• @Odbor - zahranicni má oprávnění mazat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Report

Účastnilo se 8 dobrovolníků: Roman Kučera, Lukáš Findeis, Miroslav Kmínek, Mikuláš Peksa, Petr Kopač, Alix Guillard s přítelkyní, Paul Berettoni

Lukáš Findeis

Dnes (8. srpna) jsme v noci nahrazovali dočasný plastový plakáty (stejný co měli Piráti v Berlíně, kdo dřív přijde…) nerozbitnými masivními deskami s nalepeným plakátem na místa, kde by je mohli zničit opilci. V následujících dnech sme instalovali plakáty na další místa. Šlo o lehčí varianty se dvěma dřevěnýma nohama a plakátem nalepeným na tenký dřevotřísce či co to bylo. Každá strana tam má k dispozici 600 míst na plakáty, který nejsou blíž specifikovaný, takže na jednom frekventovaným plácku sme dali asi 8 trojic plakátů kolem stromů a k tomu pár identifikačních štítků. Pak sme hodně času strávili roznášením letáků do schránek a vyrobili sme možná 200 malejch placek. BTW když sme přijeli, tak na jednom náměstí byla nějaká akce gayů a lesbiček, poblíž který měli Piráti stánek. Odtamtud je společný foto na FB.

Celkově o nás bylo dobře postaráno a Emmi je skvělej. První den sme u něj přespali, dělal nám turistickýho průvodce a bral nás do hospod (všechno platil). S Rojem a Mírou komunikoval pomalu a srozumitelně německy a já jakž takž zvládal jeho jednoduchou angličtinu. Očividně je hodně zvyklej mluvit s cizinci.

Kampaň se mi líbí, podle toho, co sem o ní zjistil. Měli sme ale problémy s překlady sloganů apod. Norimberští Piráti sou jen poněkud neefektivní a potřebovali by někoho, kdo by se staral o logistiku a koordinaci. Kodrcat se v šesti lidech s vozíčkem s plakáty, který zvládnou nainstalovat dva lidi, je vážně zbytečný. Stejně tak chodit ve víc lidech jednou ulicí s letáky. To sme vyřešili a chodili sme s mapkou sami.

Byl to super výlet. Vrátil sem se domů plnej zážitků. :-) Atmosféra města je oproti Praze k nezaplacení, vaří tam dobrý pivo, na personál turecký restaurace určitě nezapomenu, teď znám spoustu zajímavostí o Norimberku a viděl sem jejich tribunál. Plánuju, že se tam do konce kampaně ještě podívám. Nejspíš zase s Rojem. Prej tam pojede někdy koncem srpna.

Petr Kopač

V Norimberku jsem strávil víkend, s Emmim jsme diskutovali především budoucí možnou spolupráci a naše zkušenosti. Vyvěšovali jsme plakáty s ostatními kandidáty německých Pirátů. Před fotbalovým stadionem (kapacita 50 000 lidí) jsme rozdali za pár hodin tisíce letáků zaměřených na ochranu lidských práv fanoušků (v Německu jsou sledováni a ukládáni do databází). Také jsme se zúčastnili barbecue s příznivci legalizace konopí. Velmi pozitivní zkušenost.

Vyvěšovali jsme takhle jednou až do půlnoci a když jsme připevňovali poslední plakát s Patrickem Linnertem, na kterém byl shodou okolností on sám, protože je jedním z kandidátů, přišli k nám dva lidi a nemohli uvěřit vlastním očím - „Ty kandiduješ a věšíš to tady sám? Na ulici? Vlastníma rukama? To jako fakt? Můžu se s Tebou vyfotit?“ Docela nás pobavili, asi ještě neviděli politika, který by takhle sám pracoval na kampani (není divu).

Mikuláš Peksa

V Norimberku jsem strávil 3 dny (pondělí příjezd, čtvrtek odjezd) ubytován u Emmanuela Katziana (Emmi) a jeho manželky. Jako hostitelé byli výborní, starali se nám jídlo a komunikovali s námi anglicky. Celou dobu se mnou spolupracoval Míra Kmínek (jemuž děkuju za výbornou spolupráci, společnost a spoustu rad, resp. v podstatě vedení). Pár hodin po mém příjezdu jsme se účastnili natáčení volebního klipu (v posledních dvou scénách jsou vidět naše maličkosti, jinak se ale naše úloha redukovala na nošení techniky). Během úterka jsme roznášeli letáky s volebním programem v oblasti Gostenhofu (Emmi tam bydlí). Letáky byly složené ze dvou částí - spolkový program a bavorský zemský program. Místní lidé o tuhle činnost neprojevovali zájem (s výjimkou rodiny imigrantů, které mě žádala o jednu kopii programu). Během středy jsme na základně lepili plakáty na sololitové podklady. Technika byla podobná jako při lepení tapet, tuším, že během dne jsme jich ve 2 nalepili cca 150.

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.