• @Odbor - zahranicni má oprávnění mazat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Volby 2013 - francouzský dobrovolník

Na letním táboře (5.-9.8.) Ung Pirat ve Švédsku jsme domluvili, že Paul Berettoni přijede pomoci s naší kampaní poté, co pomůže v Norimberku a zúčastní se konference v Bruselu. Právě jsme se totiž dozvěděli o předčasných volbách.

Přijel 6.9. a odjel 25.9. Většinu času strávil v Plzni. Prodloužený víkend před odjezdem strávil v Praze. Couchsurfing v Plzni poskytl Petr Kopač. V Praze nejspíš Petr Holek.

Feedback

Petr Kopač (Plzeň)

Bohužel i přes to, že byl již dlouho známý termín voleb, neměli jsme v okamžiku Paulova příjezdu jediný použitelný propagační materiál. Paul byl ochoten pomoci nám s čímkoliv, bohužel bez materiálů jsme neměli možnost ho zapojit, a tak první týden strávil online prací pro PP-FR.

V dalších týdnech se nám již povedlo uskutečnit několik akcí s rozdáváním letáků, které jsme nechali nouzově vytisknout v Plzni, do kterých jsme ho zapojili. Pomohl nám také s balením zásilek pro dobrovolníky a lepením vtipných cigaretových krabiček. Zúčastnil se také CF, to však nemělo pro kampaň význam.

Ačkoliv jsme mohli využít v kampani schopného dobrovolníka 7 dní v týdnu, nebylo to možné kvůli selhání centrálního managementu kampaně. Nemůžete vyslat kluka s prázdnýma rukama na ulici a říct mu „tak, teď propaguj Piráty“. Osobně jsem se mu za toto faux pas omluvil.

Vyslal jsem Paula na jeden víkend do Prahy, v okamžiku, kdy už měli propagační materiály, aby jim pomohl. Kontaktoval jsem kvůli tomu Alixe Guillarda, Romana Kučeru a Ondřeje Profanta. Bohužel pak v Praze nastaly nesrovnalosti, protože Paula nikdo při příjezdu (v čajovně Shangrila) nečekal a i poté byl pro pražské členy problém ubytovat jednoho člověka na víkend (nějak to pak řešil Petr Holek a Jana Michailidu).

Petr Holek (Praha)

Navrhl letáky, ty jsme vytiskli a Paul je s Pyrátem mořským (Jan Hrubý) rozdával v Praze na I.P. Pavlova. S Viktorem Mahrikem jsme mu ukázali část staré Prahy. To je asi vše.

Ostatní (Praha)

Od několika členů byly stížnosti na mezinárodního koordinátora (Petr Kopač), že nebylo v Praze dostatečně zajištěno ubytování a program pro dobrovolníka.

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.