní listinu odevzdat raději dříve, třeba jen částečně vyplněnou, ale podepsanou s tím, že později chybějící kandidáty či jejich prohlášení dodáte formou doplnění či opravy.

Prohlášení kandidáta

Samostatná kandidátka

Koaliční kandidátka

Senátní volby

Kandidátní listina pro senátní volby se jmenuje „přihláška k registraci pro volby do Senátu Parlamentu České republiky“. Podává se včas5) příslušnému obecnímu úřadu, společně s prohlášením kandidáta, určením zmocněnce, dokladem o státním občanství kandidáta6) a potvrzením o složení kauce7) Názvy politických stran, ať už se jedná o politickou příslušnost, člena koalice nebo navrhující stranu uvádějte plným jménem. Nestranící jsou „bez politické příslušnosti“.

Samostatná senátní kandidátka

Po stažení si listinu zkontrolujte a nahraďte veškeré {složené závorky} skutečným obsahem a jinak vhodně upravte. Určení zmocněnce naleznete u prohlášení kandidáta.

Koaliční senátní kandidátka

Sněmovní volby

Evropské volby

Voličský průkaz

Delegace do volebních komisí

Odvolání zmocněnce

1) v případě úřadů s méně jak dvěma obvody se podává úřadu krajskému. Nejste-li si jisti, zeptejte se svého úřadu
2) Při vyplňování kandidátní listiny/přebírání prohlášení kandidáta kontrolujte raději údaje dle dokladu totožnosti.
3) SčK, JmK, MsK : 65 členů, JčK, ÚsK, OlK : 55 členů, PlK, KvK, LiK, KhK, PaK, VyS, ZlK : 45 členů
4) V případě podpisu jiným členem předsednictva k listině pro jistotu přiložte kopii jeho pověření.
5) nejpozději 66 dní předem
6) vydá např. krajský úřad
7) Kauce se skládá na speciální účet zřízený ČNB. Zeptejte se FO.
© Piráti, 2024. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
ao/sablony/volby.1466190134.txt.gz · Poslední úprava: 17.06.2016 19:02 autor: Vojtech.Pikal