• @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions

Ve Výboru pro právní záležitosti (JURI) schválili konzervativci autorských práv zprávu Gallové

Rapporteur Marielle Gallo (EPP, FR) ve Výboru pro právní záležitosti JURI těsně před hlasováním

Dnes ráno byla schválena kontroverzní zpráva Marielle Gallové o posílení duševního vlastnictví - stalo se tak ve Výboru pro právní záležitosti (JURI) Evropského parlamentu.

Byla to porážka pro Pirátskou, Zelenou a Sociálně demokratickou stranu, které chtěly po Výboru, aby vyhodnotil autorská práva objektivně, s ohledem na případnou legalizaci nekomerčního sdílení dat.

Místo toho copyrightoví konzervativci vyhráli, s většinou sestávající v mnoha případech z křesťanských demokratů (EPP), konzervativců (ECR), a liberálů (ALDE).

V závěrečném hlasování byla zpráva přehlasována třinácti hlasy proti osmi, někteří liberálové se hlasování zdrželi.

Zpráva Marielle Gallové volá po přísnějším posílení práce Výboru v oblasti autorského práva. To by vyžadovalo více údajů o vlivu nekomerčního sdílení dat. Místo aby se počkalo na vyhodnocení těchto dat, zpráva se chopila příležitosti a požaduje přísnější vynucování autorských práv bez ohledu na to, co mohla fakta ukázat.

Byla to porážka, ale poslední slovo ještě nebylo řečeno.

Dalším krokem je schválení zprávy v plenárním zasedání. Hlasování je v současné době naplánováno v týdnu od 14. června ve Štrasburku, ale je možné, že schválení bude odloženo na poslední štrasburské zasedání před letními prázdninami, v týdnu od 5. července. To poznáme v pravý čas.

V každém případě předložím na plenárním zasedání alternativní řešení. I když hlasování ve Výboru pro právní záležitosti byla porážka více méně ve všech bodech, byli jsme poraženi celkem těsnou většinou.

Pokud se nám podaří na svou stranu získat zejména liberální členy Evropského parlamentu, aby se nad otázkou zamysleli před konečným hlasováním plenárního zasedání, máme celkem reálnou šanci nakonec vyhrát.

Abychom měli šanci, musíme vynaložit mnoho tvrdé práce, to ale není nemožné.

Ještě to není u konce.

—Christian Engström, Pirate MEP, 1.června 2010 zdroj.

© Piráti, 2022. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
zo/docs/juri.txt · Poslední úprava: 02.06.2010 09:37 autor: Ingrid Romancova