• @cen_zo has delete permissions
  • @cen_regp has read permissions
  • @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions

Mezinárodní spolupráce

Česká pirátská strana je členkou mezinárodní organizace Pirate Parties International (PPI). Omezení kopírovacího monopolu, více demokracie v Evropské unii a další podobné cíle vyžadují úzkou mezinárodní spolupráci všech Pirátských stran.

Mezinárodní protesty proti ACTA Spolupracujeme například s:

  • Pirátskou stranou ve Švédsku, jejíž představitelé Prahu několikrát navštívili (europoslankyně Amelia Andersdotter, zakladatel Rick Falkvinge) a
  • Pirátskou stranou v Německu, jejíž člen Pavel Mayer (dnes poslanec berlínského Parlamentu) pochází z Česka.

Pirátské strany společně zorganizovaly několik celoevropských akcí, například mirrorování serverů Wikileaks na konci roku 2010 nebo demonstrace proti kontroverzní smlouvě ACTA v únoru 2012 (místa demonstrací na mapce). K Pirátskému hnutí patří i poskytnutí pomocné ruky, když je to nutné; tak jsme například v roce 2011 pomáhali Pirátům v Berlíně v jejich kampani, která byla korunována ziskem 15 křesel v Berlínském parlamentu.

Konference Pirate Parties International v Praze

V roce 2010 jsme hostovali mezinárodní Pirátskou konferenci. Na našich akcích jsme dále přivítali Piráty z Rakouska, Lucemburska, Rumunska, Ruska, Bulharska, Bosny a Srbska. V dubnu 2012 jsme měli velkou čest pořádat zasedání Valného shromáždění

hmac: : zo:info
PPI, kterého se zúčastnili přední představitelé Pirátského hnutí.

Klíčová Pirátská témata konzultujeme také s významnými osobnostmi hnutí svobodného software, například Richardem Stallmanem.

© Piráti, 2023. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
zo/info.txt · Poslední úprava: 07.05.2012 17:54 autor: Jakub Michalek